:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat cyfrowy
Autor Wiadomość
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-02, 15:06   
 

http://allegro.pl/item909..._karta_2gb.html szału nie ma, ale gdybym drugi raz wybieral aparat, zdecydowalbym sie moze na takie cos :) pozniej mozna zmienic obiektyw a na poczatek ten kitowy nie jest zły :)
_________________

 
 
 
Busiek 
Fachowiec



R25: 2,0 TXI, J7R 726, B294, 1991 (grudzien)
Imię: Olimpijka
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 1284
Skąd: Kłodzko - DKL
Wysłany: 2010-02-02, 15:16   
 

I co uważasz, że jest dobry taki model ???
_________________
 
 
 
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-02, 15:24   
 

tak uważam, posiada parę wad, ale wszystko nadrabia cena, w przyszłości porządny zestaw można złozyc duzo taniej, niz w canonie czy nikonie :) nie ma live view niestety, ale jest dość szybki i ma bardzo intuicyjne oprogramowanie :)
_________________

 
 
 
maveras 
Fachowy forowicz


R25: R25 2.1 TDi 1992
Wiek: 58
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-02-02, 18:05   
 

sony DSC H50 mam ponad rok i bardzo mi sie sprawdził w porównaniu z innymi podobnymi wypada bardzo dobrze a może nawet lepiej ,duży uchylny wyświetlacz , -to akumulator ale spokojnie sporo wytrzymuje .cena mysle ze teraz w okolicach 1000zł nie sprawdzałem.
Zrobił juz mnóstwo zdjec spokojnie moge go polecić.
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2010-02-02, 18:25   
 

Ja wiem jedno. Nie kupuj lustrzanki ani też innego dużego aparatu jeżeli nie zamierzasz zająć się fotografią, ja kupiłem sony H1 i teraz żałuję że mam taki duży aparat, wiem że lepiej do codziennego użytkowania sprawdziłby mi się jakiś kompakcik. Ja bym kupił coś taniego wmiarę porządnego i jeżeli poczuję bakcyla foto to bym zbierał na lustrzankę z prawdziwego zdarzenia.
_________________

 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2010-02-02, 18:47   
 

Ja może z innej strony temat ugryzę i trochę w głowie namieszam :D

Przy dzisiejszych cenach obiektywów, warto zadać sobie pytanie, czy nie lepiej kupić dobrego kompakta, niż tanią lustrzankę. Obiektywy kitowe szybko się nudzą i są wykonane dość niedbale i z tanich materiałów. Dość szybko tracą swój blask i matowieją, choć gołym okiem tego nie widać. Obiektywy godne zainteresowania zaczynają się od 1800 zł. Obiektywy zawodowe to wydatek od 5000 w górę.
Przy wyborze kieruj się zoomem optycznym, nie cyfrowym, a więc obiektyw musi być wysuwany.

Gdy kupowałem swoją pierwszą cyfrówkę środki miałem skromniejsze niż ty dzisiaj. W zasadzie też chciałem mieć takie pstrykadło do szybkich zdjęć nie wymagających obróbki w labie. Oferta ogromna, a coś wybrać trzeba. Wyznaczyłem więc sobie kryteria jakie ma spełniać aparat, i pogooglałem trochę w necie. Na tej podstawie wybrałem kilka modeli, które mnie mogły zainteresować. Wyboru dokonałem w ten sposób, że podzieliłem asortyment na półki cenowe, lub jak kto woli zaawansownie technologiczne. W każdej z tych półek wybrałem model, który moim zdaniem spełniał moje oczekiwania (w granicach cenowych). Z listą ok. 20 modeli wybrałem się do idiotów organoleptycznie sprawdzić jak to wygląda na żywo.
Po wizualnych oględzinach z listy zniknęło około połowy. Większość za samo wykonanie ;).
Pozostała połowa poddana została dokładnym oględzinom i po kolejnej godzinie na liście znajdowało się 5 modeli. No i teraz jak się zdecydować na ten jeden ??
Ano tu przychodzi z pomocą prawo handlowe i dobre maniery w tym względzie idiotów. Otóż masz prawo wymienić towar na dowolny inny o takiej samej, lub wyższej wartości w ciągu tygodnia bez podania przyczyn. Postanowiłem więc skorzystać z tej możliwości.
Zakupiłem najtańszy model i w ciągu tygodnia przetestowałem na wszelkie możliwe sposoby. Następnie wymieniłem na kolejny cenowo model z listy i znowu testy. Na szczyt listy nie wszedłem, bo czwarty aparat zaspokoił moje ambicje :).

Kryteria jakie postawiłem aparatom to przede wszystkim ergonomiczność i szybkość działania, oraz zoom optyczny. Do testów wybrałem aparaty:

- Kodak (compact)
- Sony (compact)
- HP (hybryda)
- Minolta (lustrzanka ze stałym obiektywem)
- Canon (lustrzanka z wymmiennymi obiektywami).

Niestety Canona wtedy nie zdążyłem przetestować, gdyż Minotla okazała się strzałem w dziesiątkę, a do Canona musiałbym jednak sporo dołożyć.

Kodak zadziwił mnie nadzwyczaj dobrą jakością zdjęć, lecz był bardzo nieporęczny w obsłudze. Właściwie po dwóch dniach testów zabrał więcej minusów niż plusów. Długi start i przydatne funkcje podręczne pochowane głęboko w menu zdyskwalifikowały go na wstępie.

Sony zaskoczył mnie gotowością do pracy w ok. 1 sekundę, dość dobrą pracą w trudnych warunkach oświetleniowych, małą ilością szumów na długich czasach, natomiast optyka pozostawiała zbyt wiele do życzenia. Sporo potrzebnych funkcji zbyt daleko w menu. Aparat wrócił do sklepu.

HP bardzo mi się spodobał, bo za niewielkie pieniądze dostałem zoom x12 o bardzo dobrych parametrach, szybki w działaniu, i wystarczającą ergonomię pracy, daleką do ideału, ale po przygodach z kompaktami,to była czysta przyjemność fotografowania. W zasadzie długo się zastanawiałem czy przy nim nie pozostać, ale w końcu poległ za swoją hybrydowością.

Może nie wszyscy wiedzą na czym polega idea lustrzanki hybrydowej, więc krótko wyjaśnię nie wdając się w niuanse. W lustrzankach zwykłych i hybrydowych patrząc w wizjer widzimy obraz przez obiektyw, czyli rzeczywisty obrazek padający na matrycę, a nie jak to jest w kompaktach przez dodatkową dziurę w obudowie aparatu. W lustrzankach odpowiada za to lustro, które w momencie naświetlania matrycy jest unoszone do góry. Widzimy więc całkowicie naturalny obraz. W lustrzankach hybrydowych natomiast obraz w wizjerze nie jest rzeczywisty, a pochodzi z matrycy i wyświetlany jest na małym monitorku w wizjerze. To z grubsza jest odpowiedź na twoje pytanie o różnice w aparatach kompaktowych i lustrzankach z zahaczeniem o hybrydy :)

Niestety system hybrydowy wyklucza używanie aparatu na szybko. Okazało się, że ten system nie był sobie w stanie poradzić z szybko poruszającymi się obiektami. Opóźnienie widzianego obrazu w wizjerze do rzeczywistego było zbyt widoczne. HP wrócił na półkę do sklepu.

MINOLTA okazała się ideałem. Jakość zdjęć wręcz powalała na kolana w porównaniu z poprzednikami. Właściwie brakowało jej tylko możliwości zmiany obiektywów. Ilość przycisków i pokręteł na obudowie trochę mnie z początku przeraziła, ale już po chwili testów wiedziałem, ze ktoś za ten projekt wziął całkowicie zasłużenie grubą kasę. Większość przycisków programowalna była z menu, ta że po chwili spędzonej nad wyborem odpowiednich ustawień, miałem pod ręką wszystko co potrzeba by swobodnie i bardzo szybko dostosować aparat do potrzeb chwili. Po Canona już nie pojechałem :)

Opowieść długa i może nudnawa, ale pokazuje jak zapewnić sobie zadowolenie z zakupu i co ważniejsze dokonać wyboru świadomie. Zwłaszcza osoby nieobyte z fotografią powinny dokonywać takich wyborów bardzo ostrożnie. Taki sposób kupowania bardzo uświadamia z czym mamy do czynienia :).

Powodzenia w wyborze i zakupie :)
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Witek S 
Starszy starszak



R25: 2.8 Renault 25 V6 1992
Imię: Furia Grubaska
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 203
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-02-02, 20:05   
 

Proszę o wykładnie :

"Ano tu przychodzi z pomocą prawo handlowe i dobre maniery w tym względzie idiotów. Otóż masz prawo wymienić towar na dowolny inny o takiej samej, lub wyższej wartości w ciągu tygodnia bez podania przyczyn."
który przepis na to zezwala na terenie Rzeczpospolitej.
_________________
RENAULT 25 V6 -1992 150KM
RENAULT Clio RL 1.2 -1994 54KM
Audi A6 1.8T -1997 -150KM
GAZ 2571 -Gazela -1997 101KM
Renault RAPID 1.9D -1994 65KM
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2010-02-02, 20:41   
 

A no przepis , który ustalił sobie sklep o którym mowa :).

Co do używanych lustrzanek, to bezpieczniej było kupować analogową nie cyfrową lustrzankę bo wiadomo było że migawka w stosunku do wieku aparatu nie będzie zajechana. Nikt przecież nie zrobiłby np. 1000 filmów w miesiąc czasu , mając na myśli amatora.
W cyfrówkach niestety można spokojnie zrobić tysiące zdjęc w niedługim czasie a migawka niestety ma swoją wytrzymałość.
Nie pamiętam w instrukcji jakiego aparatu , ale gdzieś była podana trwałośc migawki podana jako ilośc wykonanych zdjęć .
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Busiek 
Fachowiec



R25: 2,0 TXI, J7R 726, B294, 1991 (grudzien)
Imię: Olimpijka
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 1284
Skąd: Kłodzko - DKL
Wysłany: 2010-02-02, 20:45   
 

Kurcze dzięki za wykład, ale ostatnio mam ich bardzo dużo :D.
Może i pójdę na łatwiznę, ale czy możecie mi w takim razie podać typy aparatów, na które moge się skusić ?
Z tego co się od Was dowiedziałem to powinienem wybrać kompakt, tak ?
_________________
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-02-03, 12:31   
 

Witek S napisał/a:
Nie kupi się lustrzanki z obiektywem za 1400 - 1500 zł.

A dlaczego tak uważasz :?: Teraz w Kaliszu w Neonecie Sony Alpha230 za 1500zł Neonet Sony Alpha260
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2010-02-03, 12:57   
 

jak tak czytam ... to jak kupić gówniane lustro to lepiej już cyfrówke. Z tego co można się zorientować to Busiek potrzebuje zwykłego pykacza wiec cyfrówka się nada i tak jak Tomek napisał kilka modeli na testy brac, przebierac, wybierac :) bo widze ze tu już jakas wyższa filozofia zaczyna sie dziać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Busiek 
Fachowiec



R25: 2,0 TXI, J7R 726, B294, 1991 (grudzien)
Imię: Olimpijka
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 1284
Skąd: Kłodzko - DKL
Wysłany: 2010-02-03, 14:30   
 

Zrobił bym tak jak Tomek pisze, ale niestety u mnie nie ma Idiotów (dopiero się buduje o ile to prawda, że ma ma w Kłodzku powstać ten sklep).
Troche już tu napisaliście i powiem czego bym oczekiwał od tego aparatu:
- chciałbym by szybko się włączał
- szybko robił zdjęcia
- dobrze je robił w nocy (zebym nie musiał robić milion zdjęć i w końcu by wyszło bo nie ruszyłem ręki)
Jeśli coś jeszcze znajdę to dopiszę. Prosił bym o podanie listy aparatów, które mogą spełniac te wymagania bo ja się naprawdę na nich nie znam :D
_________________
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2010-02-03, 14:59   
 

Jeśli nie ma idiotów, to zobacz co jest w innych tego typu sklepach. Na pewno są w twojej okolicy jakieś sklepy "idiotyczne" ;). Zapytaj jakie oferują ci prawa dotyczące zwrotów i wymiany. W dzisiejszych czasach nawet na allegro można towar zwrócić, ale nie mam pojęcia jak to działa w tym przypadku.
Busiek napisał/a:
- chciałbym by szybko się włączał
- szybko robił zdjęcia
- dobrze je robił w nocy (zebym nie musiał robić milion zdjęć i w końcu by wyszło bo nie ruszyłem ręki)

A więc sony, sony, sony ... Jednak żaden aparat nie zrobi dobrego zdjęcia jak będziesz machał ręką. Stabilności kikutów trzeba się nauczyć po prostu :D, a w ekstremalnych warunkach skorzystać z dobrodziejstw stabilizacji. Profesjonaliści i wszystkie książki o fotografii, jako niezawodną stabilizcję, polecają jednak wyłącznie statyw :D.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2010-02-03, 15:21   
 

Tombog napisał/a:
jako niezawodną stabilizcję, polecają jednak wyłącznie statyw :D
tym bardziej w nocy :) i bez lampy :)
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-02-03, 18:01   
 

Tombog napisał/a:
Jednak żaden aparat nie zrobi dobrego zdjęcia jak będziesz machał ręką.

Poza tym to nie aparat robi zdjęcie tylko aparatowiec :) i to od niego zależy co aparat mu zapisze :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 29