:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy ciekawy pomysł na złodzieja ?
Autor Wiadomość
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-08-31, 10:00   
 

Co racja to racja... Jesli ktos chce w miare skutecznie zabezpieczyc samochod to najlepszym rozwiazaniem jest zalozenie wlasnej konstrukcji (i montazu!) jakiegos pstryczka elektryczka ukrytego w tylko nam znanym miejscu. Zlodzieje nie sa przygotowani na takie niespodzianki i nie beda tracic czasu na szukanie gdzie jest jeszcze cos co uniemozliwia odjechanie. Wszelkie fabryczne immobilaizery, alarmy itp sa do obejsca w ciagu kilkunastu-kilkudziesieciu sekund (chocby podmieniajac komputer albo centralke alarmu). Pomijam fakt ze polscy zlodzieje sie mszcza jesli im skok nie wyjdzie i w "podziekowaniu" zmasakruja samochod ale przynajmniej nie odjada nim. Pomijam tez fakt wywiezienia na lawecie bo na to to chyba nie ma sposobu poza monitoringiem poprzez GPS+GSM itp.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
krk800 
Częsty forowicz
Trójnitrotoluen



R25: 2000 cm, GTS, J6R, B297, 1989, + LPG
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 240
Skąd: Legnica-dolnyśląsk
WysÅ‚any: 2006-08-31, 13:50   
 

zgadza się 100 % pewności nie ma na to że nasze autko bedzie stalo w miejscu gdzie je postawimy.
Ja chciałem kiedyś zamontować sobie inny patent. Ja papierochów nie palę wię cw popielniczkach wożę landrynki. :) chciałem w miejsce popielniczki kierowcy zamontować elektroniczny zamek na szyfr. (widziałem to na filmie "transporter 1 i 2").
Poprostu mała klawiaturka zamykana klapką od popielniczki. Bardzo mi się to podobało.

Zalety: Oryginalność, duża skuteczność
Wady: jest to skomplikowany element elektroniczny a wiadomo jak to z elektronikÄ… bywa

[ Dodano: 2006-08-31, 13:53 ]
a monitoring GPS też jest zawodny. Wystarczy użądzenie GPS ( naddajnik ) zakryć ołowiem ( nawet prostymi płytkami i wtedy nie ma rady)
_________________
Swoimi wypowiedziami nie zamierzam nikogo obrazic. Pamiętaj jednak, że mam prawo do własnego zdania i zamierzam je wyrażac publicznie. Jeśli Ci się nie podoba nie musisz wcale go czytac.

Piotrek (krk800)
 
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
WysÅ‚any: 2006-08-31, 14:00   
 

Krk800 takie coś jest montowane w pontiacach (tyle że jest to awaryjne)
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2006-08-31, 14:24   
 

Ja takiej naklejki do siebie bym nie nakleił ponieważ jakby mnie zatrzymali gliniarze to zawsze można się do czegoś przyczepić (np. do mojego wydechu który aktualnie jest całkiem dziurawy).
Jeśli chodzi o sposoby zabezpieczenia to nietypowe są najlepsze. Wiem że niektórzy robili tak,że mieli założony alarm jednej firmy a dla zmyłki przyklejali naklejkę od innego.
Mój znajomy w passacie VR6 wyciągał bezpiecznik od kompa. W moim starym DF miałem blokadę na pedały i rozwalili mi osłonę koło stacyjkmi ale nie odjechali.
Ale najlepszy numer był kiedyś w bloku obok: goście bardzo chcieli ukraść poloneza (pewnie na części),tyle że skubany niechciał zapalić. Rozebrali całą deskę ale nie odjechali. Ktoś ich spłoszył i uciekli po długim czasie prób. A powodem dla którego nie mogli odpalić i odjechać było to , że właściciel zabrał akumulator na noc do domu bo się troszkę rozładował (była wtedy zima) :) :) :)
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-08-31, 21:00   
 

przyznam sie ze monitoring w pewnej firmie wykupilem do swojego auta w ktorym kiedys utopilem mase pieniedzy i w trosce o swa wlasnosc postanowilem chronic je wydawalo by sie najskuteczniejszym sposobem...
poza monitoringiem moje czarane szalenstwo posiada rowniez 2 samodzielne alarmy a mimo to nigdy nie spalem spokojnie wiedzac ze stoi pod hotelem czy gdzie kolwiek indziej...
przez 2 lata gdy kozystalem z owej uslugi na szczescie nikt nie postanowil zabrac mojej wlasnosci i mimo ze powinienem spac spokojnie zaden alarm,monitoring czy zabezpieczenie nie zapewnilo mi luzu psychicznego...
reasumujac kazde zabezpieczenie jest dobre pod warunkiem ze daje poza zabezpieczeniem zaczywistym spokoj wlasciciela :roll: :mrgreen:
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-08-31, 21:51   
 

100% procentowym zabezpieczeniem antykradziezowym jest brak samochodu ;)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2006-08-31, 22:11   
 

Nom.. abo CKM z 10 000 nabojów... wycelowany przed drzwi kierowcy samochodu.
Mówiąc poważnie... na każde autko znajdzie się mocny który je nam zwędzi... to tylko zależy od klasy złodziejaszka i sprzętu jakim on dysponuje... Reasumują nie ma rzeczy której nie da się ukraść... ( w pełnym znaczeniu tego zdania ) to samo tyczy się przecież danych i komputerów... kwestią jest tylko czas.. i pieniądze...
lecz... zapobiegać takim ABS-om możemy.... w końcu nikt nie powiedział, że w życiu będzie łatwo... 8) i przyjemnie :lol:
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2006-09-01, 00:12   
 

Panowie. O czym mowa?
Zróbcie sobie jakiś najprostszy NIETYPOWY patent. On potrzebny będzie na takiego cwaniaczka, który Waszą kultową R25 będzie chciał się na wiejską dyskotekę przejechać. Możliwosci jest wiele. Żaden komercyjny złodziej nie wie co to jest R25, śpijcie spokojnie. To się nie sprzedaje. Na giełdzie nic do tego nie dostaniecie.
I baaaardzo dobrze.

I oryginalne radio sobie włóżcie, to nie będziecie musieli go ze sobą nosić.
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-09-01, 00:17   
 

Z tym orginalnym radiem to wlasnie Lakiernik mi dzis opowiadal ze kiedys kiedys ktos mu wyciagnal :| ale pewnie ktos tez mial R25 :) Z tym brakiem czesci to czasem jest na plus ale niestety czasem na minus bo jesli ktos tez ma R25 i cos powazniejszego mu padnie to moze szukac dawcy organow ale naszczescie to raczej wyjatki. Dobrze ze naszych renowek jest malutko wiec nawet jesli by ktoras zginela i po jakims czasie sie pojawila np. na allegro czy w innym serwisie tego typu to latwo ja zauwazyc bo mozna je wszystkie policzyc na palcach jednej reki.
Tak czy inaczej rowniez polecam wszelkiego rodzaju wlasne patenty bo jesli smarkacz jakis bedzie sie chcial przejechac to mu sie nie uda a jesli jakis profesjonalista bedzie mial ukrasc to i tak ukradnie i tak.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2006-09-01, 00:22   
 

Po 1 jeśli ktoś kradnie samochód mało spotykany to albo wywozi go za granice... albo rozkładany jest on na cześci... tak się działo panowie nie wiem czy wiecie z polonezami... nie pamietam dokładnie jakie... ale te juz atu+ one byly krotki okres produkowane i nie bylo do nich czesci szczególnie jeśli chodzi o silnik... (model mogę się mylić) tak samo może być z każdym innym samochodem... więc nie bym był taki pewny... już pewnioejszym bym powiedział samochodem jest golf bo tego na kazdym parkingu setki są... ale to moje zdanie z obserwacji i sytuacji :wink:
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-09-01, 00:36   
 

w moim miescie ostatnio jest plaga kradziezy fiatow 126p :) okazuje sie ze to pewnie jakies gnoje kradna zeby sobie pojezdzic bo ponad polowe samochodow znaleziono porzuconych kilka km dalej a ze malucha mozna odpalic za pomoca kabelka to tym latwiej dla zlodziei.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2006-09-01, 01:18   
 

I do tego właśnie służy najprostszy nietypowy patent, aby sie leszczom odechciało.
Tacy zresztą i tak nie znają R25, nasz sprzęt jest na prawdę antykradzieżowy.

A przypadek wyjęcia radia oryginalnego- to dawno chyba musiało być. Teraz nikt tego nie weźmie. Dużo roboty i brak zbytu. Nigdzie nie pasuje. A czy ktoś z Was kupi bez pilota lub wyświetlacza?
 
 
 
OluÅ› 
Spełniony forowicz
oluÅ›


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
ImiÄ™: Czarna, Szafa,
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
SkÄ…d: Lublin/Hvar/Split
  WysÅ‚any: 2006-09-01, 10:04   
 

Tak... <lol> ja kupię bez wyświetlacza i pilota... ;) Ale w dobrej cenie... ;) hehehe...
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful Å‚opcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
WysÅ‚any: 2006-09-01, 22:30   
 

ja mam takie radyjko ale trzebabylo by odkodowac, a nie wiem czy da rade bo si enie dowiadywalem wie moze ktos zwas czy odkodowuja takie filipsy?
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-09-01, 23:11   
 

wszystko sie da odkodowac a w tych starych radiach moze byc nawet prosciej niz w nowych no ale to juz sprawa na inny temat :) pogadaj z jakims elektronikiem od grajkow to ci odkoduje.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 29