:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosmetyki renaty
Autor Wiadomość
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-03-17, 13:45   
 

szczeliny ladnie sie swieca i wszelki niedoczyszczony taki kurzowy nalot staje sie prawie niewidoczny.. psiknijcie kiedys na maly kawalek na probe.. zobaczycie jak to ladnie wyglada:)
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-03-17, 13:50   
 

No tak ... maskujesz brud... ładnie... ramiast podejśc do tego z miękką szczoteczką do zębów...albo innym narzedziem które może poradzić sobie z tym problemem to maskujesz ehh Szopen :P hehe :mrgreen:
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-03-17, 13:52   
 

Oj to nie tak, doczyszczam jak moge, ale jesli nie psikne plakiem to samym czyszczeniem nie osiagne tak ladnego efektu:)
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-03-17, 17:56   
 

Do niemalowanych elementów i opon polecam czernidła. Ładny połysk i tak głębia koloru, a dokładnie to co ma być czarne to jest czarne a nie szare. Ale gdzieś słyszałem że woskować należy raczej żadko, a pasta polerska to już bardzo nawet raz na rok. Plak`a też używam a to tłuste co konrad piszesz to poprostu trzeba wytrzeć :) i jeszcze szyby staram się czasem przetrzeć jakąś antyparą, zwłaszcza tylną.
_________________

 
 
Katii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-07, 13:45   
 

hmm, czytam i czytam i szukam pomysłu na swoją renię
I tak narodziło się pytanie do Zulusa lub kogoś, któ również nie ma obłożonej plastikiem deski rozdzielczej. Czym czyścicie to "obicie" (czy jak to się tam nazywa ;) )? W mojej przydałoby się gruntowne czyszczenie, a tam bardzo łatwo zostawić "zarysowania" np. po odkurzaczu. Ściereczka też niekoniecznie się sprawdza. Jest na to jakaś metoda?
Najmniejszy problem sprawiają boczki z drzwi :mrgreen: hop do wanny i pierzemy :mrgreen: woda z mydłem robią swoje :)

hmm, to jeszcze inne pytanie :roll: czy dałoby radę zdjąć obicia foteli i uprać, czy to niewykonalne :roll:
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2007-02-07, 15:40   
 

Katii napisał/a:
hmm, to jeszcze inne pytanie :roll: czy dałoby radę zdjąć obicia foteli i uprać, czy to niewykonalne :roll:
o zdejmowaniu obicia z foteli już gdzie sbyło na forum wiec musisz poszukać,... jesli dobrze pamietam to sporo problemów było z tym zeby to zdjąc a potem założyć...
Obicie to czyszcze zazwyczaj szczorteczką ( niekoniecznie do zębów )
Jeśli chodzi o czyszczenie tapicerki to używam sobie takiej śmiesznej pianki do czyszczenia dywanów... i po kłopocie...
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2007-02-08, 00:14   
 

stosuję:
mycie dowolnym szamponem samochodowym z uzyciem myjki cisnieniowej najprostszej.
zmycie okresowe starych wosków i zatłuszczeń drogowych benzyną lakową (co pół roku)
pastowanie woskiem- dawniej ES1, obecnie brak, więc stosuję pastę woskową do nagrobków marki hades- identyczna i doskonała. duzo roboty z polerowaniem, ale wystarcza na 3 miesiące.
chromy- bez specjalnych cudów
skóra- piana z ludwika i miękka szczotka, po wyschnięciu- pasta lederpflege silikonowa i polerka do połysku.
podsufitka i drzwi - bardzo rzadko i delikatnie sucha piana ze spray'a tuffstuff
dywaniki i bagżnik- odkurzacz piorący ze standardowym srodkiem do dywanów karcher
plastiki- mokra szmata z detergentem, po wyschnięciu- dowolny kokpit spray nanoszony gąbką a nie natryskiwany na powierzchnię.
opony i progi- pianka do opon STP

co do deski Katii to nie mam pomysłu- bardzo delikatna rzecz. chyba tylko duzo mokrej piany i duzo wody płuczacej- ale jak ten potop z samochodu usunac- to juz nie wiem.
rozbiórka foteli jest możliwa- kolega montował mi pod spodem maty grzejne i zrobił to świetnie. ale widziałem konstrukcję- dziesiątki tasiemek, drutów, zapinek i usztywnień. robota dla cierpliwych, którzy nie muszą codziennie używać samochodu.
 
 
 
Katii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-08, 21:35   
 

no właśnie, wypróbuję tą piankę do dywanów, co to się ją potem odkurzaczem zbiera :) bo jak dotąd, to fotele czyściłam jedynie odkurzaczem ze szczoteczką na końcówce

ech, Janusz, to teraz wiem, czemu ona taka piękna :D

no i nadal czekam na jakąś dobrą radę w sprawie czyszczenia deski :oops: :)

a ściaganie tapicerki sobie chyba daruję ;) nie jestem cierpliwa ;)
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2007-02-09, 09:17   
 

kiedys jak mialem problem z damskimi odciskami szpilek na tapicerce sufitowej w poprzedniej baccarze to podjechalem tu... http://www.cartec.nl/pl/index.htm
i zaproponowali mi cos naprawde dobrego!
podjedz tam Katii i moze Tobie cos doradza??
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-02-10, 21:41   
 

Ja u siebie te zamszowe obicie troche podczyscilem pianka w spraju za 8zl (taka brazowa puszka, nazwe podam jutro bo nie pamietam) kupiona w markecie. Jeszcze mi przychodzi do glowy szczoteczka do czyszczenia butow zamszowych ale tego nie sprawdzalem! Z butami radzi sobie wysmienicie wiec moze i tu sie przyda... Najwazniejsze zeby nie moczyc zwykla woda kokpitu i nie szorowac szmatka bo sie wytrze wszystko i bedzie paskudnie to wygladalo.

Obicie foteli da sie zdjac ale trzeba szykowac na to caly dzien! Trzeba wykrecic fotele z samochodu a pozniej gimnastykowac sie z haczykami i sprezynkami trzymajacymi obicie. Jak juz sie uda to z kanalow w materiale trzeba wyjac druty i mozna prac. Szczerze mowiac to odradzam tej zabawy no chyba ze ktos ma duuuuuuuzo sily i cierpliwosci... Chyba lepiej bedzie oddac renie do fachowca ktory zajmie sie kompleksowo praniem.
Aaaa jeszcze polecam do prania foteli ta sama pianke w spraju co do kokpitu :) Dzieki niej wyczyscilem siedzenia i boczki w drzwiach z wieloletniego brudu.
ps. jutro napisze jak sie ona nazywa
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Katii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-11, 11:56   
 

ooo, no to ja niecierpliwie czekam na nazwę tej pianki :)
a jak i fotele czyści to już wogóle super :)
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-06-09, 23:55   
 

Troche odswieze temat :)
Przez dluzszy czas nie moglem znalesc w zadnym sklepie tej pianki wiec nie moglem napisac co to za specyfik ale udalo sie :) Zakupilem dwie puszki poniewaz robilem generalne czyszczenie calego wnetrza i sprawila sie super. Koszt to ~7,50PLN, pojemnosc zdaje sie 600ml.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2007-08-26, 13:51   
 

A ja zakupiłem sobie nowy preparat do pielęgnacji skóry i jestem zadowolony. Cena około 16zł. Oczywiście jak to często bywa w naszym pieknym kraju najlepiej zerwać nalepkę z polskim opisem i stosować się do zaleceń producenta. Skóra po tym specyfiku jest ładnie błyszcząca, miękka i lekko śliska (jak ja to lubię). Nie polecam natomiast spreju z Martyną Wojciechowską na puszce. Po tym skóra była jakby trochę matowa i w sumie nic wiecej.

_________________

 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2007-11-06, 10:10   
 

a ja bym polecil skrobiacym i niszczacym z pelna premedytacja swoje ukochane renie co rano zamiast karty kredytowej czy skrobaczki na dzwiek ktorej glowa mnie boli!
http://www.motozakupy.com...o-szyb-a-300-ml

dwa razi psik psik i szyba sama sie odmraza...a na wiosne nie bedzie szyba porysowana :P
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2007-11-06, 19:30   
 

Cytat:
"Odmrażacz do szyb. Szybki i skuteczny nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Przy odpowiednim zastosowaniu zapobiega ponownemu zamrożeniu szyb."


A podaje piwo i robi dobrze ? :P. Jak czytam takie slogany, to omijam z daleka to co promują. Z drugiej strony wszystkie tak mają, a coś używać trzeba :| .
Kiedyś użyłem odmrażacza i po 10 minutach i tak musiałem skrobać.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 29