:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak wyrejestrować auto ?
Autor Wiadomość
kaczor
DzidziuÅ›



Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 4
WysÅ‚any: 2005-06-21, 12:30   Jak wyrejestrować auto ?
 

Czy ktoś wie jakie są teraz wymagane procedury, aby wyrejestrować auto ? Chyba wiadomo o co chodzi :wink: Tyle części i wszystko moje :lol:
 
 
zeus 
Starszy starszak
zeus



R25: brak r25
Wiek: 42
Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 159
SkÄ…d: ElblÄ…g
WysÅ‚any: 2005-06-21, 12:44   
 

Witam a co tam wyrejestrowywujesz :?: :D
jestem ciekawy, może to sprzedac :idea:
więcej kłopotu z yrejestrowaniem niż ze
sprzedażą :wink:
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful Å‚opcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
WysÅ‚any: 2005-06-21, 12:53   
 

ja jestem właścicielem 4 samochodów a jeżdzacych mam dwa..tame kupiłem na czesci za marne grosze bo ktos chcial wyrejestrować a wiadomo ... to są koszty ,a ja je kupiłem opłaciłem i nie zarejestrowałem. wiec logiczne pytanie - jak moge mieć problem z wyrejestrowaniem skoro nie zarejestrowałem? :D polecam ten sposób..samochód wszystkim niknie w papierach :D
pozdrawiam ;)
 
 
Gość

WysÅ‚any: 2005-06-21, 13:09   
 

Nie zupełnie niknie, bo sprzedający ma obowiązek zgłosić sprzedaż do wydziału komunikacji. Na umowie kupna -sprzedaży widnieją twoje dane jako kupca. Chyba, że się mylę, to mnie popraw :)
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful Å‚opcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
WysÅ‚any: 2005-06-21, 13:22   
 

oczywiscie ze się nie mylisz bo i w urzędzie skarbowym zgłąszasz kupno samochodu. chodzi mi o to ze samochód niknie spośród kręgu samochodów zarejestrowanych.
pozdrawiam
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2005-06-21, 13:46   
 

Oj nie wiem, czy w takim razie ktoś go nie zacznie szukać wcześniej czy później. Zwłaszcza jak się składki OC komuś nie będą zgadzać :wink: . Kiedyś znajomy dostał upomnienie o zaleganiu ze składkami za 5 lat, chociaż opłacał. Zapomniał tylko poinformować o czymś odpowiedniego urzędu :) Nie pamiętam już dokładnie o co chodziło, ale jak widać komuś zabrakło jakichś pieniążków w końcu :wink:
Podobno teraz wyrejestrowanie nic nie kosztuje. A właściwie utylizacja, hehehe. Tylko trzeba auto do odpowiedniego punktu dostarczyć i oni już wiedzą co z tym zrobić:) Jakiś przepis wszedł chyba w 2004 r. ale nie wiem dokładnie jaki i nie będę kłamał. Może ktoś wie coś więcej.
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful Å‚opcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
WysÅ‚any: 2005-06-21, 14:11   
 

tak tombog masz racie jezeli chodzi o zmiane przepisów w2004 oraz o zaleganiu skłądek tylko trzeba logicznie pomyślec.. otuz żeby zalegac ze skłądkami to trzeba zawrzeć umowe obowiązkowego ubespieczenia pojazdu OC ale to robimy po zarejestrowaniu samochodu. jezeli samochód nie zostaje zarejestrowany na nasze nazwisko, to nie zawieramy umowy OC (a byly własciciel zrywa umowe z ubespieczalnią z raci sprzedania samochodu) wiec nikt się nie upomni o pieniądze kture sie mu nie należa.
Jezeli chodzi teraz o zmiane przepisów to przepis mówi ze aby samochód w celu wyrejestrowania oddać do utylizaci to musi być on kompletny! (chyba ze ktos ma znajomości na złomie ;) ) wtedy nie poniesiemy duzych kosztów( a poniesiemy zawsze w końcu zyjemy w POLAND)
wiec jeżeli ktos ma samochó neikompletny (tak jak ja) to polecam mu zrobienie tego tak jak ja
a jezeli ktoś ma kompletny samochodzik tyle ze przeszkadza mu na podwurku to może go oddać płacąc niewielkie pieniądze (pamiętajac ze nie oddaje wraku samochodu tylko potencialny złom wartosći 500zł za tone ;) )
 
 
Kondal 
DzidziuÅ›


R25: V6
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Kraków
WysÅ‚any: 2005-06-21, 15:27   
 

Moj pierwszy samochod (maluszek) wyrejetrowałem po przez oddanie go na złom, a mianowice gościu przyjechał lawetą, zabrał go i zapłacił mi jeszcze 100 zł. A samochod nie był w dobrym stanie bo nie posiadał podłogi tyle ze silniczek był sprawny. :wink:
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
  WysÅ‚any: 2005-06-21, 16:44   
 

chyba najprosciej jest postawic auto na koleczkach za domkiem ( o ile nie przeszkadza nikomu) i zglosic do ubezpieczyciela iz rezygmuje sie z jego uslug w sposob proceduralny i juz sprawa zalatwiona! auto od tej pory sobie kwitnie a my mamy spokoj ! ja wlasnie tak zrobilem ze swoja renia... :D
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2005-06-21, 17:27   
 

Hmm. Ciekawe rozwiązanie, ale kiedyś w radiu słyszałem o problemach gościa, który tak właśnie tłumaczył się z niepłacenia składki. Niestety znaleziono na niego taką interpretację przepisu, że musiał wybulić zaległe składki wraz z odsetkami.
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful Å‚opcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
WysÅ‚any: 2005-06-22, 00:09   
 

tak tombog ma racie jezeli chodzi o umowe ubespieczenia OC to zerwanie jej nie jest takie proste jak zerwanie innej umowy.
żeby zerwać umowe z ubespieczycielem to trzeba sprzedać samochód i okazać umowe sprzedaży lub zmienić ubespieczyciela a wtedy rozwiązanie umowy następuje dopiero po okazaniu umowy z drógim ubespieczycielem
chociasz osobiscie spotkałem się z tym że umowa zoistała zerwana "na słowo" że niby samochud został sprzedany, ale jak to powiedział Tombog.. kiedys ktos sie o to upomni.
pozdrawiam
 
 
zeus 
Starszy starszak
zeus



R25: brak r25
Wiek: 42
Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 159
SkÄ…d: ElblÄ…g
WysÅ‚any: 2005-06-24, 14:51   
 

Wiem napewno że tworzona jest baza danych pojazdów nieobjętych ubezpieczeniem,więc jeśli ktoś sprzedał auto i zgłośił ten fakt w wydziale komunikacji,to urząd miasta ma dane kto zakupił pojazd i sprawa prosta nie ma żadnego problemu aby to sprawdzic czy pojazd jest zarejestrowany na kupującego,przecierz umowa to już dokumentem potwierdzającym własnośc auta a rejestracja jego dopełnieniem :wink:
 
 
 
kaczor
DzidziuÅ›



Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 4
WysÅ‚any: 2005-06-24, 15:40   
 

No dobra, czyli muszę zgłosić do UK fakt zezłomowania i wtedy auto zostaje wyrejestrowane ? Nie mogę sobie go ot tak po prostu wyrejestrować ?
 
 
Mariusz
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2005-06-24, 17:46   
 

powiedzcie mi ludzie chcę sobie kupic drugą renie na części wymontować co się da potem to zdekomletowane coś zawieść na złom czy jest szansa że mi go wyzłomują na podstawie umowy kupna sprzedaży czy też muszę go przerejestrowywać na siebie. Tak miałbym koszt rejestracji z głowy.
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2005-06-24, 17:50   
 

Jesli kupisz, to musisz zarejestrować, chyba że się z gościem umówisz, że on po twojej rozbiórce zezłomuje, a potem wyrejestruje. Czyli potrzebne obustronne zaufanie i max 30 dni na załatwienie formalności, aby gość miał szansę zgłosić sprzedaż jeśli ci nie wyjdzie rozbiórka.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 29