:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Zasilanie pompy paliwa
Autor Wiadomość
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2006-07-10, 21:51   Zasilanie pompy paliwa
 

Na razie umieściłem ten post w usterkach drobnych, bo Renia jeździ i mam ewentualną koncepcję jak naprawić prowizorycznie żeby dojechać do celu (domu).
W zeszłą niedziele pojechałem na działeczkę. Jakieś 100 m od niej jest kawałeczek z kamieniami, na którym dałem więcej gazu. Renia ochoczo wyrwała i zaraz okazało się że zgasła i niechce odpalić. Chwila ciszy i myślenia (dawno tak intensywnie nie myślałem :) ) i pomyślałem o pompie. Przekręcenie kluczyka i ... cisza (pompa nieładuje cisnienia do wtrysku). Myśle jak to pompa no to wydatek, ale kładę się pod samochodzik a tu okazało się że przegnił kabelek zasilający i się urwał. Dorobiłem kawałek nowego, skręcam razem i nic. Podłaczenie na krótko z akumulatora pokazało że pompa jest sprawna tylko ma problemy z fazą. Kabelek oczyściłem ponieważ jest juz troszkę przeciążony (czarny i sztywny w srodku). Połączenie zlutowane i w końcu po kilku ruchach kabelka udało się odpalić. Renia jeździła tak przez cały tydzień ale wczoraj w czasie jazdy na działkę znowu zgasła. Poruszanie kabelka pomogło.
Więc teraz konkretne pytanie : może ktoś wie gdzie ten kabel zasilający jest podłączony, to wtedy może wstawie nowy. Ciekawostka : jak pompa działa to po kilkudziesięciu sekundach gadaczka gada że jest uszkodzone ładowanie. Gdy sygnału od pompy niema to jest cicho. POmyślałem że jak będzie taki problem to podłącze kabel do świateł pozycyjnych, żebym sam mógł pompę włączać ale nie wiem czy w razie czego ten patent przyjmie komputer. Może ktoś już kiedyś wymieniał te kable albo inaczej doszedł gdzie jest on podłączony.
 
 
 
krk800 
Częsty forowicz
Trójnitrotoluen



R25: 2000 cm, GTS, J6R, B297, 1989, + LPG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 240
Skąd: Legnica-dolnyśląsk
WysÅ‚any: 2006-07-10, 22:20   
 

a może poprostu nie jeździj na działkę :)

[ Dodano: 2006-07-10, 22:23 ]
a tak na poważnie to poprostu podepnij pompe pod stacyjkę i po przekręceniu kluczyka zacznie chodzić. Bo i tak musi chodzić cały czas aby auto jeździło. Chyba że masz gaz.
_________________
Swoimi wypowiedziami nie zamierzam nikogo obrazic. Pamiętaj jednak, że mam prawo do własnego zdania i zamierzam je wyrażac publicznie. Jeśli Ci się nie podoba nie musisz wcale go czytac.

Piotrek (krk800)
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-07-10, 22:25   
 

nie ma benzyny Studysa renatka :wink:
 
 
Suvis 
Starszy starszak



R25: baccara, 2,5 Turbo V6, 91r
Wiek: 45
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 113
Skąd: Kraków
WysÅ‚any: 2006-07-10, 22:51   
 

u siebie też miałem i chyba jeszcze mam problem z pompą.. u mnie + idzie w prawym progu i wychodzi do pompy..
natomiast - też w progu z tym że dochodzi do jednego 2żyłowego przewodu, leci jedną zyłą pod progiem w okolice skrzyni i gdzieś (do góry chyba w stronę silnika) po czym drugą zyłą wraca do pompy na -..
i właśnie ja mam problem z - gdyż urwał mi się w miejscu przy skrzyni i nie wiem gdzie on szedł iskąd wraca.. na razie skręciłem obydwie żyły ze sobą i jest ok chodź czasami też nie ładuje pompa paliwa.. powiedz jak u ciebie jest poprowadzona masa pompy :?: :?:


sprawdź sobie jeszcze przekaźniki czy słychać je po włączeniu zapłonu (w skrócie one -2-uruchamiają pompę) znajdują się w obudowie od komputera wtryskiwaczy.. l;ub podepnij miernik pod kabelki od pompy i po włączeniu zapłonu powinno pojawić sie 12v na krótko
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2006-07-10, 23:12   
 

Ja aż tak nierozbierałem żeby wiedzieć gdzie idą kable. Może porobię to pod koniec tygodnia - mam wtedy pare dni wolnego.
Jeśli chodzi o działanie pompy to ona jest sterowana przez komputer i po naładowaniu cisnienia się wyłącza. Więc takie podłączenie do stacyjki nie jest dla niej najlepsze jak będzie pracowała bez chodzącego silnika (tak mi się wydaje). Aczkolwiek w sumie nie chce mi się tyle rozbierać ale jak trzeba to trzeba.
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2006-07-10, 23:28   
 

Zaraz Zaraz mnie się wydaj że masę to bierze z blachy gdzieś w okolicach słupka tylnego jest gruby czarny przewód przykręcony do blachy
_________________

 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2006-07-11, 09:56   
 

Pompa nie powinna chodzić po nabiciu ciśnienia, ale jak będzie to się nic wielkiego nie stanie, poza szybszym zużyciem, jeśli będziesz często z takiej sytuacji korzystał.
Kabel zasilający idzie właśnie do skrzynki komputera na przekaźnik podający napięcie. Masa jest raczej brana z prawego słupka, ale drzwi przedniego pasażera. Tam jest pod wykładziną mocowanie, ale od razu je wykluczę, bo miałbyś problemy również z innymi elementami sterowania. Sprawdź też kostki przy schowku pasażera. Tam się masa rozsiewa.
Pozatym oczyść dokładnie styki przy pompie, dosztukuj kabelek zasilający na dłuższym odcinku, albo go wymień całkiem.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
WysÅ‚any: 2006-07-11, 10:19   
 

Tombog napisał/a:
Pozatym oczyść dokładnie styki przy pompie.


to jest chyba główna przyczyna
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2006-07-11, 15:41   
 

Masa do pompy dochodzi. Z tymi stykami przy pompie to fajna sprawa: jak podłączałem na krótko z akumulatora to pompa chodziła a jak z kabelka starego to już nie. Poruszałem troszkę i jakoś samo poszło.Ale i tak mam zamiar te styki przejrzeć.
Jeszcze się nie dobierałem do komputera więc trzeba będzie dojść który to przekaźnik.
Chyba nejlepiej będzie jak postaram się wymienić cały kabelek. Bo podejrzewam że dalej jest podobny jak blisko pompy.
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 23