:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Regulacja temperatury w klimie.
Autor Wiadomość
Dekaem 
Starszy starszak



R25: 2069, Turbo DX, J8S H.708, B290, 1991
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 148
Skąd: Łask; Łódź
  Wysłany: 2006-02-09, 22:39   Regulacja temperatury w klimie.
 

Mam pytanie do Was.
Nie mam regulacji temperatury u siebie w klimie. Jak ustawię na grzanie na maxa to grzeje, że usiedzieć sie nie da natomiast wystarczy, że lekko ruszę pokrętłem w dół skali to ogrzewanie ginie całkowicie. Silniczek sterujący słychać. Co to może być? Czujnik temperatury wnętrza czy potencjometr od temperatury się skopał? Czy to, że mam nienabitą klimę ma jakiś wpływ na tą regulację?
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-02-09, 23:14   
 

Jak ktoś już tu kiedyś pisał przy czujniku powinien być jakiś wiatraczek który zasysa powietrze i wogóle powoduje jego ruch przy czujniku, jeśli nie działa to to czujnik jest gorący ciepłem deski rozdzielczej itd. Wydaje mi sie to to. U mnie mam to samo
_________________

 
 
bartek1983 
Forowicz
PIKUR


R25: Safrane 2.0 16V
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-02-10, 08:51   
 

U mnie jest to samo
Chyba bede musial sie w koncu wziasc za to :)
 
 
 
Dekaem 
Starszy starszak



R25: 2069, Turbo DX, J8S H.708, B290, 1991
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 148
Skąd: Łask; Łódź
Wysłany: 2006-02-10, 11:25   
 

Dzieki za info. Dzisiaj się za to wezmę i jak zrobie to opiszę czy to faktycznie było to. Jeśli mi się nie uda naprawić to pewnie będę miał jeszcze sporo pytań odnośnie jakichś urwanych zaczepów itd. itp. :mrgreen: .

[ Dodano: 2006-02-10, 15:30 ]
I niestety poległem :) . Elektryk ze mnie żaden i jak zobaczyłem te wszystkie kabelki....... to złożyłem wszystko spowrotem jak było :). Na szczęście nic nie pourywałem wiec jak na razie pytań nowych w tym temacie nie mam. Jakoś na wiosnę jak juz będzie trochę cieplej zrobię drugie podejście a teraz będę sie przegrzewał nadal :(.
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-02-14, 08:30   
 

mam zapytanie!
czy Tobie klima "grzeje"??? przeciez klima tylko chlodzi.....
jesli o ogrzewaniu mowa to taki objaw jak opisales jes czesty przy zapowietrzeniu ukladu chlodzenia :arrow:
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-02-14, 10:22   
 

Blondas tu raczej nie chodzi o sama klimę ale raczej o termostat regulujący temperaturą.
_________________

 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2006-02-14, 21:41   
 

Ja rozumiem klime jako urządzenie dbające o stałą temperaturę wnętrza, czyli taką kturajak jest za gorąco to chłodzi, a jak jest za zimno to grzeje:>
a co do początkowego problemu, to jest na 100% wiatraczek do przedmuchu czujnika . już o tym pisałem wiec trzeba sobie odszukać i poczytac a ten temat skazowac aby nie bylo niepotrzebnego balaganu :)
pozdrawiam
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-02-14, 21:56   
 

Chcialem wyjasnic taka rzecz... tak jak fizyk mowi, jak auto ma klime to jest zdolne do utrzymywania stalej temperatury w samochodzie, ale wiele osob mowiac "klima" ma na mysli ten magiczny przycisk A/C - on wlacza lub wylacza sprezarke, czyli urzadzenie, ktore TYLKO moze chlodzic powietrze. Ogrzewa powietrze nagrzewnica. Zima bez sensu jest wlaczanie A/C, bo samochod tylko nagrzewamy, a nie bedziemy chlodzili...

Aha w zimie jest jeden powod dla ktorego dobrze od czasu do czasu na kika chwil wlaczyc klime...zeby jak wiosna sloneczko przygrzeje, nie okazalo sie ze nie dziala bo cos sie tam zastalo, cos zasniedzialo itd:)

I jeszcze jedno, tak myslalem i myslalem czemu w samochodach czesto przy wlaczeniu nawiewi na szybe przednia wlacza sie A/C - i juz wiem - klimatyzacja wysusza powietrze co sprzyja odparowaniu szyb, pozatym niemal gwarantuje, ze zima od czasu do czasu klimatyzacja pochodzi:)
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
Dekaem 
Starszy starszak



R25: 2069, Turbo DX, J8S H.708, B290, 1991
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 148
Skąd: Łask; Łódź
Wysłany: 2006-02-15, 00:50   
 

Oj Panowie. To,że ja jestem tutaj nowy nie znaczy, że jestem aż tak zielony jak co poniektórzy z was sądzą.
Co to jest klimatyzacja?
Jest to urządzenie do chłodzenia powietrza (tak jak napisał szopen ale...) składające się z:
Sprężarki o zmiennej pojemności skokowej która nie służy do schładzania powietrza tylko do sprężania czynnika roboczego (w przypadku naszych samochodów jest nim freon R12)
Skraplacza
Parownika odpowiadającego za schładzanie powietrza.

Jeśli chodzi o to czy klimatyzacja utrzymuje stałą temperaturę w aucie to jest to zależne tylko od jej sterowania. Jeśli jest to sterowanie ręczne to nie utrzymuje temperatury tylko chłodzi powietrze na potęgę dopóki sie jej nie wyłączy. Przy sterowaniu automatycznym (jak u mnie w reni) klima w zależności od potrzeb albo chłodzi albo grzeje. To chyba tyle na temat klimatyzacji. Jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś wątpliwości proszę śmiało pytać zawsze chętnie pomogę :).

Dzięki fizyk za podpowiedź z tym wiatraczkiem :). Jak zaczynałem korzystać z tego forum to przypadkowo natknąłem się na ten post o którym mówisz ale nie pamiętam gdzie i jak to zwykle bywa jak tego potrzebuję to znaleźć nie mogę ;).
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-02-15, 10:14   
 

a temat byl...
REGULACJA TEMPERATURY W KLIMIE

mi chodzilo tylko by rozroznic o czym piszemy... o klimatyzacji czy o ogrzewaniu
cieszy mnie to ze juz wszystko jasne :wink:
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-02-15, 10:39   
 

Dekaem napisał/a:
Przy sterowaniu automatycznym (jak u mnie w reni)

hmmm to masz klimatronic w renówce??
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-02-15, 11:05   
 

To jest taki klimatronik bez wyswietlaczy :) Ustawiasz żądaną temperaturę i on już ją utrzymuje.
_________________

 
 
Dekaem 
Starszy starszak



R25: 2069, Turbo DX, J8S H.708, B290, 1991
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 148
Skąd: Łask; Łódź
Wysłany: 2006-02-15, 11:48   
 

Dokładnie tak jak napisał Gzara :). Taki klimatronic bez wyświetlaczy :).
 
 
 
tomala 
Kandydat na znawcę



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2006-02-15, 15:55   
 

No,no ,no Dekaem- chętnie bym obejrzał tego twojego diselka.Może na jakimś spocie będzie okazja :wink:
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
Gość

Wysłany: 2006-02-15, 16:35   
 

[quote="Dekaem"]Co to jest klimatyzacja?
Jest to urządzenie do chłodzenia powietrza (tak jak napisał szopen ale...) składające się z:
Sprężarki o zmiennej pojemności skokowej która nie służy do shładzania powietrza tylko do sprężania czynnika roboczego (w przypadku naszych samochodów jest nim freon R12)
Skraplacza
Parownika odpowiadającego za schładzanie powietrza.

Jeśli chodzi o to czy klimatyzacja utrzymuje stałą temperaturę w aucie to jest to zależne tylko od jej sterowania. Jeśli jest to sterowanie ręczne to nie utrzymuje temperatury tylko chłodzi powietrze na potęgę

quote]

Więc panowie widze ze każdy uważa inaczej wiec rozstrzygnijmy ten spur raz i jednoznacznie:
" Klimatyzacja-regulacja w pomieszczeniach zamkniętych czynników wpływających na stan powietrza (tempetaruty wilgotności...) oraz usuwanie z powietrza składników szkodliwych(...)"
" ACC automatic climat control (automatyczne regulacja klimatu)"
Więc jak panowie widzicie klimatyzacja jest użądzeniem które wpływa na stan "klimatu" w samochodzie, albo grzeje albo chłodzi (jeżeli ma sprzeżarke) więc teoretycznie niezależnie czy mamy sprzężarkę czy nie to klimatyzację w wozie mamy: :D
ale utarło sie już tak ze mówimy ze mamy klimatyzację wtedy kiedy nasze użądzenie klimatyczne w samochodzie potrafią nie tylko grzać ale i chłodzić, wtedy mówimy ze mamy klimatyzację ale jak ktoś wspomniał wyżej musimy sobie ją "nadzorować" sami czyli ustawiać jej stan (czyli wpływamy na czynniki wpływające na stan powietrza w kabinie- z definicji)
Jednagrze są urządzenia ACC które są mądrzejsze i potrafią same regulować czynniki wpływające na skład powietrza w samochodzie. My w swoiich renatkach (niekturymch)mamy właśnie ACC (dla odróżnienia od zwykłej klimatyzacji nazywany jest ten systen klimatronik) czyli panowie nasz klimatronik nie różni się od tego w nowych samochodach niczym ( to czy jest wyświetlacz czy pokrętło tak naprawdę nie ma znaczenia, ważne jest to e proces dzieje sie bez naszego udziału), i niech się nikt zaraz nie przyczepi ze nowe samochody mają regulację osobno na przód ii tył lub pasażera i kierowcę. to już inna kwestia;rozwinięcie założenia i nic więcej.
mam nadzieje ze rozwiązałem problem dokładnie :)
pozdrawiam :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 31