:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
wskażnik paliwa
Autor Wiadomość
irek
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-07-24, 21:00   wskażnik paliwa
 

kupilem v6 b29f sprowadzona z niemiec , ma błednie działajacy wskaznik paliwa tzn nie dodaje paliwa po tankowaniu , w schowku (w lewym górnym rogu) wisi wypieta wtyczka wydaje mi sie ze brakuje tam czegos co jest odpowiedzialne za prawidłowe wskazanie licznika elektronicznego , jednoczesnie zbiornik nie ma odpowietrzenia (zasysa korek ) mysle ze to jest powiazane z bakujacym sterownikiem , jeli ktoś zna ten system to prosze o pomoc
 
 
PiotrWie 
Raczek



R25: sympatyk ( po sprzedaży Reni )
Wiek: 65
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 19
Skąd: dolnośląskie
WysÅ‚any: 2006-07-24, 23:28   
 

U mnie też wisi wtyczka, a pokazuje dobrze - nie wiem na pewno od czego ona jest ale chyba od instalacji telefonicznej. Szukaj raczej przyczyny zasysania korka - prawdopodobnie zatkany filtr na odpowietrzeniu, miałem takie coś w Oplu, tak zasysało że zatrzymuwał sie z braku paliwa - pompa nie miała siły walczyć z podciśnieniem. Dopóki nie znajdziesz przyczyny, jeździj z niedokręconym korkiem, inaczej ryzykujesz uszkodzenie pompy.
_________________
PiotrWie
 
 
irek
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-07-25, 08:55   
 

korek wykrecilem juz dawno, sprawdzilem ze do czujnika paliwa ,tego co jest w baku pod tylnym siedzeniem nie dochodzi prąd , to ma chyba tez zwiazek z odpowietrzeniem bo jest przy tym czujniku trójnik z przewodami odpowietrzajacymi , pytanie teraz gdzie znależć prad, zrobilem test licznika nic nie pomoglo dalej po wylaczeniu wskaznik paliwa wraca do tego samego poziomu pomimo ze faktycznie paliwa jest mniej
 
 
Rene
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-07-25, 19:53   
 

jesli chodzi o zasysanie to ja juz to cwiczylem.w nadkolu jest kilka takich wezykow i jest takie urzadzonko z kaims zaworkiem w srodku taka kuleczka i cos tam jeszcze juz nie bardzo pamietam.wiec u mnie to bylo zabrudzone i nie dzialalo i to cos rozruszalem przedmuchalem wezyki i jest ok. moze to tez jest przyczyna u ciebie ?
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2006-07-25, 23:31   
 

Rene, hehe top mu pomogles:) opis nadaje sie do złotych ust naszego forum heheh :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Rene
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-07-26, 20:11   
 

robilem to dawno wiec nie bardzo pamietam jak to wyglada jak zobaczy pokabinuje to to dojdzie co i jak :) mi nikt nie mowiel sam znalazlem.a co zle cos napislaem ?
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2006-07-26, 21:10   
 

ja wcale nie mowie że źle ...:) bym powiedizal dosc orginalnie :) :mrgreen:
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-07-27, 14:55   
 

Sprawdz czy masa dochodzi do plywaka (np. mierzac napiecie miedzy karoseria a stykami plywaka (oczywiscie na wlaczonym zaplonie zeby prad dochodzil). Jesli na obu stykach bedzie napiecie to na 90% zniknela ci masa do plywaka. Ja kiedys tak mialem i naprawilem to kawalkiem kabelka miedzy srubka a kostka w slupku kolo nog pasazera.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
irek
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2006-07-28, 12:55   
 

powalcze z masa bo tez miwyglada na to ze jej je ma
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-07-30, 21:20   
 

jesli okaze sie ze nie ma masy to na 99% usterka jest w liczniku skad kable ida prosto do plywaka wiec albo tak jak ja zrobilem mase na krotko albo przeglad i naprawa sciezek w zegarach
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
OluÅ› 
Spełniony forowicz
oluÅ›


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
ImiÄ™: Czarna, Szafa,
Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
SkÄ…d: Lublin/Hvar/Split
WysÅ‚any: 2006-07-31, 12:31   
 

jeśli wskaźnik jest elektroniczny - niewiele tego napięcia będzie... skoro nie ubywa - bardziej mi się wydaje że się pływak zaciął... żadna masa... w elektronicznych wskaźnikach błędy wskazań są zgłaszane do kompa - kiedyś u mnie zaśniedziała kostka i cały czas migały kreski i gadał że ma rezerwę non stop... Aż zlikwidowałem brak połączenia i zresetowałem komp...
Pozdrawiam ;)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 25