:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie działa nawiew/ogrzewanie i spryskiwacze...
Autor Wiadomość
zielu 
Raczek



R25: 2.2, TX, 1992r
Imię: RENII
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 16
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-05-26, 22:19   Nie działa nawiew/ogrzewanie i spryskiwacze...
 

Kupiłem w niedziele R25 i ogólnie jestem zaj*** zadowolony, bardzo mi sie autko podoba (duże i szybkie jak na 17 latka to pełen wypas) ale są dwie usterki:

1 - nie działa nawiew/ogrzewanie - jestem zielony w tym i nie wiem z jakim kosztem powinienem sie liczyc i co może byc popsute...

2 - nie działa spryskiwacz, wycieraczki tak ale spryskiwacz nie... (były własciciel twierdzi że spryskiwacz czasem działa czasem nie - ja sprawdzałem kilka razy i nie działa w/g mnie wcale :) )

z tego co widze wielu z Was ma renie w "małym paluszku" więc licze na akieś wskazówki i z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich włascicieli tej limuzynki :)
_________________
W każdym momencie naszego życia jedną nogą tkwimy w świecie baśni, a drugą w otchłani piekeł...

— Paulo Coelho
 
 
$SKORPION$ 
Znawca
Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2.9, V6 Injection, B29F, 1990 automat
Pomógł: 2 razy
Wiek: 71
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 900
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2009-05-26, 22:30   nawiew
 

Prawdopodobnie masz uszkodzony styk we włączniku wycieraczek.
_________________

$SKORPION$ Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ
 
 
 
JAGIEŁ 
Fachowy forowicz



R25: 2.2, TX, J7T, B29B, 1992
Imię: BLANKA
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 262
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-05-26, 22:32   
 

Co do nawiewu proponuje żebyś sprawdził styki przy dmuchawie bo lubią się przepalać (musisz zdjąć plastikową listwę pod przednią szyba) ewentualnie możesz mieć spalony silnik dmuchawy (w razie czego coś się znajdzie:)

Co do spryskiwaczy to ta sama kwestia- albo styki albo włącznik przy kierownicy!! Ja dzisiaj próbowałem zrobić czujnik spryskiwacza i u mnie przy pompce były zaśniedziałe styki a od czujnika miałem urwane kable!! Musisz odkręcić zbiorniczek i zobaczyć jak wyglądają styki ewentualnie sprawdź kostkę na podszybiu obok korka zbiorniczka spryskiwacza bo tam może nie kontaktować!! Miłego dłubania i gratuluje zakupu
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-05-27, 08:08   
 

przeszukaj forum (wyszukiwarka) o spryskiwaczach i czujniku poziomu płynu w spryskiwaczach był cały temat. Jak masz dzwignie spryskiwacza to weź mały śrubokręcik i spróbuj tam zewrzeć styki. Najczęstsza przyczyna to odgięcie takiej blaszki stykowej. Zbiornik spryskiwaczy demontujesz przez odkręcenie korka wlewu pod maską silnika. Zbiornik wtedy wypada na dół na koło i masz dostęp do silniczka i czujnika

o zobacz tutaj http://www.renault25.eu/v...ght=spryskiwacz
_________________

 
 
zielu 
Raczek



R25: 2.2, TX, 1992r
Imię: RENII
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 16
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-05-27, 08:14   
 

Poszukam na forum i wielkie dzięki za rady, w piątek może uda mi sie za to wziąść :D
_________________
W każdym momencie naszego życia jedną nogą tkwimy w świecie baśni, a drugą w otchłani piekeł...

— Paulo Coelho
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-05-27, 10:50   
 

O widzę kolega kupił renie od mojego szwagra :) Zaraz zadzwonię do kumpla z pytaniem czy ma jeszcze silnik dmuchawy, kiedyś załatwiałem mu od kolegi oleksa. W czwartek będę wiedział czy jeszcze ją ma :).

[ Dodano: 2009-05-27, 11:10 ]
zielu napisał/a:
2 - nie działa spryskiwacz, wycieraczki tak ale spryskiwacz nie... (były własciciel twierdzi że spryskiwacz czasem działa czasem nie - ja sprawdzałem kilka razy i nie działa w/g mnie wcale :) )

Tutaj proponuję sprawdzić styki przy pompce albo sprawdzić na krótko czy pompka działa. Jak będzie padnięta to w Kaliszu na Lipowej kupisz za 45zł nową sztukę.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
zielu 
Raczek



R25: 2.2, TX, 1992r
Imię: RENII
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 16
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-05-27, 11:55   
 

Witam :) Kupiłem bo to super furka!!! zorientuj sie z tym silniczkiem dmuchawy, jak bedzie to go biore! Pozdo i dzięki

No to spryskiwacze działają :D jednak styki - dzieki za rady!
_________________
W każdym momencie naszego życia jedną nogą tkwimy w świecie baśni, a drugą w otchłani piekeł...

— Paulo Coelho
 
 
timo1990 
Młodzian



R25: 2.0, PH2 J7R... 91(97*)
Imię: Tomasz
Wiek: 34
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Konin
Wysłany: 2009-07-01, 15:51   
 

ja takze mam podobny problem dmuchawa przestala dzialac (po drobnej kolizji) wycieraczki szaleją tzn ze nie da sie ich wylaczyc po owczesnym wlaczeniu. Jak sobie radzę? Otoz musze wyczuc krecec gora dol wajcha na miejscu pomiedzy wlaczony a wylaczony a co do spryskiwaczy to mam zalany zbiornik do pelna a kontrolka i tak sie swieci
_________________
Timo


 
 
 
JAGIEŁ 
Fachowy forowicz



R25: 2.2, TX, J7T, B29B, 1992
Imię: BLANKA
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 262
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-07-01, 16:07   
 

Co do kontrolki od spryskiwaczy to pływak w zbiorniczku utonął :) poszukaj na forum jest opisane jak to naprawić bo chyba prawie każdy z nas miał ten sam problem. Sprawdź styki przy dmuchawie na środku podszybia :). wycieraczki hmmm... najprawdopodobniej styki w przełączniku wyjmij go i wyczyść i powinno być ok lub wymień na inny i powinno przejść ;)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 25