:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Tombog
2010-10-12, 18:24
Wtyczka impulsatora
Autor Wiadomość
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-13, 14:36   Wtyczka impulsatora
 

wie ktoś jak wygląda wtyczka impulsatora skrzyni biegów? Może ktoś by mi fotke zrobił?
U mnie ze skrzyni wychodzi z impulsatora jeden przewód a w nim 3 kabelki (czerwony, biały i bez izolacji). Reszta jest odcięta



a może ktoś czymś takim dysponuje? Tu jest akurat skrzynia manualna ale na bank automat ma to samo. Proszę chociaż o fotkę
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adam 2010-08-13, 18:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Psztym 
Stary młodzik


R25: 2165,TX,J7T,B29B,1991
Imię: Szmaragdowa
Wiek: 49
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 128
Skąd: Opole
Wysłany: 2010-08-13, 17:26   
 

Niestety nie mam takiej nowoczesności w Szmaragdowej, ale z Haynesa mi wychodzi, że może być różnica między automatem, a manualem.
Nie wiem o którą wtyczkę Ci chodzi - tą do skrzyni, czy tą do licznika - z instrukcji wymiany wychodzi mi, że nie ma wtyczki pośredniej (manual).
Natomiast ze schematu oprzyrządowania do skrzyni MJ3 widzi mi się, że kabel czujnika prędkości wychodzi z komputera skrzyni bezpośrednio.
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-13, 18:06   
 

czyli kabel ze skrzyni idzie bezpośrednio do licznika? Taki długi przewód bez żadnych pośrednich wtyczek?
U mnie oryginalnie była skrzynia AR4. Po uszkodzeniu wstecznego zamontowano skrzynię manualną i do tego na linkę :( Mam manualna skrzynię z impulsatorem (lub sensorem szybkościomierza - jak kto woli) i chcę podmienić. Stąd moje pytanie

_________________

Ostatnio zmieniony przez Adam 2010-08-13, 18:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-13, 18:55   
 

PS. w schemacie z Haynes'a - przy skrzyni MJ3 - zarówno przewody do szybkościomierza jak i do świateł wstecznych idą przez komputer.Podejrzewam, ze przy AR4 jest podobnie. U mnie mam tylko dwie wtyczki podłączone w kompie z automatu (jedna z czujnika położenia przepustnicy - pierwsza od lewej)



może ktoś z posiadaczy skrzyni AR4 rozrysowałby mi na tym zdjęciu co gdzie powinno być podłączone. Bo dla mnie elektryka samochodowa to czarna magia :(
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adam 2010-08-13, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2010-08-13, 19:41   
 

Czerwony i biały ida do kostki w liczniku, ekran zresztą też . Obojętnie czy to automat czy manual , czujnik podłaczony jest bezpośrednio do licznika.
Pierwsza kostka w komputerze skrzyni to zasilanie komputera , przekaźnik swiateł wstecznych , sygnał obrotów silnika , Czujnik stopu , rozłaczanie rozrusznika ( przy pozycji lewarka innej niż P lub N ) , połączenie z gniazdem diagnostycznym, kontrolka awarii skrzyni... itd ...
Druga kostka : czujnik temperatury oleju , elektrozawory skrzyni .
Trzecia kostka : Masa komputera , czujnik połozenia lewarka zmiany biegów
Czwarta : Czujnik ciśnienia oleju
Piąta : Prędkość obrotowa wałka wyjściowego
Szósta : Czujnik położenia przepustnicy .
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-13, 23:16   
 

MaciejR21 napisał/a:
czujnik podłaczony jest bezpośrednio do licznika


Wielkie dziękuję. Trochę mnie uspokoiłeś. Znaczy, że szybkościomierz ożyje i że może do uzyskania wstecznego wystarczy podłączenie czujnika w skrzyni.
Poniżej jeszcze dwa przykłady - jeden to biały TX Białaska. Skrzynia w automacie ale na linkę. Wszystkie kostki podłączone do komputera



Drugi przykład to żółta z Łodzi. Tak jak u mnie był automat ale na linkę. Wstawiono manualną skrzynię (dla odmiany z impulsatorem). Została wtyczka prędkości obrotowej wałka ale pewnie niepodłączona. Szkoda, że nie zdążyłem zdemontować tych wiązek :(



PS. jeśli czujnik jest podłączony bezpośrednio do licznika to muszę poszukać bo chyba gdzieś przy licznikach mam kostkę z resztką odciętego kabelka. Wystarczy złączyć kolorami przewodów :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adam 2010-08-13, 23:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Marek mir 


R25: 2000,-TX-, j7r, B29H, 1990
Imię: BOLEK
Pomógł: 1 raz
Wiek: 66
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 12
Skąd: Piorunów / Łódzkie
Wysłany: 2010-08-17, 01:13   
 

Adam mówiłem że mam resztę kabla do tej skrzyni tylko muszę poszukać na strychu w elektronice . Pomyśl o skrzyni dla mnie na wymianę, o takiej jakości jak ta którą dałem .
A nie taka gdzie nie można odkręcić korka wlewu oleju bo jakaś małpa z klejem KOREK WLEWU I UZUPEŁNIANIA OLEJU właśnie na klej(zakończenie definitywne życia skrzyni) wkręciła.
_________________
wszystko można naprawić,! - jeśli można odkręcić.
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-17, 07:33   
 

OK tak jak ustaliliśmy po wymianie skrzyni dostaniesz tą z Bordówki :) Przed wymianą skrzyni muszę wszystko zgromadzić, żeby nie zostać z rozgrzebaną robotą.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adam 2010-08-17, 07:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Psztym 
Stary młodzik


R25: 2165,TX,J7T,B29B,1991
Imię: Szmaragdowa
Wiek: 49
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 128
Skąd: Opole
Wysłany: 2010-08-24, 22:06   
 

W uzupełnieniu - z Dialogysa wychodzi, że po drodze ze skrzyni do prędkościomierza nie ma kostek pośrednich.
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-25, 06:26   
 

oooo dziękuję. A tak przy okazji ten wskaźnik obok to chyba paliwa nie oleju ;)
_________________

 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-05, 11:43   
 

noo Maciek mnie już oświecił, że skrzynia automatyczna nie ma czujnika biegu wstecznego. Mam jednak inne pytanie. Zmieniłem właśnie skrzynię i wracam do tematu impulsatora. Zauważyłem, że montowana skrzynia ma w pokrywie na końcu ..... gniazdo na linkę. Podobnie i moje skrzynie na linkę mają gniazdo na impulsator. I teraz pytanie:czy to można stosować zamiennie? Czy może różnice tkwią w budowie wewnętrznej skrzyni (ślimak do linki, dodatkowy magnesik do impulsatora)?
No bo może się okazać że skrzynię niepotrzebnie zmieniałem, że wystarczyło przełozyć czujnik impulsatora. Ktos wie?
_________________

 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2010-09-05, 11:56   
 

Adam napisał/a:
skrzynia ma w pokrywie na końcu ..... gniazdo na linkę.

Gniazdo na linkę jak i na impulsator znajduje się przy prawej półosi. Na końcu skrzyni to może być gniazdo kurze, jeśli skrzynia długo w stodole leżała :mrgreen:
Niestety gniazdo na linkę różni się od gniazda na impulsator dość mocno od wewnętrznej strony, a dokładnie mechanizm pod gniazdem. Tak więc raczej kiszka ze zwykłego zelektonizowania skrzyni linkowej :(.
Ntomiast same zegary w manualu i w automacie są te same, więc jeśli masz skrzynię z wystającymi kabelkami, to sru je do licznika i musi latać :D
A wszystko masz pięknie opisane w tym temacie http://www.renault25.eu/viewtopic.php?t=4199
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2010-09-05, 12:23   
 

A do czujnika nie ma żadnych magnesów. W mechanizmie róznicowym są wycięcia , które to czujnik "widzi" .
ie wiem jak w manualu ale w automacie , przy skrzyni linkowej wycięcia też występowały i żeby przerobić to na czujnik , wystarczyło założyć obudowe mechanizmu róznicowego , przy gotowaną pod czujnik ( bo róznią się one znacznie ).
Nie wiem jak wygląda mechanizm róznocowy w manualu ale być może wycięcia na kole zdawczym są i w wersji linkowej i elektronicznej.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-05, 13:24   
 

Tombog napisał/a:
Na końcu skrzyni to może być gniazdo kurze


i tu akurat sie mylisz. W skrzyniach na linke gniazdo jest w pokrywie na samiutkim końcu skrzyni biegów. Przynajmniej tak jest w skrzyniach manualnych do silników czterocylindrowych. Linka wchodzi do skrzyni z boku

_________________

 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2010-09-05, 14:34   
 

Wiesz Adaś, gdybym nie miał TX'a z manualną skrzynią na linkę, to bym głosu nie zabierał, ale kilka razy nawet tą linkę wymieniałem, wpinałem i wypinałem, to chyba wiem gdzie wchodziła. Może podaj symbol tej swojej skrzyni. Czasami pomaga to w dyskusji :P.

Moja skrzynia na linkę poszła niedawno do Psztyma. Jeśli go ładnie poprosisz, i skrzynia jest jeszcze poza autem, to może Ci zrobi zdjęcie gniazda linki :)
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 30