:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
filtr paliwa
Autor Wiadomość
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-09-11, 08:58   filtr paliwa
 

czy ta duża "puszka od konserw" nad pompą paliwa to tylko filtr paliwa, czy ma jeszcze jakieś zadznie? Ja to odłączyłem i założyłem zwykły filtr. Wystarczy?
_________________

 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-09-11, 09:57   
 

Adam, tak ta "puszka do konserw" to tylko filtr paliwa :), mój starski np.: założył sobie jeszcze taki zwykły filt paliwa przy silniku zaraz jak to się w gaźnikowych zakładało mały taki plastikowy :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-09-11, 10:48   
 

Goalkeper napisał/a:
Adam, tak ta "puszka do konserw" to tylko filtr paliwa :), mój starski np.: założył sobie jeszcze taki zwykły filt paliwa przy silniku zaraz jak to się w gaźnikowych zakładało mały taki plastikowy :)
i nigdy Adam tego nie rób.. jak tak zrobilem to mi sie ropadł... poniewaz pompa paliwa od przy silniku na wtrysku daje wieszke ciśnienie i one nie wytrzymuja.. koszto nowego to okolo 30 zł... pozatym samochod jakby mi sie przycinał na taki od gaźnika:P :mrgreen:
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-09-11, 11:41   
 

ja założyłem duży plastikowy ale obok starego - przy pompie paliwa. Do wypłaty musi wytrzymać. :-)
_________________

 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-09-11, 17:09   
 

zaluje ze nie zrobilem zdjec ale jak wyjalem ta "konserwe" w swej reni to postanowilem to przepolowic i co wylecialo ze srodka to sie az przestraszylem!!!!
czarna maz tylko ze bardzo zadka! :?
a wracajac do sedna sprawy!
czy ta puszka moze byc inna niz taka jaka jest??
czy srednica , przepustowosc nie jest w tym przypadku rzecza zalezna od motoru,mocy itp,itd???
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-09-11, 18:01   
 

blondas, z tego co tak z grubsza sprawdziłem to filtr w każdym modelu montowali taki sam, a jeżeli chodzi o średnicę i wymiary to zależy od producenta, każdy producent ma wymiary zewnętrzne inne. Podam przykład:
MANN-FILTER WK830: średnica zewnętrzna [mm]: 74, Dolot [mm]: 8, Wylot śr.[mm]: 8, Wysokość [mm]: 151
PURFLUX EP90C: średnica zewnętrzna [mm]: 82, średnica wewnętrzna [mm]: 8, Wysokość [mm]: 163
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-09-12, 09:31   
 

ooo ciekawe jaki jest u mnie - pompa jest Bosch to może filtr tez niemiecki??
_________________

 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-09-12, 10:37   
 

Adam, jedno jest pewne że będziesz pół litra benzyny w plecy :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-09-12, 11:17   
 

ciekawe co by bylo gdybym zalozyl filtr od stara???
:mrgreen:
 
 
Oluś 
Spełniony forowicz
oluś


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
Imię: Czarna, Szafa,
Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin/Hvar/Split
Wysłany: 2006-09-12, 11:33   
 

uważajcie z wszelkimi wynalazkami i pomysłami przy obwodach paliwowych - może się to skończyć pożarem!!!! To że pompa jest bosha to nie znaczy że filtr tez musi być niemiecki... kto powiedział że niemieckie filtry sa super?? ja kupuję zawsze polskie i mam w d...alekim poważaniu dawać zarobić faszystom... ;)
co do różnych pomp - warto pomyśleć czy inne (jak np. propozycja od stara - który tak na marginesie to filtruje rope...), nie wprowadzą więkrzych oporów filtrowania, a tym samym nie pogorszą właściwości jezdnych (prędkość, dławienie się silnika na wyższych obrotach...), a także nie będą obciążały pompy...
Przestrzegam przed eksperymentami, gdyż filtr jest nad pompą paliwa i przy wszelkich nieszczelnościach - paliwo będzie spływac na pompę - i niedaj Boże jakby wtedy zaiskrzyło na stykach pompy...
Z benzyną i gazem nie ma żartów... tu partyzantka może się nieciekawie skończyć...
To tyle... ;) tak z przewrażliwienia piszę ;)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-09-12, 11:41   
 

brawo Olus. wlasnie dlatego podalem ten przyklad ze starem....
podobnie jest z wydechami ktore juz kiedys w innym aucie zmienialem kilkanascie razy zeby dopracowac idealny! i wcale wyciecie katalizatora a na miejsce wstawienie strumienicy nie poprawialo osiagow a raczej odwrotnie... silnik jest policzony na jakis opor i cos po drodze musi byc !
to samo z filtrami a przynajmniej tak mi sie wydaje...
nie pomyslalem tylko ze pompa sie moze przegrzewac z powodu niewlasciwego przeplywu paliwa a przeciez wykluczyc tego nie mozna :mrgreen:
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-09-12, 20:24   
 

Panowie, ja rozumiem kwestie finansowe- ale dlaczego stale przerabiacie swoje renie na ople, fiaty, ciężarówki, czołgi czy nawet inne modele reni?

ASO oczywiście należy unikać, ale ceny podstawowych zamienników na prawdę nie są rujnujące. Natomiast systematyczna wymiana zużytych części na "coś podobnego" w końcu spowoduje taką degradację pojazdu, że nic z przyjemności jazdy R25 Wam nie zostanie.
A w razie awarii tak wiele będzie czynników niewiadomych (przez elementy o niewłaściwych parametrach), że nawet szaman Wam nie pomoże ani egzorcysta.
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-09-12, 22:25   
 

Nie no kolega Janusz to teraz lekko to przejaskrawił... lecz coś w tym racji jest... jeśli chodzi o takie pierdołki to lepiej kupić rzecz taka jaka sie nalezy.. . i nie kombinować... mi jak pękł taki plastikowy to dużo strachu się najadłem ( odrazu mówie, że musiałem dojechać do szkoły a już był zamówiony metalowy). Pare tygodni wczesniej mojemy koledze właśnie spalił się samochód w taki sposób...
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-09-13, 09:14   
 

teraz sprawdzam codziennie ten plastikowy filtr czy nie cieknie. Tamten ciekł i to ostro, prosto na pompe paliwa, zorientowałem sie dopiero na trasie. Dobrze, że czyściłem ostatnio styki pompy i kontakt był ok. Zaraz po M.B. Pieniężnej kupie taki jak był i podłącze tak jak było. A co do tego 0.5 litra paliwa to własnie wczoraj brakło mi po drodze przed domem. Bo się cholera dalej na gaz nie przełącza.
_________________

 
 
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2008-01-11, 18:02   
 

a gdzie sie znajduje dokladnie filtr paliwa(w komorze silnika czy kolo zbiornika paliwa niezmam sie na tym) bo zbliza mi sie wymiana oleju w silniku i filtrow oleju , powietrza i chcialbym to tez wymienc przy okazji:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 29