:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Czym najlepiej wyczyscic deske rozdzielczą?
Autor Wiadomość
zielu 
Raczek



R25: 2.2, TX, 1992r
Imię: RENII
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 16
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-06-17, 11:26   Czym najlepiej wyczyscic deske rozdzielczą?
 

Pierwsze koty za płoty, czyli wymienione klocki ham., uszczelka pod klawiaturą, naprawiona dmuchawa i umyty silnik... :)
Teraz trzeba zająć sie środkiem i tu mam rozkmine - deska rozdzielcza pokryta jest czymś "skóropodobnym" na pewno nie jest to plastik i nie wiem czy mogę na to dać jakikolwiek środek czyszczący czy jest jakis specjalny? Większość dostępnych środków czyszczących ma w opisie adnotacje że można go stosować do każdego wnętrza ale jak wiemy większość autek w środku ma plastik lub inne tworzywo podobne...
Zapewne doradzicie mi jaki środek kupic żeby Renii nabrała błysku od środka :)
_________________
W każdym momencie naszego życia jedną nogą tkwimy w świecie baśni, a drugą w otchłani piekeł...

— Paulo Coelho
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2009-06-17, 11:32   
 

Jeśli deska jest strasznie zapuszczona to ja używam poprotu zwyklej szczory wody z mydlem i jazda:) poxniej mozna na to nalozyc jakis srodeczek nablyszczajacy ale jak kto lubi:) mi tam swciecidlo w srodku nie potrzebne :)
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Adawen 
Częsty forowicz



R25: R25: 2,9 BACCARA 92 r.
Imię: Żabka
Wiek: 75
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 220
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-17, 11:42   
 

Zamiast szczotki proponowabym gąbkę. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale często elementu plastikowe pokryte sa cienką warstwą lakieru podobnego do gumy /nadaje powierzchni elestyczność/ , szczotka mogłaby zaszkodzić. Sprawdź paznokciem w mało widocznym miejscu, czy powierzchynia da się zarysować.
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-17, 12:16   
 

niektóre R25 miały plastikowe deski - większość miała takie skóropodobne (widać wtedy szwy np. przy nawiewie powietrza do wnętrza, po bokach deski, itp.) Ja używam ogólnie dostępnych środków w spray'u np. firmy Plack. Polecam jednak te matujące a nie nabłyszczające. Ale z pierwszego brudu najlepiej umyć - woda i szare mydełko
_________________

 
 
Kriss_Lodz 
Spełniony forowicz



R25: Renault Twingo I PH I 1.2 8V
Imię: Sig
Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-17, 15:49   
 

Adamie to że były deski z tworzywa ok zgadza się ale co do tych szwów to się nie zgodzę bo mam czarną deskę obłożoną takim skóropodobnym materiałem i nie ma szwów :o ?? i o co tu lata ?


Co do czyszczenia to jednak woda z mydełkiem bezapelacyjenie i dobra gąbeczka nie taka jak od garów :roll: :lol: ale też nie za miękka

potem to jużwedle uznania ja tam żadnych plaków nie stosuje, bo jak wyjdzie słoneczko to jest dopiero wetedy upierdliwe
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-17, 16:16   
 

Nie bardzo wiem o jakiej desce z plastiku mówicie, dla mnie bo tyle spotkałem są dwa główne rodzaje ( nie licząc koloru) Ph1 wyflokowana i Ph2 Taka gumowa, niech wam będzie że skóro podobny materiał. Z czego PH2 może być ze szwami i bez. Czyszczenie to tak jak ci wcześniej napisali szare mydło i gąbka i poszedł nic ci się nie odbarwi ani nie zadrapie bo nic nie jest lakierowane (przynajmniej na desce)
_________________

 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2009-06-17, 19:41   
 

W Limousine jest w tej chwili decha plastikowa ktora w żadnym miejscu nie jest miekka , poprostu twardy plastik bez zadnego pokrycia.
W złotej Ph1 natomiast jest decha w połowie plastik a góra jest miekka , jakby pokryta twardą gumą.
W V6 góra dechy pokryta , obszyta matową skórą i są wyraźne szwy tak samo w Baccarach.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Adawen 
Częsty forowicz



R25: R25: 2,9 BACCARA 92 r.
Imię: Żabka
Wiek: 75
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 220
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-17, 20:33   
 

W 8 sprawdzonych deskach 25 są różne wykończenia i pokrycia. Jednego jestem pewien. mydło /tylko szare/ i gąbka nie zaszkodzi żadnej. Najlepsze efekty przy wymontowaniu elementu co pozwala spłukać silnym strumieniem wody. Takie zabiegi nie szkodzą nawet podsufitce, ani boczkom w drzwiach. Ważne szybkie działanie: szorowanie i spłukanie, korzystne suszenie w przewiewie i na słońcu
 
 
 
zielu 
Raczek



R25: 2.2, TX, 1992r
Imię: RENII
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 16
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-06-17, 22:22   
 

I sprawa deski rozwiązana :) U mnie są szwy i jest miękka dlatego bałem sie potraktować ją chemią, wymontować jej nie dam rady wiec będę sie musiał pogimnastykować trochę żeby nie zalac mojej 17stki :)
po desce biore się za tapicerke i boczki, niestety z tego co już doczytałem nie można wyjąć foteli bo są przykręcone od spodu... szkoda. Dzieki za pomoc!
_________________
W każdym momencie naszego życia jedną nogą tkwimy w świecie baśni, a drugą w otchłani piekeł...

— Paulo Coelho
 
 
JAGIEŁ 
Fachowy forowicz



R25: 2.2, TX, J7T, B29B, 1992
Imię: BLANKA
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 262
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-06-17, 22:34   
 

Fotele są przykręcone od spodu, ale tylko przednie śruby do których jest w miarę prosty dostęp jeżeli położysz się pod autem. Śruby z tyłu fotela są na torksach od góry :)!! Wyjęcie przednich foteli zajmuje ok 15 min :) Jeżeli będziesz miał problem z fotelami to napisz na pw to opisze ci dokładnie jak je wyjąć :)
 
 
 
Adawen 
Częsty forowicz



R25: R25: 2,9 BACCARA 92 r.
Imię: Żabka
Wiek: 75
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 220
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-17, 22:38   
 

Proponuję dokumentowanie całej kosmetyki. Może być cenne.
 
 
 
Kriss_Lodz 
Spełniony forowicz



R25: Renault Twingo I PH I 1.2 8V
Imię: Sig
Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-18, 08:57   
 

JAGIEŁ napisał/a:
Śruby z tyłu fotela są na torksach od góry :)!! Wyjęcie przednich foteli zajmuje ok 15 min :)



U mnie i w kilku innych ja tam widziałem IMBUSY !!!!!!!! a nie TORXY
Czas wyjęcia zależy czy były już kiedyś ruszane jak nie to wcale nie jest to takie proste
Ja z Adamem mamy doświadczenie w rozbebeszaniu reni co Weekend :lol:
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-18, 09:35   
 

fakt z tyłu imbusy i nie zawsze się chcą odkręcić. Ładnie by było dzień wcześniej potraktować je od spodu WD40 albo innym odrdzewiaczem. Te zakrętki z przodu foteli odkręcaja się na ogół dośc łatwo. Śruby są bowiem na stałe domontowane do prowadnic foteli.
_________________

 
 
zielu 
Raczek



R25: 2.2, TX, 1992r
Imię: RENII
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 16
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-06-18, 10:48   
 

Najprawdopodobniej dopiero w poniedziałek sie tym zajmę o ile będzie ładna pogoda, w niedziele zerkne pod autko i zobacze czy da sie odkręcić fotele. Prawdziwa walka będzie z radiem bo wystaje 3cm i wygląda to paskudnie...
Dzieki za porady, zrobie fotki i wkleje jak wyglądało przed i po :)
_________________
W każdym momencie naszego życia jedną nogą tkwimy w świecie baśni, a drugą w otchłani piekeł...

— Paulo Coelho
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2009-06-18, 11:45   
 

Adam napisał/a:
Śruby są bowiem na stałe domontowane do prowadnic foteli.

Nie na stałe, tylko są przykręcone do foteli od spodu wielką, plastikową kontrą :D. Można je wyjąć i wymienić, jakby się przy odkręcaniu chciały jednak ukręcić z powodu nadmiaru tlenków pod autem na gwincie ;).
Kwestia ceny nowej w ASO, ale to już OT.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 29