:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Blacha na wydechu..
Autor Wiadomość
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-11-04, 16:01   Blacha na wydechu..
 

Drodzy panowie i ewentuanie panie, post ten wiąze sie chyba w pewnym stopniu z takim z przeszłości, kóry dotyczył jakiegos dziwnego dzwieku który wydobywa sie z mojego autka. Przez pewien czas właziłem pod autko i szukałem elementu który mógłby sie obluzować ale nie znalazłem nic poza blacha która przykrecona jest do układu wydechowego i robi chyba za osłone termiczną. Mianowicie jej macowanie oparte było na 2 luźnych drutach i tak jest nadal tyle że druty nie są luźne ale ona chyba nadal drga i podczas startu spod auta wydobywa sie dzwięk jakby odrzutowca startującego :mrgreen: Chciałbym zrobić coś z ta blacha tylko nie wiem co? Czy wy takowa blache także macie znajduje sie ona na nieopodal łaczenia portek z wydechem właściwym, jeżeli nie (a zapewne tak jest ) to co izoluje u was ciepło, jeżeli jednak tak to w jaki sposób jest ona zamontowana jakieś sruby czy co?? Pozdrawiam
 
 
 
kicek 
Spełniony forowicz



R25: 2165 TX, B29E 1990r
Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 448
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-11-04, 17:11   
 

witam, u mnie takowej blachy nie ma, czyli izolacją jest podłoga ;) być może kiedyś była jednak nie dostrzegłem żadnych mocowań itp. mam jakieś mocowania (wystające szpilki) na kolektorze ale tam nie ma również żadnej osłony
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-11-04, 17:31   
 

witam
ja mam takową osłone nad tłumiikiem. Nie pamiętam dokładnie jak jest mocowana ale chaybg jakimiś klipsami , napewno nie na śrubki bo i iu mnie była luźna i nie za bardczo dało sie ją na szybko usztywnic
w każdym bądź razie fabryka przygotowała pod ta blache uchwyty:)
jak nei bedzisz dalej wiedizał o co chd\odzi to wejde pod samochodzij\ki jak trzeba będzie :D
pozdrawiam
 
 
bartek1983 
Forowicz
PIKUR


R25: Safrane 2.0 16V
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-11-04, 17:33   
 

Moze miales kiedys katalizator i ta blacha wlasnie izolowala go od nadwozia
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2005-11-04, 18:33   
 

To zależy od pojemności silnika. W v6 było więcej takich osłon. Były one przykręcane. Ale nie szpilki tylko taki kwadracik z gwintem wciśnięty w jakiś plastik a potem w blachę. Gówno ciężko się odkręca bo plastik się łamie a gwintu nie ma czym chwycić. Ja poprzykręcałem to na śrubki i jestem zadowolony. Jeśli chodzi od spodu to mogą być nitowane (tak jak nad tłumikiem końcowym)
_________________

 
 
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-11-04, 19:08   
 

wiec tak źle sie okresliłem nad tą blacha nie ma podłogi jest tam maglownica, blacha tak zamontowana jest na kolektorze i chciałbym ja zdjąc, nie wydaje mi sie żeby był fabryczna. mocowań żadnych nie znalazłem a katalizator mam i miałme. Muszę zobaczyc to mocowanie nad tłumikeim koncowym może do czegoś dojde. Pozdrawiam
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 20