:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Przyciemnianie szyb
Autor Wiadomość
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-11-03, 00:13   Przyciemnianie szyb
 

Chciałbym kiedyś sobie przyciemnić szybki w reni (jedna z dwóch form tunningu który uważam że reni pasuje obok ładnych dużych felg :) ) Pytanie jak??? :shock: Nie bardzo troszkę nadać takiego ciemniejszego odcienia aby ładnie wyglądało i nie ograniczało widoczności. Folia chyba raczej odpada, a słyszałem coś kiedyś o przyciemnieniu piecowym czy coś takiego. Piszcie co wiecie, wady zalety i ceny. pozdrawiam
_________________

 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-11-03, 00:25   
 

Piecowe ... proces nieodwracalny kosztowniejszy, ale bardzo trwaly... - i chyba tylko kilka miejsc w Polsce gdzie to Ci moga zrobic

Folia ... tansze rozwiazanie i zawsze mozesz z niego zrezygnowac.



Nie wiem czemu dla Ciebie folia odpada... jesli znajdziesz kogos kto to dobrze robi to bedziesz zadowolony.

Ja bym proponowal szyby folia... a jesli chcesz przednia przyciemnic to do tej szyby jendak piec:)
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-11-03, 02:18   
 

To jest tak... jeśli wogóle jakies przyciemnianie to tylko ( wg mnie) wchodzi w to piecowe rozwiązanie. Zaletą ejst to iż dostajesz atest w porównaniu do szyb z folią... i miski nic nie maja do tego... oczywiście jest prawo w PL że szyby których "nie widzisz" moga być zaciemnione do zera .... ( inaczej czytac tylne boczne i tylna ) reszta musi pozostac do bodajże 75% widoczności..jeśli dobrez pamiętam... ( taka widoczność otrzymasz przy fabrycznym przyciemnieniu a jelsi nie to dzieki piecom... (certyfikat)
Szopen tu wspomina o tańszym i o kilku miejscach... juz mówie że w Świdniku mogę takie miejsce załatwić i myśle, że za sporą zniżką...


P.S
Folia phhhhhhh
Tak jak diody :P heheh
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-03, 11:10   
 

Z tego co ja wiem to z folią też można mieć atest tylko trzeba szukać porządnego warsztatu. Dodatkowy plus jest taki że można ją właśnie zerwać jak zajdzie taka potrzeba. Folia dobrze położona też się porządnie trzyma a zaoszczędzone pięniądze można włożyć w coś innego.
I tak wybór należy do użytkownika :)
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-11-03, 11:25   
 

przód może mieć widoczność do 70%, a jeżeli chodzi o to jak to ja mam folią zakładał mi koleś, który jest na codzień strażakiem a dzwonią do niego z salonu mercedesa żeby przyciemniał szyby :) 450zł zapłaciłem ze względu na tylnią szybę :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-11-03, 20:10   
 

Oj Konrad folia jesli jest dobrej jakosci i dobrze zrobiona w odpowiednim warsztacie to dostaniesz atest, miski sie nie czepia i jesli nie znasz sie na rzeczy i nie przytkniesz nosa do szyby to nie poznasz roznicy piec a folia:)
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-11-03, 20:23   
 

Folia jest marna. Ma słabą trwałość i na pewno każdy zauważy, że to "naklejka". Co do atestów- raczej bym w nie nie wierzył, zwłaszcza na folie.
Policja tych dokumentów nie honoruje. Mają przyrząd do pomiaru przepuszczalności i wynik z niego jest wiążący.
Co do piecowego przyciemniania- jest to chyba napylanie aluminium i też trzeba z tym uważać. Zrobiłbym solidny wywiad zanim cos takiego bym zamówił.
Ale wygląd bryczki moze być fajny.
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-11-03, 20:49   
 

JA właśnie przy swoim czarnym lakierze zastanawialem sie nad przydymieniem szybek... ale nerazie sa inne waznijesze wydatki niz moje fanabareie " szyby"
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-11-03, 20:56   
 

Policja nie honoruje atestow z folii.. widac ze to naklejka? - e jakies herezje.


Moj znajomy ma w R19 folie naprawde dobra i porownywalem ta z piecowka u taty w toyocie... roznica nie jest duza, a co do Policji... nie ma problemow z Policja i atestem...
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-11-03, 22:23   
 

szopen napisał/a:
nie ma problemow z Policja i atestem...
w sumie jesli ma cie ten atest i policja jakims cudem nie ebdzi etego honorowala to nie przyjmujemy mandatu i idziemy do sądu grodzkiego i tam wygrywamy sprawe...
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-11-04, 01:31   
 

Konrad- jesteś idealistą.
Ja też chciałbym, aby było to tak proste.
Najpierw w grodzkim będziesz ukarany za niesprawny technicznie pojazd. Dowodem jest pomiar atestowanym przyrządem dokonany przy kontroli. Nikt inny niż Ty za to nie odpowiada. Sam dokonałeś modyfikacji.
Potem drogą cywilną musiałbyś skarżyć zakład, udowodnić, że certyfikat od nich otrzymany jest prawdziwy, że w ogóle od nich pochodzi (na pewno zaprzeczą). Musiałbyś mieć pewność (nie wiem skąd), że zakład ma uprawnienia do wystawiania takich certyfikatów.

I najważniejsze- na diabła Ci włóczyć się po sądach.
Zanim się wyjaśni- niebiescy zabiorą Ci dowód rejestracyjny i odholują samochód na płatny parking, albo przy nich bedziesz usuwał tę folię.

Wszystkie certyfikaty i atesty mozna sobie w buty wsadzić. W ruchu drogowym obowiązują homologacje.

Oczywiście można przemycić wiele odstępstw, ale to będzie tylko kwestia uznania gliniarza. Mnóstwo sprzętu bez homologacji jeździ po drogach- zwłaszcza tuningowe oświetlenie samochodów (lexus look i inne, kolorowe nieczytelne lampy). Jednak przed sądem nie masz z czymś takim szans i nie należy się stawiać nieprzyjmując mandatu.
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-11-04, 16:47   
 

niesety podzielam zdanie Janusza!!!
poniewaz czasem bywam w miejscach znanych policji z nielegalnych wyscigow musicie dac wiare!
atesty i inne duperele mozna sobie jak napisal moj przedmowca wsadzic gdziekolwiek a w razie kontroli nic to wam nie da poniewaz takie mamy po....ne prawo w tym kraju ze atest swoje a policja swoje!
sam bylem swiadkiem jak miski zabraly koledze z obrzydliwego BMW dowodzik nawet za piecowo przyciemnione szyby bo nie dali wiary ze to taki wynalazek jest i mimo ze mial certyfikat z jedynego w Polsce leglnego zrodla ktore moze wydawac certyfikaty czyli INSTYTUTU SZKLA I CERAMIKI w Krakowie :wink:
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-11-05, 00:05   
 

Blondas ciekawe to co piszesz. I co on dalej zrobił??? Słyszałem że folie mają atesty ale to są atesty na folie, a nie na szyby oklejone folią!? Z tego co wiem misie mają (kilka na cały kraj) mierniki przepuszczalności światła. Ciekawe jak podważyli atest instytutu.
_________________

 
 
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-11-05, 15:39   
 

a ja u kolegi w VW borze widziałem taki papierek(cos jak dowód rejestracyjny), który był własnie atestem na szybki przyciemniane folia. Miał hologram i inne bajery szmery. Wyglądał dosyć poważnie :roll: :mrgreen:
_________________

 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-11-05, 15:46   
 

gzara napisał/a:
Z tego co wiem misie mają (kilka na cały kraj) mierniki przepuszczalności światła
noż kurcze... a w LBN akurat musza mieć... co za niesprawiedliwość :P :P :P :P
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 29