:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
lep[sze osiągi i mniejsze zużycie paliwa
Autor Wiadomość
dominikR25
[Usunięty]

Wysłany: 2005-10-29, 21:44   lep[sze osiągi i mniejsze zużycie paliwa
 

Mam pytanko co sądzicie o tych wszystkich magnetyzerach LPG/BENZ itp to naprawde pomaga? albo czy macie jakieś propozycje na zwiększenie mocy bez zwiększania spalania, co by można było podrasowac, jakim kosztem zeby autko miało większą moc i co zrobić zeby spalanie nie było tak duze teraz pali mi około 11,5l/100 benzyny zamierzam wstawic gaz moze macie mi do powiedzenia jakąs rade coś proponujecie aby coś w nim usprawnic :] fakt ze juz mam moc ale więcej nie zaszkodzi chyba co?
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2005-10-29, 22:06   
 

moja propozycja jest taka!
sprawdzic kola czy nie chamuja ich klocki lub lozyska,
wyreguluj w warsztacie najlepiej kompa,pokasoj ew. bledy,
dolej dobrego paliwa i oleju swiece,
powymieniaj filtry i wszystkie pierdoly o ktorych zapomnialem a ktore maja wplyw na prace silnika,
sprawdz cisnienie w oponach i cylindrach a powinno byc ok!
osobiscie jestem wrogiem gazu i mlotkiem mnie nikt nie przekona...
mam a raczej mialem owo ustrojstwo (magnetyzer) w innym aucie i procz wydanej kasy sie nic nie dzieje ze spalaniem.... hit ow polega na tym ze sie ludzie zasugerowali i WYDAJE sie im ze auto mnie pali..
dla poparcia mych slow postaram sie znalezc taki artykol z gazety MOTOR gdzie przeprowadzili test na chamowni! MAX 2 konie mechaniczne ...a wiec po co przeplacac??
zreszta! gdyby to bylo takie super to producenci aut sami by wpadli na pomysl zeby to instalowac fabrycznie! zupelnie podobnie jest z gazem
 
 
kicek 
Spełniony forowicz



R25: 2165 TX, B29E 1990r
Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 448
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-10-29, 23:25   
 

z magnetyzerami to raczej daj sobie spokój, wydasz pieniądze a nie odczujesz żadnej różnicy lepiej zainwestować w elementy o których mówi Blondas a przede wszytskim: świece, czysty filtr powietrza, sprawne przewody WN, no i w Twoim przypadku dobrze wyregulowany gaźnik,
jeżeli chodzi o instalację LPG to jestem zwolennikiem tego rozwiązania i wszystkim którzy chcą jeździć taniej polecam, jeżeli kogoś stać na jeżdżenie na benzynie też nie mam nic przeciwko, napewno nie jeździłbym renault 25 gdyby nie miał LPG, nie widzi mi się wydawać na benzynę ponad 1000zł miesięcznie
 
 
dominikR25
[Usunięty]

Wysłany: 2005-10-29, 23:30   
 

dzięki wydrukowałem sobie odpowiedź blondasa w wolnej chwili juz sie za to biore moze jutro sie zabiore i na giełde poszukać gaźniczka skocze dzięki! czyli magnetyzery to tylko podpucha dzięki bardzo.
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2005-10-30, 00:14   
 

Gdyby one cokolwiek dziawaly to by producenci aut montowali je w swoich wozach fabrycznie. To dziala na zasadzie placebo - myslisz ze jest lepiej i to ci pomaga sie lepiej czuc :) a co do wyniku na hamowni to 2KM to zapewne bledy pomiarowe itp.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2005-10-31, 00:02   
 

Dla blondasa. Producenci zaczynają zakładać fabryczne ionstalacje gazowe. Np Hyundai.
_________________

 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2005-10-31, 08:23   
 

widzialem tez i VOLVO z taka instalacja hihihhii
moze mam ciezkie myslenie ale napatrzylem sie na powypalane i zniszczone glowice po 100 000 na gazie i stad ma wstrzeniezliwosc jesli chodzi o ten typ zasilania auta!
cieszy mnie jednak ze tak liczne grono maniakow r25 bedacym na naszym forum jezdzi na gazie to moze kiedys sie przekonam :wink: :wink: :wink:
pozdrawaim gazownikow :D
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-10-31, 09:23   
 

czesc blondas odpowiedz mi na takie pytanie
z tego co wiem to swoją renówką jeżdzisz odswiętajak to gdzies napisałeć. bo masz inne autko jeszcze. (zakładam ze ekonomiczne)
ale gdybysmiał tylko renault 25 (Itak jak ja i wielu z nas) to stac było by cię na na benzynke do 3litrowego silnika?
gdyby nawet było cie stać toi weilu z nas nie stac :D
mi szczeze mówiąc na gazie duzoi za dużo wychodzi a o benzynie to.. nie maże:D
pozdrawioam wszystkichi ktuży nie lubia puszczać zowówek z dymem tylko dla zasady ;)
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2005-10-31, 16:11   
 

tak... gdybym mial tylko renie i zadnego innego auta tez bym jezdzil na benzynie :mrgreen:
a tak jezdze 2 litrowym scenikiem ktory pali 8-10 litrow benzynki :wink: ale nie rozpisujmy sie na takie tematy bo gubimy watek :arrow:
pozdrawiam
 
 
Owca
Gość
Wysłany: 2005-11-04, 11:06   
 

Do Gzara, Hyundai nie montuje fabrycznej instalcji gazu, tylko przy kupnie mozesz zamówić sobie instalację BRC którą montują Ci stacji posiadającej autoryzację hyundaia, wiem bo pracuje w serwisie, a co do LPG, to lepiej i taniej założyć CNG, choć koszt instalacji jest wyższy niż LPG, to jednak litr kosztuje około 1 zł. A co do fabrycznych instalcji to własnie one czasami znajdują sie w seryjnych autach (SAAB, Laguna I) z tym że jedynie na określone rynki. Ale można czasemi taki rarytaz znaleźć.
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2005-11-04, 15:18   
 

znacie jeszcze jakis logiczny pomysl procz wymienionych na obnizenie spalania ale NIE montowanie gazu?? :mrgreen:
 
 
tomala 
Kandydat na znawcę



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2005-11-04, 16:26   
 

odpalić samochód na 5 min pod domem i wyłączyć :)
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-11-04, 17:39   
 

muj kolega sie zawsze śmieje jak nażekam na spalanie abym wzioł wykręcił 3 swiece, ściągnoł przewody z tryskiwaczy i robi mi sie pojemnosć 1.4 :D i spalanie spada:D
chociaż zecz jasna to tylko żarty ;)
a GOŚCIU co do gazu CNG to u mnei w mieście na stacij kosztuje 1.86zł wiec jest troche róznica.
pozdrawiam
 
 
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-11-04, 19:15   
 

CNG 1,86 to normalka na poczatku kiedy wchodził był po 1,20 a LPG ok 1,80. Problem polega na tym że jest podobno ok 20 stacji w całej polsce :mrgreen: No i jeszcze wielkosc bagażnika do CC lub Matiza nie założysz CNG chyba ze zbiornik o pojemności 10 l
_________________

 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2005-11-05, 00:39   
 

Podobnie jak Blondasowi- pomysł założenia gazu w naszym kultowym samochodzie jest mi wstrętny. Jednak jedynym skutecznym sposobem na zmniejszenie (znaczące) zużycia paliwa- jest zmniejszenie przebiegów.

Inne pomysły będą niestety mało efektywne...

Moja Renia 2000 ccm pali 9.5 po mieście i nie czepiam się.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 29