:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowy o drogówce w polsce i na swiecie ;)
Autor Wiadomość
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2007-08-31, 08:20   
 

Goalkeper napisał/a:
policja zatrzymała we Francji żeby wręczyć mi mandat

a za co dostales ten bilecik i ile?? :?:
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2007-08-31, 08:38   
 

90 euro za wyprzedzanie na bardzo lekkim łuku z przecięciem ciągłej linii z tego co zrozumiałem jak mówił do mnie po angielsku little bit to wyszło na to, że stworzyłem 4-ty stopień zagrożenia :/ ludzie których wyprzedzałem jechali 60 a ja ich pykłem 80 i mi zrobili wielkie halo. I musze powiedzieć, że bardzo przepisowo jeżdżą Francuzi, ale jak już wjadą na autobane to hulaj dusza piekła nie ma :D
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2007-08-31, 15:53   
 

To ile oni maja tam tych stopni zagrożeń ?
I chyba wzięli pod uwagę, że jesteś polakiem hehehe
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2007-08-31, 20:44   
 

Nie wiem jak w chiszpani ale we Franci to czerwone światło to chyba traktują nie jako "Stój" tylko "Jak będzie wypadek to twoja wina"
_________________

 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2007-09-01, 01:25   
 

gzara napisał/a:
we Franci

a nie we WÅ‚oszech ?
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2007-09-01, 11:44   
 

Ja byłem we Franci i na jej temat mogę się wypowiedzieć. Co do porównań to niech już jakiś konkretny globetroter się wypowie ;)
_________________

 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2007-09-01, 16:11   
 

gzara w Hiszpanii masz jeszcze tak, że jak stoisz na światłach i chcesz skręcić w prawo to po zapaleniu się zielonego jedziesz, skręcasz i musisz stanąć bo zaraz za zakrętem na tym samym skrzyżowaniu masz następne światła :( a jak się nie zatrzymasz to troszkę masz shit happens :), jeżeli nie zapniesz pasów to dostaniesz czek in blanko :) za 300 euro :D a jak jeszcze trafisz na baskijską policję to już w ogóle nie masz szansy na dyskusję :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2007-09-02, 17:14   
 

tak czytam co Goli piszesz i chyba bede Ci radzil zebys moze za czesto za granice nie jezdzil...jeszcze Cie nieslusznie aresztuja... :D :D :D
a moga bo przekroczenie predkosci we francji o 50km/h traktowanejest jak przestepstwo a nie wykroczenie a Twoja fura jesli nie masz kasy idzie na licytacje na poczet mandatu...
co do pasow 300 euro za niezapiecie to zes przesadzil i to baaaardzo ostro...
mi w szwajcarii gdzie mandaty sa najsurowsze zaspiewali 50 CHF czyli duzo duzo mniej niz 300 ojro
jest tych niuansikow jeszcze kilka ale chyba nie w tym temacie :wink:
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2007-09-02, 17:21   
 

blondas napisał/a:
co do pasow 300 euro za niezapiecie to zes przesadzil i to baaaardzo ostro...
może i masz rację, ale tak czy siak to i tak spora sumka i to jeszcze się nie idzie z tego stargować jak u nas w Polsce :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2007-09-02, 17:37   
 

Goalkeper napisał/a:
nie idzie z tego stargować jak u nas w Polsce


a to wedlog Ciebie zle???
za sama dyskusje z policjantem za granica mozna sobie powiekszyc tylko mandat a za zasugerowanie (nie wreczenie) lapowki isc do pudla....


"tak powinno byc w kazym banku" :P
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2007-09-02, 17:42   
 

za samą dyskusję w Polsce też możesz sobie zwiększyć limit na czeku :D miałem tak po tym jak nauczyłem jednego policjanta przedstawiać się w czasie kontroli, tak się spompował biedaczek, że młody go pojechał a był jakąś szyszką jak mówił te swoje przyrostki przed nazwiskiem to się okazało, że jest szefem całej prewencji w Kaliszu i żeby zakończyć całą akcje wezwał jeszcze 2 radiowozy więc w sumie smerfów było około ośmiu. I za tą lekcje zapłacił mi czekiem w wysokości 250 zł, nie potrzebnie go uczyłem bo mogłem sobie odjechać z miejsca zatrzymania po tym jak się nie przedstawił (a to jest ich powinnością).
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2007-09-02, 18:27   
 

oj Goli Goli....

:P
ciesze ze nie jestem policjantem w Kaliszu :D :D :D :D :D

swoja droga! szef prewencji kontroluje samochody????????
moze go do drogowki zdegradowali albo zaraz cos sprostujesz bo moj szwagier policjant (szef prewencji) pekl ze smiechu jak mu przeczytalem Twojego ostatniego posta!?? :P :P :P :P :P
Ostatnio zmieniony przez blondas 2007-09-02, 22:36, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 2 razy  
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2007-09-02, 22:14   
 

Goli- proszę- pisz o liczbach, przepisach i faktach, co do których masz pewność, że są prawdziwe. Powodujesz zaśmiecanie forum kiedy najpierw coś piszesz bez zastanowienia, a potem prostujesz swój post przyznając rację komuś kto wie lepiej.
Odrobina precyzji i zastanowienia nie zaszkodziła nikomu przed kliknięciem przycisku "wyślij".

Pozdrawiam.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imiÄ™ Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2007-09-03, 10:43   
 

To ja dorzuce swoje 3gr. do rozmowy o drogowce na swiecie :) W Norwegii niby policji na drogach nie ma (przez 2 miesiace widzialem tylko raz radiowoz i to na dodatek na parkingu przed komisariatem ;) ) ale tu wszyscy jezdza bardzo przepisowo. Jest ograniczenie do 50km/h i wszyscy jada 50. Jesli jest przejscie dla pieszych to kierowca ma obowiazek sie przed nim zatrzymac jesli w okolicy przejscia jest ktos, kto bedzie chcial przejsc przez ulice. Jesli policja przylapalaby kogos na przekraczaniu predkosci to niestety ma przechlapane - juz za przekroczenie o 5-6km/h grozi mandat powyzej 1000NOK (~500PLN), po przekroczeniu o 30km/h zabieraja prawko na pol roku i wlepiaja mandat rzedu nawet 20000NOK! Nie ma zadnego proszenia, negocjowania itp.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2007-09-03, 13:21   
 

Zulus napisał/a:
Jesli policja przylapalaby kogos na przekraczaniu predkosci to niestety ma przechlapane -

mnie zatrzymal policjant w sennym miasteczku kolo Bergen jak jechalem sobie przekraczajac znacznie dozwolona predkosc i poprosil mnie tylko zebym jechal wolno i puscil w dalsza droge...
tlumaczylem sie ze tak niechcacy i ze z gorki bylo a on mi na to ze tu Å‚osie nawet po miescie chodza i zeby uwazac bo mam baaardzo male autko i nic z niego nie zostanie po takim zderzeniu :D :D :D :D

to tak apropo sennej Norwegii :wink:
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 29