:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
ciąg dalszy czy się da założyć:) tempomat
Autor Wiadomość
Zwierzak
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2005-11-29, 09:13   ciÄ…g dalszy czy siÄ™ da zaÅ‚ożyć:) tempomat
 

http://www.renault25.eu/viewtopic.php?p=3806#3806

szkoda że temat został zamknięty bo w sumie pozostało kilka nie jasności....
czy możecie sprecyzować +- jakie koszty były by zamontowanie tempomatu....
czy do mojej reni jest to wogóle możliwe.

Przy okazjii co mógłbym założyć/przełożyć do swojej reni 2.1 td 89 z jakichś bogatszych wersji..... a może to już do działu tuning pytanie hihihi
:roll:
Ostatnio zmieniony przez Zwierzak 2006-03-29, 09:24, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
maveras 
Fachowy forowicz


R25: R25 2.1 TDi 1992
Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 331
SkÄ…d: SÅ‚upsk
WysÅ‚any: 2005-11-29, 11:33   
 

jak sie wkoncu zdecydujesz na tempomat to daj znac bo mam elementy tempomatu i tanio sprzedam bo usiebje go zdemontowałem mam tez dizla 2.1 i mysle ze to by niebyło az takie trudne do zrobjenia oczywiscie jak sie ma wszystkie elementy.
 
 
 
Zwierzak
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2005-11-29, 11:54   
 

jesli koszty nie bedą zbyt duże to się niedługo zdecyduję... poprostu dość męcząca jest jazda na dłuższej trasie bez tego wynalazku. A ostatnio kilka razy odbyłem podróż ponad 1000km 10h jazdy w jedną stronę no i przydałobysię to cudo.

Czy jest jakiś opis dotyczący instalacji tego cudeńka?

tak z ciekawości dlaczego zdemontowałeś???
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2005-11-29, 12:27   
 

Z tego co wiem to tempomat włącza się przy pewnej prędkości czyli musi być jakieś podłaczenie do komputera czy czegoś. Ja swoją renię doposażyłem w komputer głosnomówiący, elektrykę wszystkich szyb, lusterek, Skórzane kanapy w elektryce. Ale u mnie to się odbyło tak że wymieniłem całe drzwii, i wszystkie wiązki łącznie z tą co jest w desce rozdzielczej. Co do tempomatu miałem i fajna sprawa, ale właśnie może byc problem z podpięciem tego pod komputer, ale nie wiem więc pytaj dalej, najlepiej chyba zulusa, on ma smykałkę do elektroniki i cos podobnego chyba robił
_________________

 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2005-11-29, 14:00   
 

Nie wkladalem do swojej reni tempomatu :) ale sygnal predkosci zapewne bierze z tego samego miejsca co gadaczka (sygnal z zegarow idzie na 15 pin w czerwonej kostce gadaczki). Z tego co wiem to u Maverasa siedzi jeszcze sterownik od tempomatu w instalacji wiec pewnie powie jak to wyglada w praktyce, zapewnie ten sam sygnal idzie na 9 pin sterownika tempomatu (ten taki pojedynczy kabelek)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
maveras 
Fachowy forowicz


R25: R25 2.1 TDi 1992
Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 331
SkÄ…d: SÅ‚upsk
WysÅ‚any: 2005-11-29, 23:07   
 

no sterownik mam jeszcze podpiety on tez bedzie do oddania zdemontowałem bo niedziałało. pod zderzakiem jest pompka co robi podcisnienie zderzak kiedys pewnie oberwał no i tej pompce sie troche oberwało ale jest w jednum kawałku no i ktos zdemontował ten czujnik pod pedałem gazu tak wiec tez niejest to kompletne ale mysle ze najwarzniejsze zeczy sa no i ten sterownik jest jeszcze w piety to mozna podejrzec te kabelki
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2005-11-30, 19:24   
 

Cytat:
ktos zdemontował ten czujnik pod pedałem gazu

To pod pedalem gazu to tylko zaslepka :) u mnie tez jest. Chyba tylko w automatach byl tam pstryczek sluzacy do redukcji biegu (kick down czy jak to tam sie zwalo...) wg. mnie to nie ma nic wspolnego z tempomatem bo on ma chyba tylko podpiete wylaczniki sprzegla i stopu (w manualu)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Robotek
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2005-12-12, 23:31   
 

Admin mi temat zamknął / nadgorliwość ?? :))/ a temat ważki jak widze , proponują mi za 700 zł kpl. do tego tempomatu.

No chyba pierońsko drogo ?? nie warto czy warto ale gdzie 7 stówek dać ??
 
 
Zwierzak
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2005-12-13, 09:13   
 

hmmm trochę drogo. Wolałbym mniejszy przedział cenowy. Ale ze względu na święta i to że następny wyjazd do belgi renią w styczniu to na razie dam sobie spokój. Po mieście i tak mi sięnie przyda tempomat. Ale po nowym roku wezmę się do dzieła. Może w belgii będzie taniej. Stało tam na warsztacie kilka r25. Może coś mi się znich przyda ;)
 
 
OluÅ› 
Spełniony forowicz
oluÅ›


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
ImiÄ™: Czarna, Szafa,
Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
SkÄ…d: Lublin/Hvar/Split
WysÅ‚any: 2006-03-24, 02:32   
 

trochę przeróbek będzie jednak... styczniki pod pedałami sprzęgła i hamulca, dodatkowy przełącznik (pewnikiem i żarówka pod deską sygnalizująca włączenie tempomatu), kierownica z przełącznikami, i jednocześnie odpowiedni pierścień na kolumnie z dwoma stykami sprężynującymi... komputer tempomatu (właśnie ten za przednim zderzakiem), gruszka do tego kompa a zarazem urządzenie zastępujące jakby częściowo linkę gazu ;) ), jest tego trochę... pytanie czy warto zakładać to sobie w powiązaniu z kosztami... :|
 
 
 
maveras 
Fachowy forowicz


R25: R25 2.1 TDi 1992
Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 331
SkÄ…d: SÅ‚upsk
WysÅ‚any: 2006-03-25, 12:56   
 

z koszalina domnie niemasz daleko ja dalej bedziesz sie upierał nad tym tempomatem to sie pewnie dogadamy i sobie jakos z tym poradzisz tymbardziej ze umnie tez w dizlu było to zamontowane bedzie łatwiej podpatrzyc jak to było.
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 26