:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie banalna opowieść :P
Autor Wiadomość
Student 
Kawaler


R25: 2.9 Baccara 1986
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2009-04-07, 23:22   Nie banalna opowieść :P
 

Historia mojej Reni sięga czasu przed moim urodzeniem dlatego częściowo jest oparta na relacjach naocznych światków znam bowiem dość dobrze syna poprzedniego właściciela który był jej trzecim posiadaczem jak również na dość pokaźnej torbie papierków potwierdzających fakty.
Rok 1985 Renia zostaje sprzedana w salonie gdzieś w zachodnich Niemczech. Po kilku miesiącach zostaje przywieziona do Polski raczej bez wiedzy i Błogosławieństwa jej pierwszego właściciela :twisted: i w tym momencie jest sfera domysłów dokumenty mówią jasno że została zatrzymana na granicy i skonfiskowana na mocy nakazu sądowego. Nie miała już wówczas bowiem numeru nadwozia. I tutaj prawdopodobnie działa układ bo następnego dnia jest wbita tabliczka z nowym numerem i zarejestrowanie silnika na zażądaną przez "właściciela" pojemność. I przekazana mu a sprawa umorzona, człowiek ten który stał się jej legalnym posiadaczem był znanym dość chociaż jedynie lokalnie działaczem ówczesnych struktur politycznych co daje do myślenia. w 93 roku sprzedaje ( w formie podarunku ) swojemu służbowemu kierowcy. Człowiek maiał już swoje lata pod koniec 1999 roku renia ostatni raz widzi światło dzienne i jest zamykana w pewnym garażu w moim rodzinnym mieście ( tam akcja toczyła się prawie cały czas). I taki stan trwał do września 2008. W dość tragiczny sposób pozbyłem się swojego pierwszego auta ( szczegóły może kiedyś ). A przez zbieg okoliczności ( to przeznaczenie ) w tym akurat czasie mój znajomy zdecydował się pozbyć z garażu jakiegoś starocia. Z uwagi na ograniczony studencki budżet oraz niski dochód ze sprzedaży pozostałości pierwszego auta. Choć nieco zrażony rocznikiem i wielkością silnika ( myślałem ze będzie palić 15 litrów ) postanowiłem ją obejrzeć ( nie miałem pojęcia wcześniej co to jest R25 )
byłem w szoku elektryczne szyby wspomaganie elektryczny szyber i lusterka, wygodne fotele super i po prostu masa miejsca na łokcie :mrgreen: . Dziewczynie spodobała się tylna kanapa :P NO I TO GADA !!!!!!! o co chodzi nawiedzone jest chyba w środku poczułem klimat star treka z tamtych lat. Wziąłem ją od ręki. Do tej pory nie działa licznik paliwa ale spalanie ok 10 litrów w mieście było dla mnie szokiem pozytywnym ( zmierzyłem tradycyjnie ). Teraz nie wyobrażam sobie zmiany na mniejsze nowsze auto :D. Powoli z uwagi na ograniczony budżet lecz konsekwentnie chce ją doprowadzić do stanu pełnej funkcjonalności. POZDRAWIAM WSZYSTKICH FANÓW Reno 25 ;]
Ostatnio zmieniony przez Student 2009-04-14, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-04-07, 23:28   
 

No to wytrwałości i konsekwencji w postępowaniu :). Bardzo ciekawa historia :).
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2009-04-08, 09:14   
 

Auto z historią :). Wytrwałości i powodzenia życzę. No i melduj nam tu o kolejnych etapach życia Twojej Reni :)
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Oluś 
Spełniony forowicz
oluś


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
Imię: Czarna, Szafa,
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin/Hvar/Split
Wysłany: 2009-04-08, 13:00   
 

hehe - ja tez swoją kupiłem w ciekawych okolicznościach, i tez nie działał wskaźnik paliwa (elektroniczny oczywiście), i tak kilka lat jeździłem na "oko" aż pięknego dnia odkryłem o co chodzi że nie działał... hehehe... Ale ile to ja się oszukałem, ze dwa razy wylutowałem scalaka cudem zdobytego... A usterka była banalna... STYKI nie kontaktowały... :):):) Także Student - dawaj do mnie to Ci wskaźnik naprawię :):):)
Pozdrawiam :)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
Adawen 
Częsty forowicz



R25: R25: 2,9 BACCARA 92 r.
Imię: Żabka
Wiek: 75
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 220
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-04-08, 14:38   
 

Oluś jest w Siewierzu, więc może opłaca się przyjechać i porozmawiać o Reni z "Wygami"? :D
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-08, 15:03   
 

to jakby "inwestycja"
_________________

 
 
tomala 
Kandydat na znawcę



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-04-08, 16:18   
 

Student-życzę dużo samozaparcia przy Reni , bo auto jest tego warte.
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-04-08, 21:01   
 

Student może Oluś swymi RENCYMA wymaca Ci ta usterkę, pogłaszcze styki i sie naprawi ;), tylko pewnie będzie trzeba dużo piwa ....oczywiście do czyszczenia styków :D
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Student 
Kawaler


R25: 2.9 Baccara 1986
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2009-04-08, 23:33   
 

czego jak czego ale piwa tu u nas dostatek :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 24