:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Reset
Autor Wiadomość
mocvas 
Raczek


R25: 2068,r25,852 2548,r25 v6 turbo
Wiek: 76
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 10
SkÄ…d: EÅ‚k
WysÅ‚any: 2006-08-25, 12:50   Reset
 

Jak zresetować komputer w r25 GTD z deską z dwoma przyciskami resetowania km?. ponieważ u mnie kontrolki są ok ale licznik i prędkościmierz stoi a wyświetlacz nie świeci.
 
 
mr_simon 
Starszy starszak



R25: 2.8 V6i Z7W B29F 1989
ImiÄ™: Renia
Wiek: 41
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 107
Skąd: Dębno
WysÅ‚any: 2006-08-25, 13:04   
 

Reset robi się przez naciśniecię przysicku z 000 i tego u dołu oraz tego przy zmianie parametrów na wyświetlaczu lub też przez odłączenie akumulatora na kilka minut. Jeżeli nie świeci Ci się wyświetlacz to może żarówki Ci wysiadły od podświetlania bądź coś jest nie tak z łączeniem wyśtwietlacza z płytą główną.
_________________
Zawsze twierdziłem, że francuski dobry jest tylko sex, dopóki nie wsiadłem do Renault 25
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-08-25, 13:48   
 

Od zawsze ci nie dzialalo? Widze ze tez masz diesla i tez GTD i tez z kompem pokladowym :) a skoro masz diesla to na pewno nie masz orginalnych zegarow bo nie bylo dieslow z kompem (do czasu az sobie sam nie wdadzilem ;) ). Skoro nie dziala predkosciomierz to zapewne masz popekane foliowe sciezki lub zimne luty na samej plytce predkosciomierza. Obrotomierz dziala? Podswietlanie do kompa tez nie powinno dzialac chyba ze ktos kto wstawal te zegary podciagnal sobie kabelki lub cos innego kombinowal. Napisz cos wiecej o tym liczniku.
W wersjach z mechanicznym liczydlem kilometrow niestety nie ma czegos takiego jak resetowanie komputera :( Jedyne rozwiazanie to odlaczyc akumulator na chwile. Jesli by byla deska z pelnym kompem pokladowym wystarczy wcisnac wszystkie 3 przyciski na raz.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
mocvas 
Raczek


R25: 2068,r25,852 2548,r25 v6 turbo
Wiek: 76
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 10
SkÄ…d: EÅ‚k
WysÅ‚any: 2006-08-25, 14:29   
 

Mam deskę z wyświetlaczem ,zdejmowałem ją i licznik i obotomierz jest elektroniczny.
licznik stoi od początku a obrotomierz po włączenio stacyjki idzie na maxa do oporu i tak stoi. Swieci się cały czas servis. niemam trzech przycisków do resetu tylko dwa tzn.000...i 0... lampki servisowe działają prawidłowo. wskażnik tamperatury po włączeniu stacyjki lekko drgnie i tak stoi cały czas to samo z czujnikiem oleju, reszta
wydaje się działa prawidłowo.
ps. mam wiele plików dotyczących r25,safrane itp. ale nie wiem jak je przesłać bo jest tego dużo i pocztą nie przchodzi.
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-08-25, 15:38   
 

Te wszystkie usterki masz od kiedy masz te auto czy to sie nagle zrobilo? Wyglada na to ze ktos ci wczesniej grzebal przy nim i to niezle.... poprostu podmienil zegary na takie od benzyniaka i nic wiecej :) Do ilu obrotow jest skala na obrotomierzu? Skoro wyswietlacz nie dziala to i zapewnie nie wiesz czy ci dziala wskaznik paliwa (jesli masz czujnik paliwa w zbiorniku stary to w tej desce powinno ci pokazywac odwrotna ilosc paliwa - im dluzej jezdzisz tym wiecej go przybywa)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
mocvas 
Raczek


R25: 2068,r25,852 2548,r25 v6 turbo
Wiek: 76
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 10
SkÄ…d: EÅ‚k
WysÅ‚any: 2006-08-25, 16:04   
 

Wszystko mam od początku czyli od kupna rok temu ,oprócz temperatury silnika i ciśnienia oleju które siadło po wymianie pompy wodnej merdałem kablami przy czujnikach ale to nic nie dało.Zulus masz rację bo w tym samochodzie był inny silnik a teraz siedzi 852/700 2068cm diesel bez turbo. Deska poprzednio była bez wyświetlacza ale od GTD z podłączeniem elektronicznym szybkościomierza bez linki chyba ze to jest z jakąś przjściówką po drodze ze skrzyni do deski, zresztą mam poprzednią deskę ale ma poalone śiceżki.

[ Dodano: 2006-08-25, 16:10 ]
Aha spawdziłem zbiornik jest to plastic, pdłączenie paliwa idzie przez trójnk i i ma odłączone kable przy czujniku poziomu paliwa. Jes to zbiornik na benzynę z wąskim wlewem do paliwa..dlatego mam tez problem z tankowaniem ropy.
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-08-25, 16:34   
 

Ja jak zmienialem licznik od benzyniaka z kompem do diesla zeby to dzialalo to trzeba bylo kilka rzeczy zmienic... Jesli masz do dyspozycji deske dieslowska to mozesz zrobic przeszczep obrotomierza ;) Oprocz wymiany calego ustroju (zeby byla skala do 5000rpm a nie chcialem wymieniac samej tarczy) trzeba wymienic taka mala plytke ktora steruje wzkazowka. Dodatkowo sygnal obrotow jest na innym pinie w zlaczu licznika niz w dieslu ale akurat to jest tak zrobione ze po podmianie plytki powinno dzialac. Jesli chodzi o predkosciomierz to przede wszystkim trzeba sprawdzic czy sciezki sa cale dochodzace do niego. Niestety dosyc czesto padaja scalaki ktore niestety zwykle sa niedostepne i wtedy pozostaje przeszczep z innego licznika. Chyba nie pozostaje ci nic innego jak sprawdzenie pokolei wszystkich sciezek. Swiecenie service jest powiazane z inna kontrolka a skoro nic sie nie swieci poza nim to zapewne gdzies masz zarowke przepalona i nie widac o co chodzi.

Moja deska zarowno orginalna od diesla jak i ta co mam teraz sa elektroniczne i do skrzyni idzie tylko kabelek i przejsciowek nie mam. Jesli bys mial przejsciowke to by byla kolo lewego kielicha amortyzatora (w okolicy pompy hamulcowej). Ja u siebie jeszcze nie skonczylem w pelni montazu kompa pokladowego w dieslu tak zeby wszystko pokazywal, zostalo jeszcze zrealizowanie pomiaru przeplywu paliwa (poszukuje 2 przeplywomierzy paliwa od wartburga ;) ) i wymiana czujnika w zbiorniku paliwa. Poki co pokazuje tylko predkosc, odleglosc i odwrotna ilosc paliwa ;)
W razie czego to przyjedz na spot 9 wrzesnia to porownamy obie deski :)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
mocvas 
Raczek


R25: 2068,r25,852 2548,r25 v6 turbo
Wiek: 76
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 10
SkÄ…d: EÅ‚k
WysÅ‚any: 2006-08-25, 17:00   
 

Zulus wielkie dzięki ale widzisz mam 59 lat i mimo ze zawsza zajmowałem się elektroniką i byłem 30 lat kierowcą zawodowym to w czasach komuny elektronika była u nas w powijakach szczególnie samochodowa a nowa wiedza już w tym wieku słabo wchodzi tym niemniej spróbóję jak ty adaptować licznik z wyświetlaczem do swojej reni.Jeśli bedziesz miał jakieś pomysły w tym temacie to podrzuć na forum lub maila .
jeszcze raz dziekujÄ™:
Andrzej Sawicki z EÅ‚ku
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2006-08-25, 17:24   
 

Nie ma sprawy w razie czego to cos wspolnie zmajstrujemy ;) Skoro masz druga deske to cos powinno sie udac przeszczepic. Jakby co to bedziemy w kontakcie :) Pozdrawiam
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 24