:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Coś mi stuka i puka w z przodu samochodu ;)
Autor Wiadomość
Zwierzak
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-10, 14:54   Coś mi stuka i puka w z przodu samochodu ;)
 

Nie wiedziałem gdzie to umiescić w usterkach poważnych czy drobnych ;) Ale napewno to jest jakaś usterka..
No więc tak probelmy są 2 obydwa podczas jazdy
1. Podczas ruszania lub przyspieszania na 1,2 i kręcenia jednoczesnie kierownicą słyszę taki stuk gdzieś z przodu chyba w okolicach lewego koła jakby nie wiem jaiśluz był czy coś ?? to sieobjawia tylko jak wolno jadę i skrącam


2. podczas w miarę szybkiej jazdy tak pow 70-80 podczas skręcania w lewo słyszę jakieś chrobotanie delikatne chyba w prawym/ napewno przednim kole dźwięk jakby coś obcierało o koło ale o wiele słabsze... więc to chyba nie koło obciera o nad kole



Acha ponieważ jestem totalnym Lamerem samochodowym ;) i z mojego opisu pewnie tylko ja cośrozumiem;) to jakby chciał ktoś mi pomóc itp. itd. to mogę coś wiecej opisać. Ewentualnie mogę sięnawet wczołgać pod samochód i zrobić zdjęcia ;) tylko żebym wiedział który fragment robić;)


Acha mały edit;) jakby Moderator stwierdził że należy tego posta przenieść ;) do innego działu to Smiało ;)
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-07-10, 19:51   
 

Jesli chodzi o pierwszy problem to moze to byc uszkodzony przegub. Takie sa objawy, czy sa one tez przy ruszaniu i mocniejszym skreceniu kól? Jesli chodzi o drugi problem to ciezko mi powiedziec.
 
 
 
Zwierzak
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-11, 00:17   
 

Czy można to jakoś stwierdzić naocznie...
tzn gdzie mam spojżeć żeby stwierdzić czy to przegub
i jak to przegub to dużo to kosztuje ??
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-07-11, 11:09   
 

Ciezko mi tak powiedziec ale dzisiaj bede w znajomym warsztacie ze swoim (zbieznosc i sprawdzenie tylnych klocków) to sie zapytam. Jak bede wiedzial to napisze.Niechce wprowadzac w blad.
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
  Wysłany: 2005-07-11, 11:42   
 

przegub najlatwiej sprawdzic skrecajac max w lewo kolo kierownicy i szybko ruszyc! najlepiej z dala od innych urzytkownikow drog. jesli bedzie chrobotac werdykt jest tylko jeden. przegub. ale??????!!!!! czasem sie zdaza iz moze chrobotac slimak przekladni. gdy jest "suchy"

[ Dodano: 2005-07-11, 11:47 ]
aaa... moga rownie dobrze stukac laczniki stabilizatora,bardzo zle znoszoce nasze PL drogi sforznie i silentbloki wachaczy ktore jezdzac agresywnie mozna wymieniac co 20 000ts km. :roll:
 
 
Zwierzak
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-11, 12:58   
 

No więc tak jak blondas, Pisze. ;)
Pojawia się to własnie przy mocnym skręceniu i szybkim ruszaniu bądź dość szybkim wchodzeniu w zakręt....
Znaczy się pewnie przegub... Echhh zbyt cieńki jestem w te klocki...
poczekam kilka dni do wypłaty i pojadę na warsztat ;)
Tylko wiecie wolałbym wczesniej wiedzieć mniejwięcej czego się spodziewać do naprawy i jakie koszty ;)
tak żeby mnie w jajo nie próbowali zrobić



Czy można sobie "pomalutku" jedźić kilka dni z takim czymś??
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
  Wysłany: 2005-07-11, 13:37   
 

pomalutku owszem! i starac sie nie wchodzic na obroty gdy kola sa skrecone. musisz starac sie by jak najmniejsze sily poprostu byly przenoszone na polosie napedzajace kola :) a jesli juz skrecasz to delikatnie z gazem. co do kosztow to roznie ... zalezy coz bedzie wymieniane,czy manszeta jest cala. poza tym koszty zaleza rowniez od lokalizacji warsztatu. im blizej centrum tym drozej (przynajmniej tak jest w wawie) osobiscie slyszalem ze gdzies pod warszawa jest ktos kto zrobil koledze do 19stki poloske za 200pln. a teraz! jesli nie chcesz sie dac naciagnac najlepiej pojedz do kilku warsztatow i porownaj ceny! przy czym wazne!!!! nie udawaj laika. powodzenia :mrgreen:
 
 
bartek1983 
Forowicz
PIKUR


R25: Safrane 2.0 16V
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-07-11, 18:40   
 

Cze
Jak kupowalem do poprzedniej R25 2.0 przegub {bez ABS} (regenerowany) to kosztowal on mnie cos ok 400zl. Wiec mozesz liczyc sie z takimi kosztami . A z ABS jest drozszy o jakies 150 zl
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-07-19, 02:04   
 

Mój przegub w TX'ie chrobotal mi 3 lata i dalej jeździ. Jak będziesz unikał mocnych (MAX) skrętów i nie szarpał zbytnio auta na ostrych zakrętach, to też pojeździsz długo. Nie jest to przyjemne, ale da się na tym jeździć.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
  Wysłany: 2005-07-19, 11:14   
 

zgadza sie! wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem renaulta SCENIC z 99 roku i koles co mi go sprzedawal powiedzial na jezdzie probnej ze juz mu pol roku cos grzechocze tylko nie wiedzial co a na przgladzie mu powiedzieli iz jeszcze ma czas na wymiane :mrgreen:
 
 
Zwierzak
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-19, 20:20   
 

hmm znaczy mam jeszcze na to czas ;)

a może byśmy się tak jakoś blondas, umówili spotkali ??? pisałeś że jesteś gdzieś w okolicy ;) koszalina
może np... imprezka w piątek w mielnie ??:)

bo szczerze wypłaty jeszcze nie ma a wolałbym mieć pewność że mogę jeszcze spokojnie pojeździć;) i nie jechaćod razu do warsztatu



jak jeżdzę spokojni to i się nie pojawiają te stuki puki itp ... :)
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
  Wysłany: 2005-07-20, 13:06   
 

8 sierpnia bede jechal do niechorza na kilka godzin to sie do Ciebie odezwe jak bede mial wyjezdzac z domu :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 26