:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
Piotras1984 
DzidziuÅ›


R25: Lancia Thema 2.8 v6 1990
ImiÄ™: Piotr
Wiek: 39
Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 7
Skąd: Wałbrzych
WysÅ‚any: 2017-06-11, 12:12   
 

No widzisz o tym nie pomyślałem. Dzięki za podpowiedź, silnika jeszcze nie zdążyłem wytargać, więc najpierw jeszcze zaglądnę do tych wałków.
Z tego co wiem to jest to 12v, ale trudno cokolwiek powiedzieć gdyż w przypadku lancii z silnikiem PRV ilość informacji jest praktycznie żadna, zdecydowanie łatwiej znaleźć info o takiej lancii z silnikiem V8 od ferrari. Podobnie rzecz się ma jeżeli chodzi o części do silnika. Szukając po lancii nie ma kompletnie nic, próbowałem namierzyć pompę wody i po zdjęciach poglądowych np. na iparts.pl wydaje się, że espace ma taką samą, ale cena około 400,-
Cóż nikt nie mówił, że będzie lekko.
Tak jak też pisałem wcześniej na 90% silnik był wymieniany prawdopodobnie w latach dziewięćdziesiątych, tak może sugerować zeszlifowany numer silnika, ale z czego był wsadzony to już nie wiem, jak to sprawdzić też nie mam pojęcia, chyba, że jakoś natknę się na jakiś logotyp :)


kujtek
Przepływka też rzuciła mi się w oczy, ale nie tyle to, że tam jest, a fakt, że jest pojemnościowa, a nie klapkowa, gdyż w tych latach wszystko jeszcze śmigało na klapkowych, z małymi wyjątkami.
 
 
Mirek 
Starszy starszak


R25: 2.o TXi 1991, 2.1TD 1989.Ford T
Wiek: 70
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 117
Skąd: Wrocław -Wałbrzych
WysÅ‚any: 2017-06-18, 22:16   
 

....Piotras... nie jestem pewien czy przypadkiem taka Lancia nie stoi na szrocie /kasacja pojazdów/ we Wrocławiu na ul Rychtalskiej. mam tam znajomego, byłem u niego w sobotę . Będę tam po niedzieli to dokładnie zerknę.
_________________
Mirek
 
 
Piotras1984 
DzidziuÅ›


R25: Lancia Thema 2.8 v6 1990
ImiÄ™: Piotr
Wiek: 39
Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 7
Skąd: Wałbrzych
WysÅ‚any: 2017-06-19, 11:29   
 

To jak możesz to zobacz co to za lancia, a jak byś jeszcze dał radę jakąś fotę pstryknąć to było by super.

A silnik już jest wyciągnięty i rozłożony. Wał nie wygląda źle, chociaż panewki na korbach są już słabe, blok z wałem już zawiezione na szlifiernie do obmierzenie i ocenienia stanu całości. Później wrzucę jakieś zdjęcia.

[ Dodano: 2017-12-30, 21:25 ]
Witam po dłuższej przerwie. Biorę się za składanie silnika i mam pytanie odnośnie osadzenia tulei cylindrowych. Jaka jest procedura ich osadzania, jaka powinna być wysokość ich osadzenia itd.
Za odpowiedź z góry dziękuję.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 18