:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Zaprawki lakiernicze itp
Autor Wiadomość
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-06-11, 20:24   Zaprawki lakiernicze itp
 

Witam
W najblizszy weekend zamierzam zrobic porzadek z rudzielcem ktory gdzieniegdzie sie zadomowil w mojej reni. Prace jakie chce wykonac to:

    - wymiana blotnika (naszczescie w tym samym kolorze) oraz wywiercenie w nim dziury pod kierunkowskaz (nie bylo go w ciele dawcy :) )
    - zabezpieczenie blotnika od srodka na wszelki wypadek oraz elementow znajdujacych sie pod nim (Baranek/Bitex/Bitgum?)
    - wyklepanie rogu w drugim blotniku, wyrownanie i pomalowanie podkladem (lakier bedzie pozniej)
    - wykonanie drobnych zaprawek na tylnych blotnikach (niewielkie babelki rdzy od kamieni)

W zwiazku z tym mam pytanie jakich srodkow uzyc oraz jaka jest procedura w takich naprawach? Wiele osob poleca Cortanin lub Fosol na rdze, pozniej podklad a na to lakier wlasciwy (niestety metalik wiec to bedzie wiecej roboty...). Czy podklad musi byc jakis konkretny? Jesli okaze sie ze bedzie trzeba uzyc szpachli to czy wtedy uzywa sie Cortaninu/Fosolu? Co sadzicie o ocynku w spray'u?
Wszelkie info na pewno sie przydadza wiec piszcie :)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
Ostatnio zmieniony przez Zulus 2006-06-12, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
Wysłany: 2006-06-12, 08:28   
 

ocynk w spreju to można sobie tłumik w motorze na chwile pomalować (się spali), na rudzielca najlepsze jest dobrze oczyścić i pomalować hameraidem (sposób lakierników jak robią dla siebie), fosol to tylko do odtłuszczenia blachy po oczyszczeniu z rudaska, cortanian to środek niby łączący się z rdzą i zapobiegający dalszemu jej rozwojowi (po oczyszczeniu dokładnym wydaje mi się że hameraid będzie lepszym zabezpieczeniem)
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-06-12, 08:42   
 

Ja kiedyś próbowałem cortaninem (Cortanin F - tak to sie chyba nazywało) nawet niezłe rezultaty. Tworzy taką wiążącą z rdzą warstwę. Tylko najpierw należy usunąć jak najwięcej odspojonej rdzy.
Hameraitem nic jeszcze nie robiłem to nie wiem. Sam jestem ciekawy bo chce robić zmianę błotników i drzwi
_________________

 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-06-12, 09:21   
 

Mam pytanie do używania cortaninu. Mianowicie on wiąże się z rdzą, a czy z normalnej powierzchni trzeba go jakoś zmyć??
_________________

 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
Wysłany: 2006-06-12, 15:39   
 

mi się wydaje że ze zmyciem to troszke nie bardzo (jakby nie było zmywa się środek, ale dopuszcza się wode i jakby to powiedzieć za niedługi czas od nowa), ale jakby zaraz po zamazaniu wytrzeć to powinno wystarczyć. nie wiem jak hameraid, ale wydaje mi się że on zawiera w sobie cortanin - zobacze w domu na jego skład
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
Dekaem 
Starszy starszak



R25: 2069, Turbo DX, J8S H.708, B290, 1991
Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 148
Skąd: Łask; Łódź
Wysłany: 2006-06-12, 16:01   
 

Witam :)
Nie używajcie Hummeraita bo odpada bardzo szybko.
Jest taka polska farbka na rdzę. Jak ktoś się na zlocie przyjrzał się mojej Reni z prawej strony to widział pewnie że mam tym całe drzwi na dole pociągnięte i jak narazie jest git. Później można to trochę zmatować i prysnąć czymś w kolorze nadwozia :). Jak będę schodził do autka to zerknę jak ta farba się nazywa i napiszę.
 
 
 
Lakiernik 
Kawaler


R25: 2180,"Camargue",TurboDiesel, 1990
Imię: Teodor
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 60
Skąd: Warszawa/Siedlce
Wysłany: 2006-06-12, 23:16   Najlepiej...
 

jeśli chodzi o anty korozyjny to kup korinę w chemi na Sokołowskiej dostaniesz dokup do tego denaturat a nia jak niektórzy zwykły rozpuchol. Co do podkładu jedynie stosuj odkład Goldcara , kupisz w CSV na Wojska polskiego ja się tylko tam zaopatruję. Kolor najlepiej szary bo jest neutralny i nie bedzie problemów z kryciem. Następnie jak bedziesz kupował baze to też tylko tam RM i bezbarwny Basic- super połysk i ładnie się wylewa.
Też niedługo zamierzam robić swojego teodora więc możemy się zgadać to się pryśnie dwa na raz. :)
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-06-12, 23:52   
 

Ja poki co ze wzgledu na ograniczone fundusze i czas zamierzam dojsc do etapu podkladu. Jesli bedzie szary to tym lepiej bo moja renia tez jest szara i nie bedzie sie tak rzucac w oczy brak lakieru wlasciwego :) Ten podklad w jakiej jest postaci? Spray czy normalna puszka? W weekend bede to robil na wiosce i nie bede mial dostepu do kompresora i innych bardziej fachowych urzadzen :(
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
dosia 
Gaworek


R25: 3litry, renault 25 V6 1987
Wiek: 48
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 21
Skąd: warszawa
Wysłany: 2006-06-13, 11:51   
 

Witam wszystkich
Muszę się trochę pochwalić , otóż swoimi kobiecymi łapkami 4 dni walczyłam z moją Renią .
Najpierw zdrapałam lakier tam gdzie odpryskiwał , potem dobrałam sie do rdzy papierem ściernym , następnie potraktowałam go farbą na rdze ( kałczukową ) następnie szpachla i się zaczeło szlifowanie częśc ręcznie część wiertaką z kółkiem ( no i tu pomogły mi dużo męskie łapki ). jak już była gładziutka to lakier podkładowy ( szary ) i lakier właściwy z racji że wymyśliłam sobie nowy kolor Reni musiałam ją malować całą na koniec lakier bezbarwny żeby nadać jej połysku. Może nie wyszło tak jak bym to robiła u specjalisty, ale jestem z siebie dumna. Dodam jeszcze że lakier był metalik a wszystko było w sprey-u i malowałam pod budynkiem na parkingu. Mozolna robota ale jaka sadyswacjia . Poza tym już niem mam " mapy Tesco" na masce. :P
_________________
pozdrawiam Dosia
 
 
oleks 
Kandydat na znawcę


R25: 2068 Turbo DX B290 1990
Imię: Renia
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 574
Skąd: Łodź
Wysłany: 2006-06-13, 14:22   
 

No no.
Zdolna ta Dosia. Skąd się takie kobitki bierze?

Z doświadczenia wiem że szpachlówkę najlepiej na czystą blachę kłaść. Ale może nic się nie będzie dziać.
Trzeba pytać o nowe środki łączące się z rdzą, coś tam jest tylko nazwy nie pamiętam (może to to co Lakiernik poleca).
Kiedyś po cortanin-F cała szpachlówa nam zszła. Od tego czasu jestem sceptycznie do niego nastawiony.
 
 
tomala 
Kandydat na znawcę



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2006-06-14, 15:35   
 

jestem pełen podziwu dla dosi za wolę walki z "rudą"
Niestety ale i mnie czekają zaprawki przy tylnych nadkolach :( Na razie jest to
zasmarowane cortaninem[/list]
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-06-14, 15:47   
 

i ja przyznam ze tez bede musial zapraweczki porobic, odpryski sie pojawily szczegolnie na krawedziach drzwi i maski, jeden plus to to ze mam farbke w kolorze karoseri, dostalem sloiczek po GERBERze jak malowalem tego hokeja na dole przedniego zderzakam tylko jakos checi nie mam zeby sie za to zabrac
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-06-14, 16:29   
 

Ja dzis kupilem Corrine, podklad i troche innych duperelkow i w weekend zabieram sie za robote. Co bedzie przy okazji odkryte to potraktuje Bitgum'em :) Jak juz bedzie po wszystkim to napisze jak mi poszlo :)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
dosia 
Gaworek


R25: 3litry, renault 25 V6 1987
Wiek: 48
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 21
Skąd: warszawa
Wysłany: 2006-06-14, 17:31   
 

do Oleksa i Tomali - dzięki za uznanie. Praca mozolna i niekiedy "denerwująca" potem pare dni bezwładu ręki , ale za to jaaaaka sadysfakcja. :P
_________________
pozdrawiam Dosia
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-06-14, 19:07   
 

Fosol to odrdzewiacz na bazie kwasu solnego. Zdecydowanie odradzam użycie tego specyfiku. Wymaga pasywacji chemicznej środkami, których zwykle nie ma pod ręką. Pozornie oczyszczona stal ma naruszoną strukturę na powierzchni i prawie na pewno bedzie rdzewieć.
Lepiej się poświęcić i odrdzewić mechanicznie lub ręcznie metodą scierną. Użycie Cortaninu jest jak najbardziej słuszne. Po naniesieniu warstwy warto odczekać 24 godziny do pełnego wyschnięcia, szlifować, a następnie uzywać standardowych szpachli samochodowych w celu wyrównania powierzchni.

Nie polecam pozostawiania elementów na dłuższy czas pokrytych jedynie farbami podkładowymi. Wiele z nich nie wytwarza szczelnej powłoki (przepuszczają wilgoć do blachy) i pracuje prawidłowo tylko w "duecie" z właściwą farbą nawierzchniową.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 29