:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy ciekawy pomysł na złodzieja ?
Autor Wiadomość
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-08-29, 10:30   Nowy ciekawy pomysł na złodzieja ?
 

Ostatnim czasem, gdzieś sobie przeczytałem, że nasza policja znalazła sposób na złodzieja

samochodów i w dodatku jest on podobno skuteczny.

Naklejamy sobie nalepke z napisem " TEN SAMOCHÓD NIE JEźDZI W nOCY " , ale żeby móc to

zrobić należy zarejestrować się w KP.

Skuteczność polega na tym, iż patrol który zobaczy takiego mobilka w nocy odrazu go

zatrzymuje do kontorli.

Myśle, że taki sposób jest całkiem dobry zwłaszcza dla kogoś kto nie

śmiga w nocy po mieście ( a zdarza się tylko od czasu do czasu)

Co o tym sądzicie drodzy koledzy :) :?:


P.S

Jestem tylko ciekawy z czego one są zrobione i jak przyklejane... przecież możną ją

zerwać :roll:

Jedyne wyjście to od środka .... :|
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
Ostatnio zmieniony przez Konrado 2006-08-29, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-29, 10:42   
 

Podobno skutecznosc takiej naklejki jest dosyc duza. Z samochodow obklejonych jeszcze ani jeden nie zginal a jest ich juz sporo. Zlodziej widzac taka naklejke raczej nie bedzie ryzykowal ale co z kradziezami w dzien? Rok temu u mnie spod sasiedniego bloku ukradli Tico w bialy dzien! Ani alarm ani to ze samochod stoi pod samymi oknami nie przeszkodzily.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
Wysłany: 2006-08-29, 11:19   
 

Mojego nie odpalą chyba że na lawete wezmą. a naklejka nie sprawdziłaby się u mnie bo raczej w nocy jeżdże i kontrola z każdym patrolem mi się nie uśmiecha ale jak ktoś po nocach nie jeździ
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-08-29, 13:54   
 

tak - słyszałem o tym. Ja w nocy nie jeżdżę - ale jak czasem jade to nie chcial bym byc kontrolowany.
_________________

 
 
krk800 
Częsty forowicz
Trójnitrotoluen



R25: 2000 cm, GTS, J6R, B297, 1989, + LPG
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 240
Skąd: Legnica-dolnyśląsk
Wysłany: 2006-08-29, 19:13   
 

Taką nalepkę zawsze mozna "na szybko" zalepić jakąs inną nalepką. A dopiero po kradzieży można w spokoju się jej pozbyć.

[ Dodano: 2006-08-29, 19:14 ]
ojcu mógłbym nalepić taka nalepkę ale jego i tak w nocy zatrzymuja nawet bez nalepki. Ma połowe popalonych żarówek w aucie :)
_________________
Swoimi wypowiedziami nie zamierzam nikogo obrazic. Pamiętaj jednak, że mam prawo do własnego zdania i zamierzam je wyrażac publicznie. Jeśli Ci się nie podoba nie musisz wcale go czytac.

Piotrek (krk800)
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-08-30, 00:27   
 

krk800 ma rację. tez od razu mi przyszło do głowy, aby zalepic to np. pamiatkową naklejką ze zlotu w Sulejowie.
A najlepszym sposobem na złodzieja jest po prostu posiadanie R25 + jakiś drobny nietypowy patent.
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-08-30, 08:34   
 

hejże hola panowie, tak mówicie że możnaby zalepić to naklejką pamiątkową z sulejowa, a czy ktoś pomyślał o tym jaka ta naklejka anty kradzieży ma wymiary ? Podejrzewam, że jest napewno większa nawet od naszej klubowej. Panowie to ma być widoczne bez problemu, a nie żeby policja podjeżdżała i się głowiła co jest na niej napisane. :P
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-08-30, 09:18   
 

z tego co wiem to ta naklejka jest z farby odbijającej światło wiec w nocy sie nieźle świeci w świetle reflektorów ale...... polak potrafi ;)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-08-30, 12:24   
 

No jasne że zakleić ale to by było za proste... przecież ten kto to wymyslił musiał mieć coś w zanadrzu żeby nie bylo tak łatwo...też mi się wydaje że ona nie jest wielkości PL'ki czy naszych klubowych... szybka tylna jest duża:D
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
krk800 
Częsty forowicz
Trójnitrotoluen



R25: 2000 cm, GTS, J6R, B297, 1989, + LPG
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 240
Skąd: Legnica-dolnyśląsk
Wysłany: 2006-08-30, 20:31   
 

Moim zdaniem to kicha.
Zaden policjant nie zgodzi się aby nalepic na szybe płachtę wielkości 1 m2, bo utrudniałaby widocznośc. pozatym jeśli byłaby na karoserii to łatwo ją zerwać lub nawet zamalować sprayem. Zlodziej jeśli chce to się nie cacka. Pozatym kto w pełni rozumu chciałby kraść takie dziwadło jak R25??? Chyba że na zamówienie i dla konesera. Wtedy nawet nalepka nie pomoże. I tyle...
_________________
Swoimi wypowiedziami nie zamierzam nikogo obrazic. Pamiętaj jednak, że mam prawo do własnego zdania i zamierzam je wyrażac publicznie. Jeśli Ci się nie podoba nie musisz wcale go czytac.

Piotrek (krk800)
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-08-30, 21:05   
 

No ja tu nie mówie tylko o R 25 tylko ogólnie o samochodach... w końcu nie każdy śmiga tylko 25 a ta cała płachta przeciez moze byc przezroczysta :mrgreen: az z Ciekawości poszukam czegoś wiecej o tym pomyśle... może dokopie się do jakiś konkretów.
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-08-30, 21:54   
 

kiedys sto lat temu pracowalem jako kurier rowerowy w warszawie i kazdy obklejal po serii kradziezy rowerow nasze pojazdy w szegolny specyficzny sposob...
od tamtej pory zginelo co prawda kilka rowerow ale polowa byla bardzo szybko odzyskana...

jednak co do naklejek na autach wydaje mi sie ze to kiepski pomysl...
wolal bym zaiwestowac w inne niekonwencjonalne zabezpieczenie.. np takie http://www.autoblok.com.pl/ofe/o1.html
 
 
krk800 
Częsty forowicz
Trójnitrotoluen



R25: 2000 cm, GTS, J6R, B297, 1989, + LPG
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 240
Skąd: Legnica-dolnyśląsk
Wysłany: 2006-08-31, 07:38   
 

Czytałem o tym Blondas. Mechanicznie blokujesz płyn np hamulcowy. działa to tak: zamykasz kluczyk a to blokuje przepływ płynu hamulcowego w układzie. ale... jest tam napisane że możesz zablokować hamulce. Wcisnąć pedał ham do oporu i przekręcić kluczyk. Dobre to jest latem ale nie zimą kiedy mogą ci hamulce przymarznąć.
_________________
Swoimi wypowiedziami nie zamierzam nikogo obrazic. Pamiętaj jednak, że mam prawo do własnego zdania i zamierzam je wyrażac publicznie. Jeśli Ci się nie podoba nie musisz wcale go czytac.

Piotrek (krk800)
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-08-31, 08:12   
 

krk800 napisał/a:
Moim zdaniem to kicha.
Zaden policjant nie zgodzi się aby nalepic na szybe płachtę wielkości 1 m2
ehm to chyba nie widziałeś samochodów z wielkim znaczkiem MAYDAY'a na tylniej szybie i jakoś sie nikt do tego nie czepia. A jeżeli chodzi o pomalowanie spreyem to chyba już meta na maxa by była bo coś by to halo nie wyglądało. Podejrzewam, że prędzej by się policja doczepiła o sprey na szybie niż wielką naklejkę.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-08-31, 08:34   
 

kiedys baardzo bogaty pan jezdzacy wypasionym LAND ROVEREM (wart ok 400 000pln) wszedl sobie do fryzjera!
powiesil kurtke na wieszaku i siad na fotelu..
kilka minut pozniej do zakladu wchodzi dwoch ABS-ów (Absolutny Brak Szyi) i wypytuja oto.smo,owo.... po uzyskaniu informacji wychodza grzecznie dziekujac i tyle ich widziano...
ale wracamy do pana z Land Rovera. cieszy sie nowa fryzura i kieruje sie do swego pieeeknego auta. siega po kluczyki do kieszeniu a tam pustynia :P
kluczykow nima! panowie z ABSem sie nimi zaopiekowali...pan sie rozbiegl i zdenerwowal ale auta nie znalazl...przyszla kolej na policje ktora zaalarmowana NATYCHMIAST zaczela poszukiwania przeciez bardzo zadkiego auta ktore mimo 2 alarmow rozplynac sie nie moglo!
ow pan zlozyz zeznania ma komendzie co trwalo okolo 3 godziny i taksoweczka udaje sie do swej powarszawskiej willi...
niestety w warszawie czesto sa mega totalne korki ktore irytuja juz poirytowanych a ow pan stojac w takim korku przez przypadek znalazl swoje auto na pasie obok stojace grzecznie na lawecie 8) moze zlodzieje postanowili oddac mu je poniewaz zaczelo gryzc ich sumienie albo przestalo im sie podobac??
moral??
zadne zabezpieczenie nie jest idealne ani w 100% skuteczne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 29