:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
paliwa przyszlosci...
Autor Wiadomość
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2007-01-09, 23:45   paliwa przyszlosci...
 

coraz czesciej przegladajac prase nie tylko Polska, czytam ze calkiem niedlugo skonczy sie bum na nowoczesne turbo diesle ktore to podobno maja byc zastapione super oszczednymi silnikami benzynowymi :shock:
baaa...podobno maja byc nawet silniki na pare wodna ktora to ma zastapic mieszanke paliwa z powietrzem i napedzac tloki
i albo znow sie cofniemy do czasow gdzie rządzili komiczni bracia Marx albo rzeczywiscie ten postep jest az tak szalony.... :?
jak myslicie?
na co beda jezdzily samochody za 100 lat?? czy ktos nagle pewnego dnia powie
mam!!!!E=mc²!!!!!!!!!!! a rozwiazanie okaze sie banalnie proste i bedziemy zyli jak w swiecie znanym tylko z filmu "Czlowiek demolka"??
czy tez zapanuje chaos i anarchia jak w "Mad Max-ie"
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2007-01-10, 00:32   
 

Ciężko przewidzieć w którą strone swiat sobie powędruje.. z tego co widze to chyba schodzi sobie powoli na psy gdzie głównym napedem jest kasa i tylkoo ona napedza ludzi wszelkie inne wartosci zaaczynaja tracic swoje znaczenie a dominujaca role odgrywa materializm...
Natomiast jesli mowa o poliwach bo w koncu to wątek bardziej motoryzacyjny to kto wie.. pomysłów już jest napewno dużo.. energia sloneczna, wodór i wiele innych alternatywnych... w back to the future jeździl Delorian na odpadach... jedno może być pewne ... na czymś trzeba jesli skonczy sie ropa... i inne złożna nieodnawialne :cry:

Bym sobie jeszcze popisał bo spodobal mi sie temat ale gonią mnie spać :P
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-01-10, 08:33   
 

Za 100 lat będziemy mogli jeździc samochodem zasilanym baterią z NOKII :P, blondas, apropos silników napędzanych parą wodną (woda) to są już takie, z tego co mi się kiedyś o uszy obiło to kilka taksówek w niemczech jeździ na takim patencie. Jeżeli chodzi o moc to max do 50 czy 60 km/h to jedzie.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
oleks 
Kandydat na znawcę


R25: 2068 Turbo DX B290 1990
Imię: Renia
Wiek: 51
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 574
Skąd: Łodź
Wysłany: 2007-01-10, 10:10   
 

NO cześć,

Najbliższa przyszłość to chyba hybrydy z możliwością rekuperacji energii. Ciągłym problemem są jednak akumulatory, które cały czas są za ciężkie i zajmują za dużo miejsca. Robiłem dyplom na układzie hybrydowym do Ikarusa. Przy zastosowaniu silnika tylko 100 kW i oczywiście akumulatorów autobus teoretycznie mógł uzyskać 4 sekundy do setki.
Ogólnie przemysł samochodowy to ogromna potęga i sam stymuluje swój rozwój. Np wprowadzenie napędu hybrydowego do masowego zastosowania zostało wstrzymane gdyż koszty związane z rozwojem skrzyni automatycznej jeszcze się nie zwróciły. Trochę śmieszne, ale prawdziwe.
To co nas czeka najlepiej podpatrzeć w rozwiązaniach wojskowych - tam zawsze ładuje się największą kasę a dobre rozwiązania wprowadza się błyskawicznie.

A za sto lat może małe reaktory atomowe gdzie pastylka plutonu będzie działała przez 100 lat? A odpady będzie się utylizować jak brudną wodę?
W całym świecie coraz bardziej zwraca się uwgę na ekologię i nowe normy za każdym razem wprowadzają jakieś obostrzenia. Całkiem możliwe że pojedziemy na słońcu z bateryjkami, albo na wodzie - Mercedes prowadzi daleko zaawansowane badania nad urządzeniem rozkładającym wodę na wodór i tlen.

Zobaczymy, ja tak sobie myślę że moja Renatka jeszcze długo zostanie ze mną :mrgreen:
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2007-01-10, 22:03   
 

Stawiam na wodę. Rozbicie tego na wodór i tlen to piękne hasła. Ale najbogatszym ludziom na świecie zależy na ropie i dopóki ona jest i koncerny, kraje na niej zarabiają nikt nie ośmieli się wyskoczyć z jakąś nowinką która by doprowadziła ich do bankructwa.
_________________

 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2007-01-10, 23:19   
 

a co powiecie na cos takiego??
http://img405.imageshack....l101948gao6.jpg
http://img405.imageshack....l101948gao6.jpg
http://img405.imageshack....l101948gao6.jpg
http://img405.imageshack....volvomf2qn1.jpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 20