:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Cos puka w skrzyni :(
Autor Wiadomość
PAFNUCY 
Starszy starszak


R25: GTX 2,2 benzynka 89r,
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-02-14, 16:04   Cos puka w skrzyni :(
 

Czolem. Jak w temacie cos puka w skrzyni biegow tzn. tylko na pierwszym biegu :( jest to takie gluche pukanie podobne do dzieciola :) obawiam sie ze to juz koniec i chyba bede musial szukac nowej skrzyni bo naprawiac to sie raczej nie oplaca :(
_________________
Pafnucy i Renata w jednym stali domku... :)
 
 
lucjan 
Kandydat na znawcę



R25: R25 TX 2,2 J7TA732 KAT B/G 1992
Pomógł: 13 razy
Wiek: 78
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 538
Skąd: werbkowice
Wysłany: 2011-02-16, 08:57   
 

A czy sprawdzałeś stan przegubów w półosiach :?:
Jeśli nie masz kanału radzę podnieść auto raz z jednej i drugiej strony i włączyć pierwszy bieg na obrotach od 1000-2500.
Jeśli stuki są po obydwu stronach :( trzeba pogodzić się z tym że niedomagania są w skrzyni biegów :(
Jeśli stukanie występuje po jednej stronie :D to jest wina któregoś z przegubów.
 
 
PAFNUCY 
Starszy starszak


R25: GTX 2,2 benzynka 89r,
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-02-20, 17:40   
 

jestem pewien ze to skrzynia bo nawet na biegu jalowym slychac delikatne i ciche pukanie. Rozpedzajac sie na 1 biegu jak wcisne sprzeglo ale nie wyrzuce biegu gdy auto sie toczy jeszcze to cos jeszcze grzechocze do tego :(
_________________
Pafnucy i Renata w jednym stali domku... :)
 
 
JAGIEŁ 
Fachowy forowicz



R25: 2.2, TX, J7T, B29B, 1992
Imię: BLANKA
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 262
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2011-02-20, 21:22   
 

luz na przegubie lub łożysku też może wydawać takie dźwięki :) Jak wrzucasz bieg i puszczasz sprzęgło to słyszysz i czujesz szarpnięcie?? Najlepiej można to wyczuć przy zmianie kierunku jazdy, jak jedziesz do przodu staniesz i wrzucisz wsteczny i po puszczeniu sprzęgła poczujesz szarpnięcie tzn że przegub. U mnie uszkodzony był wewnętrzny i szarpał i grechotał.... Dla pewności rozbierz przednie łożyska i przesmaruj bo czasami wyją czasami grzechoczą...
_________________

 
 
 
PAFNUCY 
Starszy starszak


R25: GTX 2,2 benzynka 89r,
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-02-23, 19:08   
 

hmm nie ma zadnego szarpniecia ani tego pobnych objawów ale zapomnialem jeszcze dopisac ze jak auto stoi przy odpalonym silniku to tez slychac pukanie co prawda znacznie ciszej ale dosc wyraznie i to dobiega wlasnie wyraznie ze skrzyni i czus na drążku :( zdaje sie ze bede musial sie rozstac z Renia bo nie bardzo sie oplaca wymieniac skrzyni a dochodzi jeszcze peknieta guma na przegubie od kola :( brak mi tez czasu na takie zabawy :(
_________________
Pafnucy i Renata w jednym stali domku... :)
 
 
JAGIEŁ 
Fachowy forowicz



R25: 2.2, TX, J7T, B29B, 1992
Imię: BLANKA
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 262
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2011-02-23, 19:34   
 

Odgłos pukania w tym wypadku może jeszcze wydawać sprzęgło, a dokładniej łożysko ;) guma na przegub kosztuje z tego co pamiętam koło 30zł. Zobacz czy jak stoi na luzie na odpalonym silniku i puka to czy po wciśnięciu sprzęgła też będzie pukać!!?? Jeżeli przestaje tzn że puka Ci sprzęgło... :P
_________________

 
 
 
odiz 
Starszy starszak


R25: 1995,GTS,B297,1984
Imię: żaba
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 136
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2011-02-23, 19:51   
 

A dokładnie to łożysko oporowe-dobrze Jagieł prawi !!
_________________
odiz
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-23, 21:51   
 

PAFNUCY napisał/a:
zdaje sie ze bede musial sie rozstac z Renia bo nie bardzo sie oplaca wymieniac skrzyni


tez tak kiedyś myślałem jak mi się sprzęgło w Kopciuszku spaliło - wymieniłem. Potem padła skrzynia - wymieniłem. Renia dopiero skończyła jako dawca częsci jak drugą R25 nabyłem
_________________

 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2011-02-24, 08:26   
 

Adaś Kopciuszek była najbardziej skorodowaną renią jaką widziałem ;) A tak na marginesie, w tak leciwym aucie to już mało co się opłaca patrząc na czysty rachunek ekonomiczny. Renault 25 jest jak "w cieście banan" - serce je lubi (patrz reklama TP)
_________________

 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-24, 09:34   
 

gzara napisał/a:
najbardziej skorodowaną renią jaką widziałem


oj była



żeby było w temacie, skrzynie na linke posiadam niedrogo
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adam 2011-02-24, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PAFNUCY 
Starszy starszak


R25: GTX 2,2 benzynka 89r,
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-02-24, 19:18   
 

Jagieł teraz to mi cwieka zabiles :? bo w sumie tak jest jak napisales jak wcisne sprzeglo to nie puka hee ale odglos "wyjechanego" łożyska to raczej cos w rodzaju grzechotania a nie pukania :| aaa dodam jeszcze ze to wszystko sie stalo po tym jak musialem wjechac na dosc wysoki kraweznik na wstecznym ale tylko lewym kolem i po tym jak zjechalem juz do przodu z kraweznika to przez chwile jak chcialem ruszyc to auto jakby nie chcialo ciagnac ( efekt slizgania sprzegla) w koncu zaskoczylo :roll: nastepnie zaczalem cofac i w ogole nie moglem wylaczyc wstecznego zgasilem silnik i dalej nic ale po dosc mocnieszym szarpnieciu dzwigni wsteczny wyskoczyl :roll: nastepnie po odpaleniu silnika cos jakby strzelilo wlasnie w skszyni i po tym juz jak ruszylem to bylo slychac to pukanie :( to ja juz nie wiem :cry:
_________________
Pafnucy i Renata w jednym stali domku... :)
 
 
JAGIEŁ 
Fachowy forowicz



R25: 2.2, TX, J7T, B29B, 1992
Imię: BLANKA
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 262
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2011-02-24, 21:03   
 

PAFNUCY czyli masz początki końca sprzęgła a raczej łożyska :/ Podsumowując- skrzynie masz ok :) Jedyne co możesz mieć do wymiany to sprzęgło razem z łożyskiem, ale to i tak jeszcze za trochę :) Ja na takim "pukającym" sprzęgle zrobiłem 50kkm i jeździło dalej i sprzedałem auto ;) Możesz spróbować podciągnąć trochę linke aby zmniejszyć luz na sprzęgle i powinno być cacy :) Pozdro i nie rezygnuj z r25 z powodu takiej "pierdoły" (zdarza się ;) )
_________________

 
 
 
PAFNUCY 
Starszy starszak


R25: GTX 2,2 benzynka 89r,
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-02-25, 17:27   
 

oj nie wiem nie wiem no bo dlaczego nie puka na innych biegach ? pozostale biegi lacznie ze wstecznym wchodza idealnie i pracuja bezszelestnie :?: jeszcze jedna sprawa na odpalonym silniku na luzie jak rusze dzwignie w ktoras strone delikatnie bez wciskania sprzegla to pukanie zmienia swoj ton :| a lozysko z tego co wiem to szura grzechocze jeczy wyje itp.
_________________
Pafnucy i Renata w jednym stali domku... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 27