:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Klapka od nawiewu.
Autor Wiadomość
PAFNUCY 
Starszy starszak


R25: GTX 2,2 benzynka 89r,
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-10-01, 17:25   Klapka od nawiewu.
 

Jak w temacie klapka zamykajaca od nawiewu po prostu nie dziala :( jak dam pokrętło od wentylatora na 0 to razem z wył. wentylatorem powinna sie zamknac klapka ta taka pod wentylatorem zeby zadne smrody nie wlatywaly do wewnątrz auta np. z jadącego Pks-u z przodu ;) wyczailem ze nad pedalem gazu jest jakis taki niby silowniczek na powietrze chyba i mysle ze to jest sprawca calego zamieszania :( ale moge sie mylic i dlatego najpierw zanim zaczne wykrecac to chcialem sie upewnic pytajac was towarzysze :)
_________________
Pafnucy i Renata w jednym stali domku... :)
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-10-01, 17:35   
 

Mylisz się. Ten wentylator zasysa powietrze z kabiny tak żeby termostat w klimie/nawiewie mógł utrzymywać ją na stałym poziomie.
Za dmuchawą znajduję się silniczek z przekładnią zębatą i zazwyczaj pęka szyna zębata z plastiku . Silniczek tym samym nie może zamknąc obiegu. Jest to klapa obiegu zamkniętego . Sprawdź jeszcze czy po właczeniu nawiewu zaczyna pracować wcześniej wspomniany zasysacz. Jesli nie działa to może byc uszkodzony więc podłacz zamiast niego zarówke i zobacz czy dociera tam napięcie. Jesli dociera to uszkodząną masz przkładnie obiegu zamkniętego . Jesli nie dociera to możesz mieć uszkodzony wyłacznik nawiewu. Oprócz załaczenia wetylatora , włacza on też całą elektronikę nawiewu / klimy a ta steruje silnikami obiegu zamknietego i mieszalnika powietrza.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2009-10-01, 17:39   
 

Klapka ta działa na podciśnienie, a to jest brane z tej wielkiej beczki (z pompą hamulcową na końcu) przed kierownicą w komorze silnika. Tak zwane servo. To tak łopatologicznie ;). Węzyki dochodzą do panelu sterowania i tam podciśnienie jest dystrybuowane na różne elementy w aucie. Musisz sprawdzić czy coś ci się nie rozłączyło. Może jakiś wężyk spadł był sobie, lub się ułamał.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
PAFNUCY 
Starszy starszak


R25: GTX 2,2 benzynka 89r,
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-10-01, 18:07   
 

Maciej ale ja nie mam klimy i u mnie nie mam zadnego silniczka a juz tym bardziej zasyszacza :( a klapke otwieraja i zamykaja dwa takie niby to polkola zebate gdy poruszam wspomnianym silowniczkiem nad pedalem gazu to klapka wlasnie sie wtedy zamyka i otwiera. Bardziej realna wydaje mi sie wersja Tomboga bo do tego silowniczka dochodzi jakis wezyk ale z nim jest wszystko ok. wiec bede musial wykrecic zegary i zobacze co sie tam dzieje pod pokretlami :) jutro sie za to zabiore i zamelduje co i jak :)
_________________
Pafnucy i Renata w jednym stali domku... :)
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-10-01, 21:19   
 

wężyki z serwa idą chyba najpierw do takiej beczułki pod maską, przy wlewie płynu do spryskiwaczy przedniej szyby. Dopiero potem idą do tej klapki. Po drugie nie idą bezpośrednio z serwa pompy hamulcowej tylko z przewodu podciśnienia dokręconego do serwa
_________________

 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-10-01, 21:26   
 

A no to przepraszam za wprowadzanie w bład . Miałem na myśli układ z klimą :). Zresztą tam też sa realizowane przełaczenia klap na siłownikach podciśnieniowych , ale zamykanie dolotu powietrza ( obieg zamknięty ) jest akurat na silniku elektrycznym.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2009-10-01, 22:30   
 

No dokładnie tak jak Adam uściślił :). Posprawdzaj wszystkie wężyki czy są ok.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
PAFNUCY 
Starszy starszak


R25: GTX 2,2 benzynka 89r,
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-10-02, 17:53   
 

niestety z tylu za pokretlami jest wszysko ok. wszystkie wezyki sa na miejscu i lineczki tez :( cos najwyrazniej nie podaje powietrza ale co :?: szukalem tez przy pompie pod maska ale tam tez zadnych wezykow ni ma :? ja mysle ze to ten silowniczek co jest nad pedalem gazu to on chyba padł :( co radzicie ?

[ Dodano: 2009-10-05, 16:20 ]
Dzis w koncu udalo mi sie znalesc przyczyne :) ulamala sie koncowka wezyka ktory to jest podlaczony do tego grubego weza ktory to idzie od serva do kolektora :) wezyk podlaczyle i klapka dziala :) dzieki panowie :)
_________________
Pafnucy i Renata w jednym stali domku... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 22