:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Ustawianie wysokości reflektorów pokrętłem 3 stopniowym
Autor Wiadomość
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
  Wysłany: 2006-09-12, 10:44   Ustawianie wysokości reflektorów pokrętłem 3 stopniowym
 

Mam problem jak w temacie, chodzi o to, że jak kręcę tym pokrętłem to prawy reflektor się podnosi przez cały czas kręcenia a lewy dopiero przy końcu i tylko o kawałeczek się podniesie. Rozmawiałem już na ten temat z fizykiem ale czas go naglił i nie pokazał mi jak wpuścić płyn do tych tłoczków które są odpowiedzialne za ruch reflektorów. Może ktoś mi opisze krok po kroku jak to zrobić, jak się dostać do tych tłoczków tak żeby było najwygodniej. Z góry dzięki za podpowiedzi.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-09-12, 11:14   
 

oo! dobry temat...u mnie jeden calkowicie nie podnosi sie ani nie opuszcza bo cos tam urwalem :mrgreen:
kiedys ten temat byl juz poruszany chyba przez Zulusa???????
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-09-12, 11:48   
 

Racja, pisalem kiedys o tym. Wtedy jako plyn wpuscilem wode z ludwikiem ;) i dopiero po 2 latach czuje ze plyn "wyparowal" bo juz nie ma pelnego zakresu regulacji jak kiedys. Wlasnie dzis, skoro jest ladna pogoda bede robil uzupelnienie plynu (ale tym razem zrobie plynem DOT-4 tak jak inni radzili, tak na przyszlosc bo i koszt znikomy).
Blondas: zapewne wyskoczyl ci tylko "lepek" silownika z lampy, trzeba pomoc sobie srubokretem zeby wcisnac go w jego miejsce - jak zajzysz tam to zobaczysz o co tam wszystkim chodzi.
Jesli chcecie calkiem tloczek z reflektora wyjac nalezy caly obrocic (nie pamietam juz w ktora strone) i wyjdzie z mocowania (najlepiej najpierw wyjac "lepek" z mocowania w lampie)
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
Ostatnio zmieniony przez Zulus 2006-09-12, 11:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-09-12, 11:50   
 

no przyjzalem sie i tam jest takie cudo ktore poprostu jest zlamane wiec skleje to jak sie uda na kropelke i zobaczymy! :mrgreen:
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-09-12, 13:25   
 

ja jeszcze nie sprawdzałem ale ostatnio podkręciłem sróbę od reflektora świecił co prawda wyżej ale co jakiś czas ktoś mi mrugał po oczach że mam nie halo oświetlenie :) przyjedzie wspólniek to oblookam sprawe, albo jutro się za to zabiore - nie chcę mi się brudzić bo o 17:00 do kościoła na nauki przedmałżeńskie śmigam :oops:
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-09-12, 16:33   
 

o rety "nauki przedmałżeńskie" też kiedyś chodziłem. Ale zadawałem kłopotliwe pytania i w końcu mnie poprosili, żebym więcej nie przychodził a dostanę kwitek, że zaliczyłem. Wcześniej dali kwitek ze uczęszczam więc slub z moja dostałem bez zaliczenia i ... bierzmowania, ktorego nie mam do dziś. Czy to znaczy, że ślub nieważny i jestem WOLNY!!!!

[ Dodano: 2006-09-12, 16:34 ]
:-) wiem, że to nie na temat więc dla porządku dodam, ze u mnie te siłowniki tez nier działają i to oba. Ale ja z reguły jeżdżę sam
_________________

 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2006-09-12, 21:01   
 

Goalkeper do tego co opisałem w poście ktury podaje zulus moge dodać jeszcze tyle:
będzie ci potrzebna strzykawka z płynem chamulcowym, oraz wężyk gumowy założony na strzykawke wielkośći tkaiej aby dopasować jego końcówke (i założyć) na miejsce kturym będziesz wciskał płym do układu. a są tam takie metalowe koreczki przed tłoczkami. trzeba wyciągnąć koreczek założyć węża, i wcisnąć strzykawką płyn. siłownik wtedy powinien się wysunąć. należy go przytrzymać aby podczas odpinania weża ze strzykawką nie wrucił do pozycji wyjściowej, a wiec przytrzymać ocłączyć strzykawke i zakorkowac. i już płyn do układu jest wprowadzony i pozostaje jedyna druga strona oraz regulacja:) pozdrawiam fizykk
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-09-12, 22:21   
 

A ja mam pytanko: Czy jeśli przy prawym reflektorze mam urwany ten wężyk to już już lewy nie będzi mi działał ? Czy moge sobie napełnic ?
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Rene
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-12, 23:14   
 

juz kiedys pisalismy o tym http://www.renault25.eu/viewtopic.php?t=1063 :)
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-09-13, 10:16   
 

no rozebrałem troszke renate i doszedłem do wniosku, że uzupełnianie płynu od strony pokrętła jest troszke nie bardzo wygodne, postanowiłem więc wymontować tłoczki przy reflektorach. Poza tym po rozebraniu pokrętła okazało się że jest ono lekko mokre i ślizgie, czyżby płyn mi uciekał ? Drugi problem to taki, że nie wiem jak i czym wyciągnąc te koreczki metalowe. Doszedłem do wniosku, że wyjmując tłoczek trzeba najpierw pokręcić śruba od regulacji krętakiem na maxa żeby zwolnił się taki element plastikowy który pełni tak jakby funkcję prowadnicy, a następnie jak pisał Zulus przekręcić tłoczek w leą stronę. Tak więc zabieram się dalej do roboty z tym że uzupełnie płyn taką pianka penetrującą BREAK AWAY (firmy K-2) a później napisze rezultaty.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-09-13, 17:18   
 

Ja to robiłem 10 lat temu i juz nie pamiętam szczegółów, ale wypełniałem płynem hamulcowym. Działa do dziś, choć przyznam, że prawy reflektor jakoś ostatnio osłabł lub wymaga regulacji.
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-09-13, 17:53   
 

no rezultat jakiś jest ale jak pisał Zulus musi być za mało płynu bo cos pod koniec kręcenia przeskakuje mi samo pokrętło
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-09-13, 18:59   
 

Ważne jest dopełnić całkowicie- inaczej układ jest jakby zapowietrzony. Ale ja miałem łatwo, bo cały system z pokrętłem i siłowniczkami miałem w rękach niezamontowany w samochodzie.
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2006-09-13, 20:11   
 

Janusz, no właśnie się tak dzisiaj nad tym zastanawiałem czy tego nie wyjąc z samochodu i zrobić to tak jak się należy bo nawet jeśli robi się to na cztery ręce to ciężko się zsynchronizować. Może przedstawisz tak z grubsza jak to można wymontować czy to gdzieś jeszcze jest przypinane pod deską rozdzielczą czy tylko do sanek koło silnika ? Najwyżej spróbuje to tak zrobić wyjmując to całkowicie z samochodu. Ale najpierw to pobawimy się z tym jak przyjedzie do mnie Szopen i Konrad. Już ustaliłem co kto będzie robić :D ja będę naciągać tłoczek, Konrad będzie patrzeć kiedy zacznie przy nim lecieć i zatykać zaworek a Szopen będzie się spuszczać :D ze strzykawki do wężyków od strony pokrętła. Nie wiem jak Szopen ale Konrad już sie zgodził :P hehe.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-09-13, 22:28   
 

Wymontować to będzie problem. Przewody idą w podłużnicach chyba. Ja kupowałem na szrocie z samochodu, który nie miał bebechów- łatwo wymontować. A mój przy montowaniu też był wybebeszony i sam tego nie robiłem. Dopytam i napiszę.

Ale "spuszczanie" strzykawkowe na pewno robiłem od strony reflektorów.
Oczywiście to nie znaczy, że się nie da odwrotnie, ale tego nie wiem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 29