:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
cd w wiezy pchilips
Autor Wiadomość
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-08-28, 16:11   cd w wiezy pchilips
 

witam was otwozylem ten temat bo mam zamiar zainstalowac w jakis sposub cd do orginalnegoi modelu radia philips
chcialbym sie dowiedziec jakie w tej dziedzinie doswiadczenie i jakie pomysly
z tego co pamietam sergiusz majakis patent
ja myslalem o wpieciu sie jakos pod przedwzmacniacz do radia i zrobic wyprowadzenie na zewnątrz na kture podawałbym sygnał z discmena np.
zastanawialem sie tez nat jakimis transferami FM czy kasetamii przekazujacymi dzwiek z discmena ale (nie weim bo nie slyszałem) ale chyba jakosć dzwięku jet niska
opowiedzcie co wiecie i co myslicie na taki temat
pozdrawaim
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2005-08-28, 22:34   
 

Kaseta to chyba najlepsze rozwiazanie sam mam taka gra i buczy a co do jakosci dźwieku to digital-u tu nie bedziesz mial. Różnica jest tylko w tym ze gra troszke ciszej ale mozesz to wynagrodzic przyglaśniając muze ;) Takie kasetki są na allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=60974449 powodzenia;) :twisted:
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-08-28, 22:57   
 

ale chodzi gozej noż normalna kaseta czy choć troche jest jakośćią zbliżone do cd? bo boje sie właśnie ze będzie tylko słyhcać dzwięk jakis i żadnej z niego przyjemności:D wiec jaki z jakoscia?
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2005-08-28, 23:22   
 

dobrze słychac jakos dobra tylko bedziesz musial przeczyscic głowice w magnetofonie zeby zadnych paprochow nie bylo i bedzie dobrze:)
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-08-29, 09:29   
 

A teraz czas na mnei ajkiś czs temu kupiłem Transmiter Fm na allegro. jestem bardzo zadowolony kjakośc dzwieku jest bardzo dobra a kasety nie polecam poniewaz bardzo szybko sie zuzywa i wprowadza w ciągłe koszta zwiazane z kuponem nowej . Jesli chodzi o transmiter to polecam sprzet ,marki MABITECH koleś bardzo kompetentny dostawa expresowa.Pozdrawiam
_________________

 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-08-29, 11:28   
 

A ja polecam każdemu, kto się zna odrobinę na elektronice, podłączenie się tuż przed regulacją głośności. Proponuję wstawić specjalne gniazdo jack z wyłącznikiem. Robisz przerwę w torze p.cz. - m.cz. złączaną układem włączanym zworą w gnieździe. W momencie włożenia jacka do gniazda, następuje odłączenie toru FM i załączenie sygnału z gniazda. Można to zrealizować dowolnym włącznikiem na układzie scalonym, np z serii 4066.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-08-29, 15:13   
 

oo tombog :)
chyba zatrybiłes o co mi chodzi :)
mozesz bardziej doikładnie opisać tą metode?
troszeczke sie znam na elektronice ale nie aż tak zebym samemu wynalazł takie cudo:d bo ty wspominasz o jakichś scalakach a ja nie mam aż tak dużej wiedzy :d mozęsz opisac co i jak? i moze jakiś schemacik?
aa przypomnialem sobie.. czyzbys mówił ze pwinasz coś przed regulacje głosności?
bo jak wiesz regulacja głośności realizowana jest przez jojstic i na radiu ale elektronicznie a nie potenciometrem czy no nie będzie jakichs problemów dodwało?
poizdrawiam i czekam na odpowiedź
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-08-29, 21:22   
 

Wiesz, można to zrobić na zwykłym przełączniku, ale jak pewnie wiesz wiąże się to z dodaktowymi szumami, a może nawet z dość sporymi zakłóceniami sygnału. W końcu włączasz się w tor, który powinien być jak najlepiej ekranowany i jak najmniej zmieniony. Dlatego właśnie najlepiej sprawdzi się tutaj mały przełącznik elektroniczny, którego opis przygotuję jak najszybciej, bo mnie też kusi zrobienie tego.
Jeśli chodzi o włączenie się przed potenciometry, to żadna różnica czy zwykły grafitowy, czy elektroniczny. Oba mają to samo zadanie: regulować sygnał, który mu podasz. A sygnał m.cz. jest tuż po wzmacniaczu p.cz. a jeszcze przed potencjometrami. Co prawda, będziemy podawać do radia sygnał już wstępnie wzmocniony, ale nasz układ trochę go osłabi. Będzie OK :mrgreen:
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2005-08-29, 22:43   
 

To może i ja zmienie sposób słuchania płytek w samochodzie na bardziej profesionalny
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-08-30, 00:16   
 

wiec tak
mi brakuje wiedzy dokłądnie zeby znalesć gdzie to dokladnie jest przejsćie między tymi filtrami. tzn wiem ze choidzi o dwie ściezki (stereo oczywiście) tylko nie weim jak to znalesc
spolum przełaczenia -przełacznik faktycznie raczej odpada. ja myślałem nad małym przekaźnikiem ale twój pomysł byłby jeszcze leprzy (choc nei weim jak te scalone przełączniki przenoszą potrzebne częstotliwosći) ale sposub przełaczania wydaje mi się troche mniej kłopotliwy bo pewnie ostatecznie na przekaxniczku bym sobie z tym poiradzil ale ciekawi mnie wlaśnie gdzie sie trzeba dokłądnie wpiąć i jak to znalesć w takim radiu
pozdrawiam
P.S Tombog licze na ciebie :)
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-08-30, 14:02   
 

Teraz wyjeżdżam na dwa dni, ale jak wrócę to się wezmę za temat.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2005-08-30, 22:39   
 

Te przelaczniczki na 100% przeniosa odpowiednie czestotliwosci bo wlasnie do tego sa stworzone :) Mozna tez pojsc dalej i wstawic multiplexer np 4051 (4052 lub 3) i wtedy uzyskamy wiecej wejsc :)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-09-03, 23:30   
 

No, dzisiaj powalczyłem i odniosłem 20000% sukces w tym temacie :) . Nie potrzeba ani przełączników analogowych, ani elektronicznych. Jest bardzo ciekawy sposób podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku z automatycznym odcinaniem źródła wewnętrznego. trochę przez przypadek, ale ważne że odkryłem i działa to rewelacyjnie. Jednak, żeby nie było aż tak słodko, to rozkraczył mi się komputer i nie mogę obrobić zdjęć, by wskazać miejsca i sposoby montażu. Podejrzewam jakąś złośliwą bestię, bo ledo piszę te słowa. Chyba się nie obejdzie bez postawienia systemu od nowa :( . Wszystko opiszę wkrótce w instrukcjach. Cierpliwości i nie kombinować na razie żadnych wynalazków, bo to co odkryłem powali wszystkich na kolana :mrgreen:
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-09-04, 11:17   
 

ootombog az mi chumor dzisiaj poprawiles :D :D
i mam taką szczerąnadizeje ze jest to naprawde tak dobre jak mówisz:D
ja conieco sie rozglądnołem w temacie ale radia nie wyciągałem jeszcze zeby zobaczyc jak to tam wygląda
podobno w niekturych radiach są juz zamontowane multiplekstery przelaczające sygnał z fm na kasete i takie multipleksery mają jeszcze zwykle wolne wejścia, pod kture możnaby sie podpiąc i zostaje kiwetsia odpowiedniego "wuysterowania" wejsć kodowych multipleksera
ale tak jak mówie nei zagladam jeszcze do radia a schematu tego radia nie udało mi sie zkombinowac:/
a moze tombog znalazłes takie cudo o kturym nikt nie wie.. czyili piny w kostce odpowiedzialne za sygnał alanogowy doprowadzany ? to byłoby cos wspanialego bo discmena już zakupilem na allegro :D
pozdrawiam i czekamna twojego posta tombog!! :)
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-09-04, 23:54   
 

Problem rozwiązany i opisany tutaj :
http://www.renault25.eu/viewtopic.php?p=1692#1692
Zapraszam. Proszę tam nie dyskutować jednak, tylko tutaj. Można tam tylko rozwijać myśl. Wnosić nowe rozwiązania.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 29