:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Komputer-kilka pytan
Autor Wiadomość
jooker123
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-30, 12:16   Komputer-kilka pytan
 

Na poczatek chcialbym sie przywitac z wszystkimi uzytkownikami reni 25 bo to pierwszy moj post na tym forum.
Otorz moje pytanie dotyczy komputera pokladowego. Mam mozliwosc kupienie czegos takiego:

Od razu zaznaczam ze chce go wlozyc nie do reni bo niestety jej niemam :(
Czy po podlaczeniu tego sprzetu do instalacji auta przez kostke widoczna na 2 fotce komputer wogule sie zalaczy? Jakie funkcje posiada taki komputer? Jakie dodatkowe czujniki musze dokupic aby wskazywał mi np niezapiete pasy, niewyłączone swiatła itp., Jak sie ma sprawa z mowieniem tego komputera?
Jakie sa ewentualne ceny dodatkowych czujnikow?
Jak widac na fotce mam mozliwosc kupienia rowiniez sterowania do tego komutera (montowanym przy kierownicy)-czy nim przełacza sie jakies funkcje? czy on jest tylko do radia? Jezeli tylko do radia to jak sie ma sprawa z niefabrycznym radiem? czy wtedy jest on poprostu tylko bajerem nieuzywanym ?

Jezeli to mozliwe chetnie dowiem sie ile takie cus jest warte wedlug was - specjalistow od reni.

Sorki dla wszystkich ze zadaje moze tak banalne pytania ale poprostu niemialem stycznosci z tym autem a nieukrywam ze mi sie podoba i to bardzo i chcialem miec choc namiastke tego luksusu w moiim obecnym aucie.
Dzieki.Pozdrawiam
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
Skąd: Radom
Wysłany: 2005-12-30, 12:28   
 

Nie znam sie na tyle na komputerze,zeby na wszystkie pytania odpowiedziec ale wiem ze to obok modulu to nie sterowanie komputerem tylko radiem a jesli umeiszto sterowanie podlaczyc do niefabrycznego radia to bedzie dzialalo super(moj kumpel podlaczyl do jakiegos firsta i dziala-- i zdaje mis ie ze radio do ktorego bedziesz chcial podlaczyc musimiec sterowanie glosnoscia elektroniczne a nie pokretlo takie mechaniczne.)

Czujniki... ja mam u mojej babci na wsi renie, ktora miala komputer z synteza i jesli naprawde chcialbym sie kiedys tym zajac to moglibysmy kiedys pojechac i wydlubac wszystkie czujniki... choc wydaje mi sie ze oplatanie auta tymi wszystkimi czujnikami to bedzie masakra... ale to jest tylko moje zdanie.. moze to jest latwiejsze niz mi sie wydaje.

A cena... hmm nie wiem za ile mozesz cos takiego kupic, ani ile to tak jest naprawde warte...
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-12-30, 13:44   
 

chłopcy chłopcy wyjaśnijmy :
swterowanie przy kierownicy radiem i komputerem to są dwie inne rzeczy
sterowanie radiem jest to taki jojstik a komputerem steruje się za pomoca przyciku umieszczonego na końcu manetki od wycieraczek.
a co do komputera to nie weim jak wygląda dokładnie wiec nie stwierdze czy to co jest na górze akurat to jest komputer od syntezatora mowy ale specjalnych czuyjników nie t5rzeba trzeba tylko wiedzieć gdzie wpiąc to w instalacje.
poszukaj na forum bo z tego co wiem już podobny temat był poruszany i tam znajdziesz schematy podpięcia tego w samochodze
Pozdrawiam :)
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
Skąd: Radom
Wysłany: 2005-12-30, 13:51   
 

ale chyba dobrze mowie, ze to co lezy po prawej stronie i ma kabel to sterowanie radiem:)
A co do sterowania komputerem to w starych wersjach sterowalo sie komputerem prziciskami umieszczonymi pod regulacja nawiewow(prznajmniej u mnie w poprzedniej reni tak bylo z 84-85 roku::)
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
Gość

Wysłany: 2005-12-30, 14:17   
 

Sterowanie tym komputerem co jest na fotce odbywa sie chyba tymi przyciskami pod wyswietlaczem?
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-12-30, 14:18   
 

Zdjęcie prawe przedstawia panel tylko i wyłącznie radiowy starego typu ( faza I ) i nijak się ma do komputera. Zdjęcie lewe przedstawia tenże panel od spodu. Sory, ale nie widzę tu żadnego komputera :mrgreen: .

szopen napisał/a:
A co do sterowania komputerem to w starych wersjach sterowalo sie komputerem prziciskami umieszczonymi pod regulacja nawiewow(prznajmniej u mnie w poprzedniej reni tak bylo z 84-85 roku::)


Fizyk omawiał to :
http://www.renault25.eu/viewtopic.php?t=79
Ja proponuję jeszcze to:
http://www.renault25.eu/viewtopic.php?t=76

Hmmm, ktoś cię w konia chce zrobić ?
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
Skąd: Radom
Wysłany: 2005-12-30, 14:30   
 

hmm faktycznie cos mie nie pasowalo bo u mnie wyswietlacz komputera byl pomiedzy obrotomierzem i predkosciomierzem.. a sam komputer tzn modul od syntezy mowy i od wskazan paliwa jest podwieszony nad schowkiem... chyba...
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-12-30, 14:36   
 

tak tak panowei coś mnie przyćmiło:D to na końcu lewarka od wycieraczek to jest sterowanie komputerem obliczającym np przebieg czy spalanie. a od syntezatora sa przełączniki trzy za kierownica na desce rozdzielczej
pozdrawiam i przepraszam za niedomówienie :)
 
 
jooker123
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-30, 15:05   
 

Tombog, Szopen, Fizyk dzieki wielkie.
Teraz jestem juz pewny ze chciano mnie w konia zrobic! To co pokazalem Wam na fotce mial to byc komputer z wyswietlaczem ! a w rzeczywistosci jak mowicie jest to tylko panel od radia !
A jeszcze zeby bylo smieszne probowano mi wmowic ze to bedzie do mnie gadac :shock: ale sam sie zorientowalem ze czegos mi tu brakuje do gadania - myslalem o jakims glosniku, module, czujniku czy cus..
Pozdrowka.
 
 
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-12-30, 15:11   
 

fajne fajne szkoda że nie zdarzyłem sie wypowiedziec ale rzeczywiscie to tylko panel od radia i pilot montowany przy kierownicy nie wiele ma to wspólnego z komputerem co najwyżej możesz odczytac temperature na zewnatrz, gdyby włożenie komputera wiazało sie ze zmiana wyswietlacza to każdy miałby komputer nawet w wersji "safari" Pozdrawiam :mrgreen:
_________________

 
 
 
jooker123
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-30, 15:20   
 

A jeszcze nasuwa mi sie takie pytanie? jak zbudowana jest gadaczka?
Czy do jej poprawnej pracy potrzebny jest komputer wyswietlacz, czujki itp?
Czy mozna by ją zaadoptowac samą bez wyświetlacza do innego auta po to tylko żeby mowiła np o jakmis zdarzeniu a podłączyc równolegle do czujnika zamontowanego w aucie np.zeby mowiła ze są niedomknięte drzwi i podłaczyć się do czujnika przy drzwiach ktory załącza swiatło wewnątrz auta.
Chodzi mi o same takie "błache" zdarzenia typu niezapięte pasy, niedomknięte drzwi klapa czy maska silnika, małej ilości płynu w spryskiwaczu, itp ogolnie do wszystkiego co jest juz zsygnalizowane graficznie na desce a żeby jeszcze do tego nam mowilo o zdarzeniu.
Czy moze jest to tak zorganizowane ze komputer zbiera informacje od czujnika, "orientuje się" który czujnik podał sygnał i wybiera do tego zdarzenia odpowiedni tekst?
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2005-12-30, 16:27   
 

Ten panet do radia jest wart około 100zł razem z pilotem, jeśli masz radio. Jeśli nie masz to jest prawie nic nie warte :)
_________________

 
 
Oluś 
Spełniony forowicz
oluś


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
Imię: Czarna, Szafa,
Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin/Hvar/Split
Wysłany: 2006-03-24, 03:48   
 

nie no - zegarek by chodził ;) tylko ;)
a co do gadaczki - moduł kompa - a potem podłączać się pod wszelkie czujniki trzeba :) no co by gadał ;)
jakby coś nie tak było ;)

[ Dodano: 2006-03-24, 03:50 ]
w zeszłym roku kupiłem radyjko do tego panela oczywiście kompletne (z tym panelem) za 50 zł... Także myślę że ten moduł jaki piszecie za 100 zł. to czysta przesada - jak chcecie za tę cenę Wam z radiem sprzedam i jeszcze coś dorzucę... ;)

[ Dodano: 2006-03-24, 03:51 ]
do "gadaczki" wyświetlacz nie jest potrzebny, only gloonik :)
 
 
 
Witold
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-21, 19:14   
 

Słuchajcie potrzebuje schematu komputera pokładowego ma ktoś moze??????

[ Dodano: 2006-04-21, 19:15 ]
Słuchajcie potrzebuje schematu komputera pokładowego ma ktoś moze??????
do rocznika 89'

[ Dodano: 2006-04-21, 19:15 ]
Słuchajcie potrzebuje schematu komputera pokładowego ma ktoś moze??????
do rocznika 89'
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-04-21, 20:26   
 

a co dokladnie potrzebujesz bo jako takiego schematu nie ma. cos ci padlo czy chcesz sobie wstawic?
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 29