:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Renault Espace II
Autor Wiadomość
celi 
Dzidziuś


Dołączył: 26 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2012-04-26, 11:17   Renault Espace II
 

Witam wszystkich. Przyszedłem tu po pomoc. Skierowano mnie z mojego forum, gdyż podobno jest tu sporo osób, które kochają elektronikę w aucie. Mam Renault Espace II z 1996 r. benzyna, gaz, klimatyzacja, automat 2.8v6 limited. W lutym Renia odmówiła posłuszeństwa. Stanęła i nic. Elektryk stwierdził ze to akumulator, bo kręci a nie ma siły odpalić (przy pomocy zasilacza rozruchowego odpalała) Kupiłem akumulator, ale też nic. Odpaliłem go na zasilaczu i pojechałem do pracy z myślą że pojadę do elektryka. Po wyjściu z pracy niestety już nie odpaliłem nawet przy pomocy zasilacza. Ściągnęliśmy auto lawetą do elektryka który twierdzi że to wina sterownika. Od tego czasu szukam wszędzie ( auto jest mi potrzebne do dojazdu do pracy, brak innego połączenia 50 km)i nic. Podam może namiary na ten komputer, może ktoś ma coś takiego w swoich zasobach, a może można go zregenerować? Czekam na propozycje Nr tel. 511646374. SIEMENS S111731102A HOM 7700867278 BVA RENAULT 7700100054. Liczę na kolegów, bo sąsiad od którego pożyczyłem auto aby dojeżdżać do pracy już przebąkuje, że to trochę długo trwa i że chętnie mi je sprzeda a ja najpierw muszę zobaczyć co z moim i tak między nami wolałbym naprawić swoją Renatkę. Pozdrawiam i czekam na jakieś pomysły, nadmieniam, że nie jestem ani mechanikiem ani elektrykiem samochodowym, po prostu laik. :D
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-26, 13:29   
 

wczoraj byłem u Jacka i właśnie wymontowaliśmy komputer z Espace II V6. Obudziłeś się chyba dzień za późno, ale zaraz sie podpytam.
A może to nie komputer? Iskra na swiecach jest? Może to np. czujnik położenia wału?

Ps. gadałem z Jackiem i ten komputer jest chyba wyjęty dla Ciebie. Na forum espace z nim gadałeś.
Ostatnio zmieniony przez Adam 2012-04-26, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
celi 
Dzidziuś


Dołączył: 26 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2012-04-26, 15:50   
 

Witam Tak Wczoraj rozmawiałem z Panem Jackiem telefonicznie około 20 i niestety nie miał dla mnie dobrych wieści. Komputer nie ma takich samych oznaczeń co mój. Elektryk u którego trzymam samochód twierdzi że to komputer i nie chce niczego więcej szukać chyba że się okaże że kupię gdzieś i i tak nie będzie działał. Może ma rację nie znam gościa. zamówił podobno kilka komputerków i został z dwoma i kazał mi szukać bo on może ewentualnie kupić w serwisie. Niestety nie mam jak go wziąść od niego, bo nie odpala. Co prawda twierdzi że jest w stanie go uruchomić ale drugi raz po zgaśnięciu nie odpali. Nie wiem o co chodzi. Nie znam się na tym. Podobno iskra jest ale nie zawsze i nie ma tej "mocy" Czy można ten komputer regenerować? Czy ktoś ewentualnie podjąłby się tego?Pozdrawiam :oops:
Ostatnio zmieniony przez celi 2012-04-26, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-26, 20:39   
 

szczerze mówiąc nic nie rozumiem. Komputer jest od E II V6. Chyba czy manual czy automat jest taki sam. ASB ma swój dodatkowy komputer. Ludzie zmieniają automat na manual ale komputera od silnika nikt wtedy nie wymienia. Te oznaczenia to raczej nr seryjny. (ASB = automatyczna skrzynia biegów)
_________________

 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2012-04-27, 00:48   
 

Ten Twój elektryk to jakiś czarnoksiężnik prawdopodobnie.
Komputer jest ostatnią rzeczą jaka może sie popsuć.
Sprawdziłbym , moduł zapołonowy, cewkę , i osprzęt oraz instalację silnika.
Skoro ów. wsoaniały elektryk stwierdził wcześniej że to wina akumulatora i poniosłeś niepotrzebne koszty kilkuset zł, to pomyśl co Cię czeka teraz jak metodą prób i błedów kosztującą zapewne kilkaset zł , dojedzie do tego że. zgniła jakaś końcówka przwodu za 1zł :]

Podstawowa rzecz to wymiana przekaźników zasilających komputer oraz osprzęt.
W R25 znajdują się one w obudowie komputera. Nawet jak testy miernikiem wypadają pozytywnie to i tak WYMIENIĆ !
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-27, 09:57   
 

MaciejR21 napisał/a:
W R25 znajdują się one w obudowie komputera.


W Espace II też. I sprawdź czujnik położenia wału, ten przykręcony do skrzyni biegów przy kole zamachowym (zaraz nad rozrusznikiem).
_________________

 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2012-04-27, 17:37   
 

Ja bym, tak jak Maciek napisał, zaczął od modułu, cewki i kabli. Jeśli na zasilaczu odpalał, a na aku nie, to by mogło wskazywać na słabą masę przy cewce. Zasilacz dał większy prąd i zaskoczyło. W końcu przestał mieć kontakt z masą i przestał łapać.
Komputer bym sobie odpuścił, a zacząłbym od wymiany elektryka.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 22