:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
sprzęgło out
Autor Wiadomość
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-08-06, 20:28   sprzęgło out
 

no proszę koleżeństwa biorę się za demontaz sprzęgła - żeby nie odkrywac Ameryki proszę o porady i dobre słowa na drogę - robiłem już sprzęgła w innych markach ale w R25 jeszcze nie. A może ktoś ma jakieś części do sprzęgła 2.2 - 91/92. (wiecie tarczę, docisk, te rzeczy ??) Ludzie niech mi ktoś pomoże!!!! Chcecie mnie w Puławach czy nie?? (szantaż to sie chyba nazywa??)
_________________

 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-06, 21:01   
 

Ja niestety sie na tym nie znam ale z tego co widzialem jak to robil moj mechanior w mojej reni to nie trzeba bylo wyjmowac skrzyni, poprostu popuscil wszystko na poduszkach, odkrecil skrzynie od silnika i po nachyleniu silnika w strone chlodnicy mial dostep do sprzegielka (mam pod maska sporo miejsca wiec mial latwiej). Oczywiscie bez zabezpieczen od dolu sie nie obeszlo - kolki lub inne podpory w kanale zeby silnik lub skrzynia nie spadly ;)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-08-07, 00:28   
 

Zgadza sie www benzyniakach jest tak samo jak u klegi Zulusa... wystarczy opuscici skrzynie najakiejs belce:) jesli chodzi o graty no to jak chcesz moge popytac tutaj w lubelskiem... dodam że mam zniżki to moge byc troche taniej... wrazie co to pisz na PW Adam :)
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-08-08, 10:12   
 

Na razie muszę sprawdzić co się zepsuło - może tylko sprzęgło jest zaolejone. Może wymyję płynem do naczyń ( ;-) ) i wymienie simmering i bedzie ok. Ale wątpie
_________________

 
 
Oluś 
Spełniony forowicz
oluś


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
Imię: Czarna, Szafa,
Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin/Hvar/Split
Wysłany: 2006-08-08, 10:31   
 

Oooo - pewnikiem się tarcza wytarła...
Ja wymieniałem 2x skrzynię u siebie :) od razu mówię - nie robić samemu... O ile wyjąć się da w pojedynke - o tyle włożenie to już trochę zdrowia kosztuje - skrzynia jednak trochę waży.... wcześniej proponuję obczyścić wszystkie śruby z rdzy i innego szmelcu (błotko, piach), i najlepiej na dzień, dwa przed robotą - psikać jakims penetrującym specyfikiem (np. WD 40), sporo roboty jest przy prawej poduszce - przeszkadza rura wydechowa - lepiej ją wcześniej odkręcić - duuużo pomoże, belka pod silnikiem (jeśli jest - taka między podłużnicami) - przykręcana na 5 śrub... - trzeba uważać - piąta śruba jest od strony lewego koła - w podłużnicy...
Jednym słowem - dzień roboty i sprzęgło śmiga :)
Warto od razu wymienić łożysko wyciskowe - nie trzeba będzie się potem mordować poraz drugi... ;) A koszt tego łożyska nie jest wielki
No a tarczę zjechaną można zregenerować... chyba że można New tarczę qpić za niewielką kasę... Czasami są promocje na części Valeo - trzeba pytać...
Udanej naprawy :)
pozdrawiam :)

[ Dodano: 2006-08-08, 10:39 ]
dodam jeszcze parę ciekawostek - w sumie przy odrobinie sprytu można bez demontażu skrzyni spróbować wymienić tarczę, raz coś takiego mi sie nawet udało... bez luzowania silnika - ale konieczna jest wtedy pomoc drugiej osoby.
Nie pamiętam tylko czy odłączałem przeguby - jeśli wystąpi taka konieczność - proponuję od razu dorobić sobie z wiertełka odpowiedni wybijak zabezpieczeń przegubu (taki klinik sprężynujący - makabra przy wybijaniu jak nie wiadomo jak do tego podejść), druga osoba musi odciągać wtedy skrzynię max do tyłu, i zacząć odkręcać po dwie śruby na sprężynie dociskowej, potem łyżką przekręcić wał na następne śruby i jeszcze raz przekręcić i znowu odkręcić śruby... Największy problemik przy składaniu - to żeby wielowypust się zgodził na wałku od skrzyni z tarczą sprzęgłową...
No i cały czas twierdzę - że warto łożyskiem wyciskowym się zająć ;)
pozdrawiam jeszcze raz :)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
maveras 
Fachowy forowicz


R25: R25 2.1 TDi 1992
Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2006-08-08, 22:21   
 

a ja powiem tak, miałem całkiem niedawno terenówke nisana terano 2 w szwecji padło mi w nim sprzegło skrzynie wyciagnełem w lesie przy pomocy dwóch kolegów a skrzynia tam ważyła tyle co w reni skrzynia razem z silnikiem ,a ze nie dostałem tam tarczy dorobiłem ja własnorecznie, od jakiegos volvo zabrałem okładzine i przenitowałem ją na moa tarcze, na tej okładzinie auto smigało jeszcze dwa lata.puzniej padła ta okładzina której tam nie wymieniałem..a pisze to dlatego ze nastepna tarcze do tego nisana dorobiłem tez sam u nas mozna kupic okładziny luzem i nity do tego.kosztowało mnie to 40 zł a nie prawie 1000zł.teraz jak mi padną okładziny to na 100% dorobie sobie sam chyba ze uszkodzi sie sama tarcza.wyjęcie skrzyni w reni to jest pikus z tym co ja musiałem tam rozkrecic..i mysle ze tarcza z takimi okładzinami posmiga wiecej niz jakas uzywka i jest to jakas alternatywa cenowa.
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-08, 22:34   
 

Ja u siebie mam regenerowana tarcze i poki co nie narzekam. http://www.renault25.eu/viewtopic.php?t=180 tu kiedys pisalem o moich bojach w tej sprawie - regeneracja tarczy w zakladzie zajmujacym sie tym 70zl.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-08-09, 08:53   
 

Dzięki chłopaki o cos takiego mi właśnie chodziło. Jestem teraz podbudowany fachowo i zaraz po wypłacie biorę urlop i zabieram sie za remoncik. Jak komus przyjdzie cos jeszcze do głowy - to sie polecam uwadze?
_________________

 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-08-21, 20:52   
 

Własnie znalazłem orginalną tarcze VALEO za uwaga w promocji 508,36 zł
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
GRZYBEK 
Fachowy forowicz
GRZYBEK



R25: brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 290
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2006-08-21, 20:56   
 

No no nie zła promocja prawie darmo.
 
 
maveras 
Fachowy forowicz


R25: R25 2.1 TDi 1992
Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2006-08-21, 22:33   
 

no to jak nic trzeba kupic okładziny luzem i za około 40 zł miec tarcze nówke
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-08-23, 08:46   
 

i tak zrobię!!
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 26