:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak jeździć żeby było oszczędnie... technika jazdy sztu
Autor Wiadomość
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-07-25, 23:40   
 

chyba sie nie rozumiemy :|
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
  Wysłany: 2005-07-26, 08:50   
 

hmmm.... gdyby wziac pod uwage ze renia bedzie zasilana tylko PB to jaka jest Twa propozycja na obnizenie spalania procz piorkowego traktowania pedalu gazu?? wydaje mi sie i bede bronil tej tezy iz jakie kolwiek inne dobrodziejstwa i sztuczki np. magnesy to gra nie warta swieczki! jesli nawet obnizymy spalanie to tylko regulacja silnika i stylem jazdy! oszczednosci z innych zrodel to rzad wielkosci naparstka benzyny wiec nie wyczowalne dla oka i kieszeni! jesli sie myle (a chcialbym) to prosze o polemike! pozdrawiam :mrgreen:
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-07-26, 13:08   
 

to wiesz co,skoro tak uważasz to zrób sobie test...
weż zmiez spalanie na jakimś 100km odcinku i zapisz sobie ile ci wyjdzie
następnie wex wymień świece na stare filtr powietrza na taki po przebiegu, załuz bagaznik dachowy, załuz sobie szerokie opony i zapomnij je dopompowac, otwóż wszystkie szyby włącz klime wszystkie swiatła,radio
potem weź i ten sam odcinek przejedź kożystając z tego samego stulu jazdy:)
jezli spalanie nie bedzie sie różniło od tego wczesniej to oddam ci moja 25-tke :mrgreen:
pozdrawiam :)
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
  Wysłany: 2005-07-26, 15:07   
 

drogi Fizyku!
zgadzam sie! jesli bym zrobil to wszystko co napisales pewno by mi zabraklo paliwa w polowie drogi. tylko chyba sie nie zrozumielismy! co zrobic aby spalanie wzroslo dzieki Tobie wszyscy juz wiemy! teraz napisz poprosze co zrobic zeby spadlo :? staram sie nie myslec fatalistycznie i napewno kazdy ma powietrze w kolach ok,nie jezdzi na starym filrze ew. swiecach z wlaczona klima i tesciowa na dachu. chcialbym TYLKO stwierdzic iz jesli autu nic nie brakuje (ma nowe swiece,filtry,paski klima nie dziala a tesciowa zostala w domu) to co wtedy??? jak zmniejszyc zuzycie????? i czy moze ono byc zauwazalne dla kieszeni??? moj pomysl to styl jazdy i 100 oktanowe paliwo. jakiekolwiek inne zmniejszanie spalania to nadal twierdze ze to bajka.
ps. renia nadal jest Twoja :lol:
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-07-26, 16:46   
 

he he a juz sie balem ze bede ją musiał oddać :D
oczywiscie zakładając ze samochodzik jest absolutnie ! sprawny i wszystko w nim jest tak jak potrzeba to pozostaje jak zauważyłes dobre paliwo i mądra technika jazdy.. mam takie same zdanie :)
pozdrawiam
 
 
GRZYBEK 
Fachowy forowicz
GRZYBEK



R25: brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 290
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2005-07-26, 16:52   
 

Panowie czy spalanie może zakłócić cudowną atmosfere posiadania RENAULT 25.............. Chyba nie !!!!
:roll:
_________________
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
  Wysłany: 2005-07-26, 16:56   
 

O!!!!! i to jest kwintesencja... masz u mnie piwo :mrgreen:
 
 
GRZYBEK 
Fachowy forowicz
GRZYBEK



R25: brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 290
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2005-07-26, 17:14   
 

Oki jak się kiedyś spotkamy to się przypomne
:roll:
_________________
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...
 
 
Zwierzak
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-05, 12:33   
 

no ostatno zrobiłem trasę
Koszalin -> staszów (kielce)
staszów -warszawa ->gdańsk ->koszalin
coś ponad 1500 km


w deszczu wichurach ;)


no i przy spokojnej jedździe (łagodne przyspieszanie , chamowania no i wszystko delikatnie ;)) ;) tak do 120-140 ;) gdzie się dało oczywiście ;) a gdzie się nie dało o wiele wolniej ;)

spalił mi 90 l ropy na ponad 1500 km no i jeszcze kilka dni jeździłem po koszalinie z paliwka z trasy

dodam że auto zapakowane na maxa 5 os/ bagaże


chyba nie najgożej ;)
 
 
Gość

Wysłany: 2005-08-05, 23:53   
 

Przyłączam się do większości, największy wpływ na spalanie ma technika jazdy (oczywiście jeżeli nie ma żadnych usterek w silniku mających wpływ na pobór wachy). Moja normalnie zadowala się 9- 10 litrami w jeździe po mieście (nie są to wskazania komputera, który może być zawodny tylko licznika kilometrów, kartki, długopisu i kalkulatora). Moim zdaniem jest to całkowicie zadowalający wynik, biorąc pod uwagę wielkości silników i całego auta. Trzeba wykorzystywać moment obrotowy jaki mamy w reniach i jej elastyczność. Moim zdaniem nie ma sensu kręcić powyżej 3000 obr, a spokojnie zmieniać bieg przy 2000- 2200 obr.
Jeśli chodzi o Studysa to rzeczywiście trochę dużo spala. Ale tak już jest, jeden drugiemu nie równy. Jak jeżdziłem przez pewien czas R19 teścia z silnikiem 1.7 nie było opcji, żeby mieć wpływ na spalanie. Czy to miasto czy trasa, zima, lato, całkowicie delikatnie czy non stop dawało się po ----... 11 litrów musiało być jego. Ni mniej ni więcej.
 
 
Gezo
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-05, 23:59   
 

tekst powyżej pisał Gezo. Nie wiem czemu jako gość wyświetliło, zalogowany byłem. Człowiek nowy na forum, chce, żeby go poznali, a tu takie numery :lol:
 
 
GRZYBEK 
Fachowy forowicz
GRZYBEK



R25: brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 290
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2005-08-06, 21:41   
 

Panowie moja Renia gazu pali w mieście pali 12 z groszami na trasie spokojna jazda 8 no jak się depnie 10 ja nie narzekam
:roll:
_________________
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-08-07, 00:38   
 

Masz bardzo dobry silnik Grzybek. W moim TX też mam taki. Niestety nie tolerował gazu. Strzelał jak na otwarciu sezonu łowieckiego :(. Musiałem rozgazować. Ale spalanie miał podobne. Bardzo byłem zadowolony.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-08-07, 21:03   
 

duzo dałbym zeby i mój tuyle spalał :(
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2005-08-12, 01:36   
 

ekonomiczna jazda tylko samochodami z silnikami TDI a nasze hmm pala ile im sie podoba a my .... lejemy amciu przeciez nikt nie bedzie jezdzil tylko na 2,500 obrotow. ja swojej nie oszczedzam na dluzszych trasach (400-500km) srednia predkosc ok 80-82 km ale zamykam sie w granicach ok 8,7-8,9 nie wiem czy to duza ale coz tak jest i tego nie zminie. kazdy jedzie na tyle ile go stac i na co mu pozwala jego łódka ;) pzdr All :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 29