:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Przedmuchy w wydechu
Autor Wiadomość
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-20, 09:35   
 

odświeżam, temat stary ale nadal aktualny.
Robię wydechy w Baccarze. Wybrałem warsztat blisko mnie, specjalizujący się w układach wydechowych. Szef wysłał pracownika pod auto, ten tylko rzucił okiem i od razu "wszystko do wymiany".Proszę wymieniać w tym, że cały szkopuł polega na tym, że poszczególne elementy już nie są dostępne. No i faktycznie. Przejrzeli magazyn, przekatalogowali oferty producentów i ........ znalazła się jedynie rura pomiędzy środkowym i końcowym tłumikiem do ściągnięcia z Angli za 250 zł.
No to drugie podejście. Skorodowało łączenie pomiędzy rurą a ostatnim tłumikiem. W tłumiku szlag trafił całe to rozwalcowanie - została prosta rura. W rurze łączącej niewiele lepiej - zgrubienie (takie "jabłko") zaczęło już korodować i mieć dziury.
Tłumik końcowy to nie problem. Na alledrogo są za około 150 zeta. Ja wróciłem do domu i wydłubałem spod TX V6 i za chwilkę zawiozłem do warsztatu.Jak się okazuje z rurą też nie problem - producenci maja te końcówki, trzeba tylko dobrać odpowiednią średnicę, uciąć starą i dospawać nową. Da się? I owszem.
Na alledrogo są rury środkowe (pomiędzy tłumik środkowy i końcowy za 40 zeta). Co prawda do silnika 2.0 czy 2.2 ale z tego co się orientuje to są one identyczne.
No i racją jest, że to zaniedbane nieszczelności korodują w pierwszej kolejności (ale mi się rymnęło)
_________________

 
 
Mirek 
Starszy starszak


R25: 2.o TXi 1991, 2.1TD 1989.Ford T
Wiek: 70
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 117
Skąd: Wrocław -Wałbrzych
Wysłany: 2017-08-20, 10:16   
 

Podobną sytuację miałem z moim dieslem, tłumiki są ok tylko rura je łącząca była do wymiany/ skorodowała właśnie na łączeniach/. Oczywiście w warsztatach powiedzieli , przywież pan rurę to wymienimy.. Dopiero w warsztacie wyglądem przypominającym poprzedni wiek. Facet bez zbytecznego gadania podjął się naprawy. Powycinał części skorodowane, wspawał takie same nowe.....i po robocie.. Wydech pracuje jak powinien.
Dla gościa nie miało żadnego znaczenia czy to jest R25 czy jakiś Golf czy czy Pasat.... Układ wydechowy trzeba naprawić i on od tego jest. i brawo dla takich warsztatów
_________________
Mirek
 
 
andrzejk 
Kandydat na znawcę


R25: 2100, turbo dx,B290
Imię: fifi
Wiek: 53
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 545
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2017-08-20, 11:20   
 

Mi się udało skompletować cały układ nowy do mojego DX-a :-)
_________________
Andrzejk
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-20, 11:32   
 

do Turbo Diesla rury i tłumiki są dostępne
_________________

 
 
Busiek 
Fachowiec



R25: 2,0 TXI, J7R 726, B294, 1991 (grudzien)
Imię: Olimpijka
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 1284
Skąd: Kłodzko - DKL
Wysłany: 2017-08-20, 22:42   
 

Mirek napisał/a:
Podobną sytuację miałem z moim dieslem, tłumiki są ok tylko rura je łącząca była do wymiany/ skorodowała właśnie na łączeniach/. Oczywiście w warsztatach powiedzieli , przywież pan rurę to wymienimy.. Dopiero w warsztacie wyglądem przypominającym poprzedni wiek. Facet bez zbytecznego gadania podjął się naprawy. Powycinał części skorodowane, wspawał takie same nowe.....i po robocie.. Wydech pracuje jak powinien.
Dla gościa nie miało żadnego znaczenia czy to jest R25 czy jakiś Golf czy czy Pasat.... Układ wydechowy trzeba naprawić i on od tego jest. i brawo dla takich warsztatów



Jak to mówi mój tato teraz to są WYMIENIACZE. Przyjedź pan z nową częścią i się zrobi. Tak to teraz niestety wygląda :/
_________________
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-24, 15:07   
 

dokładnie tak. Mam nowy tłumik końcowy oraz naprawioną rurę pomiędzy środkowym a końcowym.
Tak wyglądają wydechy do ph1





czyli ta rura z allegro pasuje do wszystkich: 2,2 - 2,0 na gaźniku, 2,5 turbo, 2,1 diesel i turbodiesel

http://allegro.pl/rura-sr...6753214827.html

oprócz 2,7 V6



rura jest też identyczna z moją od 2,8 V6. Czyli brać dopóki jeszcze jest a jest wyprzedaż !! Przy okazji brać i tą:

http://allegro.pl/rura-sr...6719710914.html

co prawda jest od ph1 (w ph2 jest trwale złączona z tłumikiem) ale jak walnie końcówka tłumika w ph2 - może się przydać.
_________________

 
 
Busiek 
Fachowiec



R25: 2,0 TXI, J7R 726, B294, 1991 (grudzien)
Imię: Olimpijka
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 1284
Skąd: Kłodzko - DKL
Wysłany: 2017-08-24, 19:54   
 

Adam przyznaj się ile gościu Ci płaci za reklamę jego towarów :D?!
Aukcje się już zakończyły....
_________________
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-24, 22:19   
 

Formel był szybszy i wszystko kupił. Nie mam katalogu ph2 więc nie wiem czy rura pasuje do 2.0 12v
Spokojnie, to była jakaś wyprzedaż magazynowa więc wstawi znów
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 23