:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
konserwacja szyberdachu
Autor Wiadomość
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-11-09, 23:48   konserwacja szyberdachu
 

jak konserwujecie ta czesc swego auta??
w innym aucie mam elektryczny i instrukcja jasno kaze co jakis czas ( nie pisze co jaki) konserwowac uszczelki!

w moim TX-ie uszczelka w pewnym miejscu odlazi wraz z oknem dachowym gdy okno jest uchylone ale nie cieknie! boje sie to oderwac zeby potem nie miec wilgoci w aucie..
a jak wy dbacie o swe "wentylatory" powietrza w aucie :?:
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2006-11-10, 08:33   
 

blondas, cieknąć nie będzie, no chyba że nazbiera się tam woda w bardzo mroźny dzień i zamarznie. A wiemy jak zachowuje się woda w temperaturze poniżej 0' - zwiększa swoją objętość. Ale do czego zmierzam. Po tym jak już zamarznie i będzie jej objętościowo więcej będzie szukała drogi żeby się przemieścić no i wybierze wyjście z tych rowków którymi woda pod szyberdachem leci do wężyków. Dajmy na to, że jej położenie będzie nad podsufitką, która jest mocowana na 3 spinki do skrzydła szyberdachu. Następnego dnia jak mróz puści, drogi odpływowe nie zdążą się udrożnić no i wtedy będzie Ci kapać na fotelik. Bardzo nie miła sprawa, miałem tak rok temu i powiem że strasznie się zdziwiłem jak usiadłem :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-12-28, 00:02   
 

kilka dni temu odebralem auto od "profesjonalisty"
ciutke cieklo ale dalo rade jezdzic!
teraz po wymianie uszczelki i zainkasowaniu 80 pln okno cieknie tak ze po 2 deszczowych dniach fotel kierowcy byl tak mokry ze myslalem iz juz po nim....
2 dni sie suszyl przy "sloneczku"
skonczy sie na wymianie okna dachowego na nowe poniewaz ranty sa strasznie zardzewiale i lepiej wstawic wiekszy szyber niz na sile latac stary!
doradzcie tylko moi mili czy dach brezentowy w R25 z 1985 roku ma jaki kolwiek sens?????? :roll:
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2006-12-28, 00:39   
 

Ja bym tego nie montował. To nie jest rozwiązanie na polskie zimy. Mróz szybko zniszczy tkaninę. I raczej brezent nie będzie się komponował ze stylem samochodu. To nie C2cv.
Poszukałbym czegoś zbliżonego do oryginału. Może dealerzy cos montowali szklanego?
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imiÄ™ Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2006-12-28, 08:23   
 

kiedyś w renault 11 miałem fabryczny szyber ale poprzedni właściciel nie wiedział chyba do czego to służy no i zapiekł się, po rozkręceniu doszliśmy do wniosku że nie ma co walczyć reanimując go. Pojechaliśmy na szrocik i zakupiliśmy szklany szyber kompletny od opla omegi i było gites :) kwestia tylko podlepić go silikonem przy łączeniu z dachem no i sprawdzić stan uszczelki.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-12-28, 10:42   
 

u mnie uszczelki sa NOWE!
a mimo tego cieknie :?
koles mi strasznie zawile tlumaczyl dlaczego mimo ze dach zreperewal nadal cieknie...
ale mimo zmarszczonych brwi nic nie skumalem.... :roll:
co do dachu od omegi.... czy rozne ksztalty (wybrzuszenia) dachu nie maja tu znaczenia :?:
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2006-12-28, 17:52   
 

blondas, no właśnie nie wiem jak będzie z R25 w R11 dało radę ale czasami zimą mi woda pociekła :) jak się uszczelka skurczyła a zaczeło wylatywać ciepłe powietrze :), sprawdź może czy dobrze skrzydło przykręcił. Ja jak robiłem swój bo się nie chciał otwierać (pamiętacie z tym kartonem) to coś nie tak zrobiłem i zauważyłem to wczoraj na myjce jak zdmuchiwało wode z samochodu to na wysokości szyberdachu dmuchawa od myjki przeciskała powietrze przez szyberdach. Grunt to dobrze przykręcić skrzydło. Apropos skrzydła to jest elektryczne tak jak u mnie czy masz szklane i na korbkę ? Bo jak szklane to może na tych plastikowych ćwiekach, które trzymają ramiona, przecieka.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-12-28, 21:02   
 

u mnie przecieka tylko wtedy jak auto stoi! jak jade ani grama wody sie dosrodka nie dostaje :?
przed "naprawa" bylo tak samo :evil:
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2006-12-29, 11:56   
 

blondas, a jak było ciepło to też sie tak działo ?? Czy to ta nowa renata i nie miałeś okazji sprawdzić ? Podczas jazdy to nie ma prawa lecieć nic bo opór powietrza będzie zdmuchiwał wode na tył samochodu, więc znikome ilości jej przedostaną sie przez szczeliny w szyberdachu. Zazwyczaj leci właśnie tak jak piszesz na postoju. Tylko rodzi się pytanie "jakim prawem skoro są nowe uszczelki ?" A sprawdzałeś może te wężyki, które odprowadzają wodę (one idą w przednich słupkach), może są niedrożne i woda ma znajduje inne ujście, w tym przypadku wnętrze samochodu i fotel :?
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-12-29, 12:00   
 

woda napewno tymi wezykami nie odpluwa poniewaz ich tam wogole nie ma! to jest szyber dokladany a nie fabryczny jak mi sie na poczatku wydawalo :?
poza tym na rogach troszke sie jak by zapadl i facio mechanior tlumaczyl mi ze tu tkwi przyczyna bo on co mial zrobic zrobil dobrze! :x

a omawiany szyber jest wlasnie w nowej reni :|
 
 
maveras 
Fachowy forowicz


R25: R25 2.1 TDi 1992
Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 331
SkÄ…d: SÅ‚upsk
WysÅ‚any: 2006-12-29, 14:57   
 

w reni kturą mam do rozbiurki jest orginalny szyber elektryczny .renia juz stoi u mnie jakis czas raz go nawet otwierałem ,deszcze padały teraz ale nie widze zeby ciekło z niego,Oczywiscie ten szyber jest do sprzedania ja mam inny i mi sie nie przyda,moze on jest lepszy od tego co masz bo jest fabryczny.
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-12-29, 17:50   
 

Marek!
mozesz dodac zdjatko na forum owego szyberdachu??
bo nie wiem czy sie da zamontowac taki jaki byl oryginalnie w reni.... :wink:
 
 
maveras 
Fachowy forowicz


R25: R25 2.1 TDi 1992
Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 331
SkÄ…d: SÅ‚upsk
WysÅ‚any: 2006-12-29, 19:16   
 

narazie mam cos takiego.bedziesz chciał to zrobie bardziej szczegółowe.
http://www.fotosik.pl/pok...d79cb430b8.html
http://www.fotosik.pl/pok...f09b51dba7.html
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-12-29, 20:53   
 

super! ten dach sie otwiera do srodka czy na zewnatrz??
a moze i tak i tak???
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
SkÄ…d: Radom
WysÅ‚any: 2006-12-29, 21:45   
 

Tem rozbieralem i reperowalem kiedys szyberdach w Reni...

Blondas jak chcesz przekladac szyber orginalny elektryczny do reni to wyglada to na bardzo prosta operacje, ale bedziesz musial skombinowac podsufitke i plastiki (slupki itd) - chcialem to robic u siebie i dokladnie sie przyjrzalem, te plastiki i podsufitka sa rozne.

Szyberdach orginalny jest "podwieszony pod calym dachem na 6 mocowaniach i chowa sie przesuwajac do wewnatrz.
Rurki do odprowadzania wory sa normalne gomowe i ida szczelinami na dol:)
A jako ciekawostka mozna powiedziec ze silnik do przesuwania go jest schowany za lewarkiem:)

Ja mam caly szyber dach granatowy, ale juz w nie najlepszym stanie... no ale gdybys potrzebowal np silnika, albo tej sprezyny prowadzacej to wal smialo - jakos sie to zorganizuje.
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 29