:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Gadaczka raz jeszcze.
Autor Wiadomość
mr_simon 
Starszy starszak



R25: 2.8 V6i Z7W B29F 1989
Imię: Renia
Wiek: 41
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 107
Skąd: Dębno
Wysłany: 2006-08-09, 15:56   Gadaczka raz jeszcze.
 

Przeglądając forum natknąłem się na tematy związane z gadaczką i akurat kiedy klikałem na link dotyczący tłumaczenia tego co mówi gadaczka, niestety wychodził błąd o nie istniejącym temacie. I tu pytanie co mówi gadaczka (u mnie w języku faszystowskim) zaraz po włączeniu świateł? Poprzedni właściciel mówił mi, że: SPRAWDŹ CZY MASZ ZAPIĘTE PASY I ZAPALONE ŚWIATŁA, czy to prawda, bo mnie się wydaje, jakby informował, że coś nie działa.
_________________
Zawsze twierdziłem, że francuski dobry jest tylko sex, dopóki nie wsiadłem do Renault 25
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-08-09, 16:17   
 

Jak włączysz światła to pewnie ci mówi o światłach że masz spaloną żarówkę gdzieś. Jak mówł Zulus to się tyczy również takich pierdółek jak podświetlenie tablicy
_________________

 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-09, 16:33   
 

Dokladnie, gadaczka zareaguje na kazda nieprawidlowosc w oswietleniu poczawszy od spalonej zarowki w podswietlaniu tablicy rejestracyjnej az po wsadzone zarowki zlego typu (tzn za slabe lub za mocne). Jesli ci gada po zapaleniu swiatel to sprawdz dokladnie czy wszystko ci swieci.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
mr_simon 
Starszy starszak



R25: 2.8 V6i Z7W B29F 1989
Imię: Renia
Wiek: 41
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 107
Skąd: Dębno
Wysłany: 2006-08-09, 17:18   
 

Na pewno mi się nie świecą światła po włączeniu wstecznego. Czy po włączeniu świateł gadaczka powinna o czymś w ogóle mówić jeśli wszystko jest OK? Może problem tkwi w tablicy rozdzielczej? Czy wszystkie kontrolki palą mi się? Tak to się prezentuje po włączeniu zapłonu:



Czy wszystkie po prawej mają się świecić i zgasnąć po uruchomieniu silnika, tak jak jest to z kontrolkami po lewej stronie? W sumie po lewej stronie nie pali mi się kontrolka która jest po ciśnieniem oleju, które też coś sygnalizuje o oleju :? A i czy kontrolki na dole ABS, ZAPIĘCIE PASÓW, TEMPOMAT, OGRZEWANIE TYLNEJ SZYBY, OVER SPEED mają się też świecić po włączeniu zapłonu?

Co zrobić żeby zegarek zaczął funkcjonować poprawnie, bo na razie wyświetlają mi się same 88:88, a jak nacisnąłem przyciski zmiany czasu to pojawiły mi się 33:33

_________________
Zawsze twierdziłem, że francuski dobry jest tylko sex, dopóki nie wsiadłem do Renault 25
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-09, 17:39   
 

Gadaczka mowi o usterkach oswietlenia zewnetrznego samochodu wiec z licznikiem to nie ma nic wspolnego. Reaguje na swiatla stopu i mijania (na drogowe i pozycyjne to nie wiem...). Na swiatla wsteczne tez nie reaguje. Po wlaczeniu swiatel jesli jest wszystko ok to gadaczka powinna milczec, jesli gada cokolwiek tzn ze jest usterka (wyjatkiem jest komunikat powitalny po przekreceniu stacyjki).
mr_simon napisał/a:
W sumie po lewej stronie nie pali mi się kontrolka która jest po ciśnieniem oleju, które też coś sygnalizuje o oleju

to jest kontrolka od temperatury oleju ale chyba w zadnej wersji nie byla wykozystywana.
mr_simon napisał/a:
A i czy kontrolki na dole ABS, ZAPIĘCIE PASÓW, TEMPOMAT, OGRZEWANIE TYLNEJ SZYBY, OVER SPEED mają się też świecić po włączeniu zapłonu?

nie, przy wlaczaniu zaplonu zaswiecane sa tylko najwazniejsze kontrolki zebys widzial czy zarowki swieca.
reszta to juz nie na temat :P
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
mr_simon 
Starszy starszak



R25: 2.8 V6i Z7W B29F 1989
Imię: Renia
Wiek: 41
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 107
Skąd: Dębno
Wysłany: 2006-08-09, 18:22   
 

Gadaczka mówi coś w ten deseń: Die grence forne oder die liśte funkcjonire nichts
Ktoś się spotkał z takim komunikatem, które usłyszeć można po włączeniu świateł?
A i czy wszystkie kontrolki po prawej stroni powinny się świecić po włączeniu zapłonu?
_________________
Zawsze twierdziłem, że francuski dobry jest tylko sex, dopóki nie wsiadłem do Renault 25
 
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-09, 22:25   
 

Mi gadaczka gada (ale niezawsze), że mam przepaloną którąś żarówkę pozycyjną. Problem w tym że wsie są sprawne-sprawdzałem kilka razy. Zreguły ten komunikat jest zaraz po włączeniu świateł,ale kilka razy było powtarzanie tego komunikatu. Powtarzane są komunikaty ważne. Tu podejrzewam gdzieś problem ze stykami, bo jak inaczej wyjaśnić,że raz gada raz nie,i te powtarzanie co któryś raz.
Ponieważ nie przeszkadza mi to w jeździe to odpuszczam sobie szukanie. A po drugie teraz mam bardzo mało czasu więc byłby z tym problem.
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-08-09, 23:10   
 

Początku nie kojarzę, ale "oder die liśte funkcjonire nichts"
powinno być chyba ...die lichte..., wtedy tę cześć tłumaczyłbym "...lub światła nie funkcjonują"
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-09, 23:28   
 

juz kiedys byla taka propozycja zeby zrobic nagrania w roznych jezykach poszczegolnych komunikatow i zrobic im tlumaczenie, moze powrocimy do tego tematu?
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Oluś 
Spełniony forowicz
oluś


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
Imię: Czarna, Szafa,
Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin/Hvar/Split
Wysłany: 2006-08-10, 00:02   
 

grenze leuchte - chodzi o światła pozycyjne... komputerek świateł drogowych nie sprawdza - to najmniej ważne światła ;) Ale STOPu - tak... :)
jeśli wszystkie światełka świecą - łącznie z oświetleniem rejestracji - a komp gada - to moze być jeszcze wina w niewłaściwym watażu żarówki - czasami trafia się żarówka niby 5W a ma np. 4 i komp już zacznie szaleć ;)

[ Dodano: 2006-08-10, 00:06 ]
po prawej nie powinny się świecić kontrolki, ale z tego zdjęcia mniej więcej myślę - że świeci się na żółto kontrolka braku jakiegoś płynu... W wersjach na rynek niemiecki - kontrolka hamulca (ta na środku) gaśnie po chwilowym naciśnięciu na pedał hamulca...
Co do zegara - to cztery ósemki świecą się zawsze po wypięciu zasilania do zegara i ponownym podłączeniu... Po jakiejkolwiek regulacji - czyli ustawieniu minut lub godzin - powinien zegar ryszyć - proponuję na początek sprawdzić styki (czyli te gumki przewodzące) w module zegarka - czy mają styk - czy nie są przywarte...

[ Dodano: 2006-08-10, 00:11 ]
jeszcze jedno słówko... ;)
Myślę że to nie jest słowo "forne" a "vorne" - co znaczy po niemiecku - z przodu... :)
Czyli stawiam, że chodzi o przednie światła postojowe...
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-08-10, 00:28   
 

Oluś napisał/a:
kontrolka hamulca (ta na środku) gaśnie po chwilowym naciśnięciu na pedał hamulca..
mi sie wydaje ze poprostu jest ręczny zaciągnięty i d :mrgreen: latego świeci
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
mr_simon 
Starszy starszak



R25: 2.8 V6i Z7W B29F 1989
Imię: Renia
Wiek: 41
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 107
Skąd: Dębno
Wysłany: 2006-08-10, 08:23   
 

No rewelacja, teraz już wiem wszystko, na pewno będzie chodzić tu o żarówki, bo wszystkie światła działają. O 9 jestem umówiony z elektrykiem i on się tym wszystkim zajmie, wieczorem napiszę co i jak!
_________________
Zawsze twierdziłem, że francuski dobry jest tylko sex, dopóki nie wsiadłem do Renault 25
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-08-10, 19:17   
 

Po angielsku ten komunikat brzmi "Side and rear lights not working. Check as soon as posible" Czyli pozycyjne i z tyłu.
_________________

 
 
mr_simon 
Starszy starszak



R25: 2.8 V6i Z7W B29F 1989
Imię: Renia
Wiek: 41
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 107
Skąd: Dębno
Wysłany: 2006-08-10, 22:19   
 

gzara napisał/a:
Po angielsku ten komunikat brzmi "Side and rear lights not working. Check as soon as posible" Czyli pozycyjne i z tyłu.


Tylko, że u mnie wszystkie światła działają, więc w czym jest problem?
_________________
Zawsze twierdziłem, że francuski dobry jest tylko sex, dopóki nie wsiadłem do Renault 25
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-10, 22:38   
 

Moze masz niewlasciwe zarowki zamontowane? W ostatecznosci pozostaje uszkodzony modul sprawdzajacy swiatla ale to najlatwiej sprawdzisz dopiero wstawiajac inny.

hmmm nie wiem jak w PH2 ale w PH1 tylne swiatla pozycyjne maja po dwie zarowki... u Ciebie tez tak jest i czy masz w reflektorach obie swiecace? Pytam bo ja dopiero po roku doszedlem ze u mnie te dodatkowe miejsca na zarowki nie sa tylko dla ozdoby ;)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 29