:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Od czego jest ta kontrolka?
Autor Wiadomość
mr_simon 
Starszy starszak



R25: 2.8 V6i Z7W B29F 1989
Imię: Renia
Wiek: 41
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 107
Skąd: Dębno
Wysłany: 2006-08-05, 17:14   Od czego jest ta kontrolka?
 

Za co odpowiedzialna jest ta kontrolka?



Wyczytałem z instrukcji, że zapala się jak jest awaria elektryki bądź elektroniki. U mnie jest tak, że jak odpalam to gaśnie, a jak jadę do się zaświeca. Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tą awarią elektryki bądź elektroniki, czy jak na przykład nie działa mi wycieraczka z tyłu to ta kontrolka będzie się świecić czy coś innego? W jaki sposób mogę usunąć ten problem? Czy nie obejdzie się bez komputera? :D
_________________
Zawsze twierdziłem, że francuski dobry jest tylko sex, dopóki nie wsiadłem do Renault 25
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-05, 17:37   
 

jesli po uruchomieniu silnika gasnie tzn ze wszystko jest oki, natomiast jesli nie lub zapala sie w czasie jazdy tzn ze komputer zlapal jakies bledy. Dotyczy to tylko komputera wtrysku wiec niedzialajaca wycieraczka albo inne rzeczy niezwiazane z silnikiem nie beda sygnalizowane :) Jesli masz LPG to sprawdz czy jak jezdzisz tylko na benzynie to czy sie zapala, jesli bedzie ok tzn ze masz emulator zly i przez to komp lapie blad.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
mr_simon 
Starszy starszak



R25: 2.8 V6i Z7W B29F 1989
Imię: Renia
Wiek: 41
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 107
Skąd: Dębno
Wysłany: 2006-08-05, 17:44   
 

Na razie LPG nie mam, ale się do tego przymierzam, co zrobić, żeby ta lampka przestała sie zaświecać podczas jazdy, zapewne wtedy zgaśnie SERVICE.
_________________
Zawsze twierdziłem, że francuski dobry jest tylko sex, dopóki nie wsiadłem do Renault 25
 
 
 
Rene
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-05, 18:19   
 

Witam. mam ten sam problem tez mi sie swieci tak jak u ciebie po odpaleniu gasnie a po jakims czasie sie zapala tylke ze u mnie czasami zgasnie i nie swieci a czasami swieci ciagle.Mysle ze bez podlaczenia do kompa sie nie obejdzie juz sie przymiarke od dawna i nie moge sie zebrac choc w jezdzie na codzien to nie przeszkadza:) ale jest tak ze jak sie zapali to silnik dostaje wyrazna dodatkowa moc :? i tego to w ogole nie kumam :? kiedys czytalem i mowil mi taki diagnosta ze w autach starszych powinno sie robic takie cos jak reset kompa za pomoca kompa diag.Ale nie dowiemy sie jak sie nie podlaczymy :)
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-05, 18:53   
 

skoro dostaje kopa to ja obstawiam czujnik temperatury - komp odczytuje zla temperature silnika i wlacza ssanie stad ten wzrost mocy ale niestety i jednoczesnie wzrost apetytu na paliwo :)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Rene
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-05, 19:13   
 

chyba masz racje tez o tym myslalem to juz moj 3 czujnik oczywiscie uzywany :? calkiem niedawno wymienilem go bo byly problemy z odpalaniem tzn. po odpaleniu fochy i teraz znowu to samo i ta kontrolka jeszcze.ale na kompa i tak z ciekawosci musze pojechac :)
 
 
GRZYBEK 
Fachowy forowicz
GRZYBEK



R25: brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 290
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2006-08-06, 11:06   
 

Powiem tak ja miałem problem ze sykiem na czujniku temperatury jak podłączyłem pod kompa to mi właśnie pokazało ale i na wolnych obrotach gdy pasek alternatora się trochę ślizga też mi się ta kontrolka mi się zapala.
 
 
mr_simon 
Starszy starszak



R25: 2.8 V6i Z7W B29F 1989
Imię: Renia
Wiek: 41
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 107
Skąd: Dębno
Wysłany: 2006-08-07, 08:33   
 

Poprzedni właściciel powiedział mi, że to jest od sondy lambda i na przykład jeżeli bym jechał w kałużę, to silnik będzie się dławił a jak pojawi się ta kontrolka, która wg niego to odłączenie sądy lambda będzie wszystko OK. Co jeszcze zauważyłem, to jak nie świeci się ta kontrolka to obroty są wysokie albo pływają, natomiast po zaświeceniu się obroty są normalne, i o co tu chodzi?
_________________
Zawsze twierdziłem, że francuski dobry jest tylko sex, dopóki nie wsiadłem do Renault 25
 
 
 
Rychuluki
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-04, 00:22   
 

Kurde też mam coś takiego dzisiaj jechałem po mieście był deszczowy dzień i nagle zauażyłem że świeci mi się kontrolka "service" w ogóle nie mam pojęcia co mogło się stać, a z chęcią bym się dowiedział co to mogło by oznaczać jeszcze jutro zobacze czy nadal się świeci ale jak narazie to jak tylko się zapaliła tak zgasnąć nie chce (dołuje mnie to).
 
 
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-10-04, 15:38   
 

Rychuluki napisał/a:
Kurde też mam coś takiego dzisiaj jechałem po mieście był deszczowy dzień i nagle zauażyłem że świeci mi się kontrolka "service" w ogóle nie mam pojęcia co mogło się stać, a z chęcią bym się dowiedział co to mogło by oznaczać jeszcze jutro zobacze czy nadal się świeci ale jak narazie to jak tylko się zapaliła tak zgasnąć nie chce (dołuje mnie to).

a co zapaliło sie z service? konrolak od awarii elektrycznej ? :roll:
_________________

 
 
 
Rychuluki
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-04, 23:22   
 

Sam service się zapalił i nic więcej, a najlepsze jest to że cały dzień mi dzisiaj się paliła ta kontrolka ale jakoś ostatnie 20 minut jazdy dzisiaj to przestała świecić i jak na razie jest luz, tzn. nie świeci, może było tyo spowodowane tym że były teraz mokre dni i miało gdzieś zwarke albo coś? Niewiem nie znam się dokładnie na tym zobacze jak bedzie jeszcze jutro, mam nadzieje ze nie będzie tak że co drugi dzień bedzie się wł i wył
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 25