:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
łożyska w kołach z ABS
Autor Wiadomość
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-06-25, 22:14   łożyska w kołach z ABS
 

witam
dzisiaj chcialem sobie zobaczyc do jakosci klocków chamulcowych i zobaczyłem coś co mnei zaskoczyło..
od pewnego czasu podszumiewało mi łożysko w tylnym kole wiec rozgladałem sie za takim zeby sie zoriętować ile kosztuje i wszędzie spotykałem się z tym ze łożyka mają być specjalne z czujnikiem ABS i jak wiecie są bardzo drogie-baardzo. i dzisiaj patrze a czujniki od ABS są osobno umieszczone i pobierają impulsy z "grzebienia" na piaście. powiedzcie mi w końcu jak to jest ja mam cztery tarcze i wersie nadwozia B29G czyli do silnika z turbinką Czy czujniki do ABS były zawsze w łożyskach czy tylko czasem czy może tylko w starych wersiach.
moze łożyska będa tańsze co przyspieszy ich wyniane :D
pozdrawiam
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-06-26, 09:56   
 

Ja sie jeszcze nie spotkalem z czujnikami w lozyskach.Przeciez czujnik to jest czesc nieruchoma.Lozysko siedzi w piascie i ono nie powinno miec nic wspolnego z czujnikiem ABS.Impulsy sa zbierane wlasnie z naciec na kolnierzu przy piascie.Nawet jakby czujnik mial czytac z naciec na lozysku to jest to malo prawdopodobne poniewaz bieznie rusza sie razem z tarcza.Moge sie mylic bo jeszcze tego nierozbieralem.
Ja na razie wiem jedno czujnik to jest osobny elemencik i nie wiem jak bym miac z lozyskiem.
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2005-06-26, 16:23   
 

nie wiem czy w twojej reni tez tak jest ale w tych co znam to w tylnych kolach lozysko jest razem z piasta juz fabrycznie wiec i grzebien do ABS'u tez.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-06-26, 21:33   
 

tak zulus tak :(
niestety masz racje ja sie wczoraj zoriętowałem jak zaczołem myśleć nad montazem tych łożysk i wyszło mi ze one muszą byc razem z piastą i faktycznie tak jest, patrząc na to nei zagłębiałem się w temat wiec nie zoriętowałem się ze jest takie rozwiązanie.
ale byłem dzisiaj na giełdzie i nowe łozyska znalazłem za 170zł sztuke :) z tego co pisaliście wczesniej oraz patrząc na ceny w internecie sa dużo droszże weic to chyba nie taka znowu straszna kasa jak za łożyska ( i piasty ;) )
pozdrawiam
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-06-26, 23:40   
 

Może ktoś miał na myśli właśnie ten zębaty pierścień na piaście mówiąc o czujniku. :wink:
Nie ma i nigdy nie było łożysk z czujnikami w środku.
Ja bym za 170 zł nie kupował. Nie jest realne, by łożyska za które w hurtowniach FOTA chcą 900 zł, a mi się udało znaleźć za 430 oryginalne SNR, kosztowały 170 zł. Moim zdaniem jest to zbyt wielka różnica. Ja dałem 170 za przednie SNR. Może gość źle zrozumiał i też mówił o przednich.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-06-27, 10:09   
 

Ja z własnego doświadczenia moge powiedzieć jedno, nie warto kupować najtańszych łożysk jakie się znajdzie. Kiedyś takie kupiłem i mimo prawodłowego ich założenia, zaczęły "wyć" po kliku miesiącach. Za dobre łożyska niestety trzeba dac troszkę kasy, choć wiem że na jej przesyt nikt nie cierpi (podobnie jak ja :( ) .
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
  Wysłany: 2005-07-18, 13:46   
 

zgadzam sie z "przedpisarzami" jak mawiala moja babcia za tanie pieniadze to psy mieso jedza. koles ktoremu sprzedalem miesiac temu renie dzwoni do mnie czy nie wiem gdzie mozna kupic tym razem DROGO lozysk bo te ktore sobie zalozyl po zakupie mej reni juz wyja! (JEDEN MIESIAC) okolo 3000km :mrgreen:
 
 
wiliam70
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-27, 07:24   
 

Łożyska są tanie ok. 40-80 zł za sztukę (wraz z nakrętką i zabezpieczeniem, które są w opakowaniu łożyska - wymieniałem w Scenic-u 2000r 1,9 dTi). Na Allegro za 44 zł + wysyłka 6,50. :)
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2006-04-27, 10:02   
 

Wiliam70, nie wiem czy widziałeś łożysko w R25. Trochę nie rozumiem dlaczego masz w opisie scenika i nim się kierujesz. To forum dotyka o niebo wyższy model renault i choćby z powodu tej wyższości ceny części bywają nawet 10-cio krotnie wyższe. Choćby nawet pasowały do twojego scenica niczym się nie różniąc :D
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 23