:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
WIADOMOSCI MOTORYZACYJNE
Autor Wiadomość
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2007-01-27, 20:47   WIADOMOSCI MOTORYZACYJNE
 

Dużym zaskoczeniem jest dla niemieckiego „Auto Bild” konieczność przyznania modelowi Peugeot 307 niechlubnej nagrody „Złotej Marchewki 2006” , wręczanej od sześciu lat samochodom, na które najczęściej narzekają użytkownicy w uwagach skierowanych do redakcji tego poczytnego magazynu.
Pierwsza dziesiątka zestawienia za 2006 r. prezentuje się następująco:
1. Peugeot 307 („Złota Marchewka”)
2. Mazda6 („Srebrna Marchewka”)
3. VW Touran („Brązowa Marchewka”)
4. Audi A3/S3
5. Mercedes Vito/Viano
6. Renault Laguna
7. Opel Zafira
8. Audi A2
9. Seat Alhambra
10. Smart Fortwo

Rok 2005:
1. Mercedes Klasa C
2. Audi A4
3. Mercedes Klasa A

Rok 2004:
1. Kia Carnival
2. Fiat Ducato
3. Skoda Octavia

Rok 2003:
1. Saab 9-5
2. Seat Alhambra
3. Audi TT

Rok 2002:
1. Alfa 156
2. Fiat Multipla
3. Peugeot 307

Rok 2001:
1. Alfa 145/146
2. MGF (Rover)
3. Opel Frontera

żródło samar.pl

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Dwie polskie załogi w Rajdzie Monte Carlo weteranów

W dziesiątej edycji rajdu Monte Carlo weteranów pojadą dwie polskie załogi. W Fiacie 125p - Tomasz Jaskłowski z Tomaszem Dąbrowskim oraz na Alfie Romeo GTV Bertone z 1972 roku - bracia Jerzy i Wojciech Walentowicz.


Obie załogi startują w tym rajdzie już trzeci raz z rzędu. W ubiegłym roku Fiat 125 zajął 93. miejsce, a Alfa Romeo 58. Sensacją było 39. miejsce Syreny 104 Tomasza Osterloffa.

Rallye Monte Carlo Historique rozegrany zostanie w dniach 25-31 stycznia. Na liście startowej znajduje się 315 załóg. Starty gwiaździste odbędą się 25 stycznia w Oslo, skąd wystartuje 19 samochodów, oraz 26 stycznia w Barcelonie, Turynie i Reims.

Start honorowy samochodów "Team Poland" odbędzie się w sobotę 20 stycznia w Warszawie spod siedziby Automobilklubu Polskiego o godzinie 17.

"Przed laty jeden ze startów gwiaździstych odbywał się w Warszawie i dzisiaj wielu kierowców ze Szwecji, Danii i Norwegii chciałoby te tradycje odnowić w rajdzie weteranów. Podkreślają, że starty spod Grand Hotelu miały najlepszą oprawę rajdu" powiedział PAP Wojciech Walentowicz.

W Monte Carlo Historique mogą wystartować tylko modele samochodów, które uczestniczyły w rajdzie Monte Carlo w latach 1955-1977. Wyposażenie musi być oryginalne.

- Naszą Alfę znaleźliśmy w szopie na szwedzkiej wsi przed pięcioma laty - mówią bracia Walentowiczowie, którzy od 26 lat mieszkają w Szwecji. Okazała się być w świetnym stanie. Po włożeniu kilkuset godzin pracy samochód ten jedzie już trzeci raz w tym rajdzie. Poza klatką bezpieczeństwa Alfa jest oryginalnym seryjnym samochodem. Użytkowana na co dzień jest już znana na ulicach Sztokholmu, bo w ubiegłym roku byliśmy też jedynym szwedzkim samochodem w tym rajdzie, zgłoszeni jednak jako 'Team Poland'". W podobnym stanie jest Fiat naszych kolegów. Przecież na tym samochodzie nasi rajdowcy odnosili w latach 70-tych sukcesy. Też jeździliśmy Fiatem lecz marzyliśmy o Alfie. Te kilka dni to dla wszystkich rajdowców wielka chwila wspomnień.

Przed rokiem wydali książkę pod tytułem "Alfą do Monte Carlo", w której porównują świat rajdowy lat 70-tych z obecnym.

- Przyjemnie jest widzieć w akcji i słyszeć silniki takich aut jak Renault Alpine i Gordini, Lancia Stratos i Fulvia, stare Mini Coopery, Porsche z lat sześćdziesiątych, Mercedesy, Austiny, Saaby 96, Volvo 'Świętego' 1800s, a nawet rajdowego Citroena DS 21- powiedział PAP Jerzy Walentowicz. Te legendarne auta pomimo swojego wieku są żywa historią motoryzacji i stąd tak ogromne zainteresowanie publiczności, która stoi praktycznie na całej trasie rajdu, tak jak to było kiedyś. Wiedzą o tym organizatorzy i w tym roku odcinki specjalne odbędą się na torze Formuły 1 w Monaco i torze Serre Chevalier we Francji.

Źródło: PAP



ranking niezawodnosci aut w 2006 roku
Ranking niezawodności, w nawiasie odsetek samochodów z usterkami (Warrany Direct - Wielka Brytania):

1. Mazda (8,04%)
2. Honda (8,90%)
3. Toyota (15,78%)
4. Mitsubishi (17,04%)
5. Kia (17,39%)
6. Subaru (18,46%)
7. Nissan (18,86%)
8. Lexus (20,05%)
9. Mini (21,90%)
10. Citroen (25,98%)
11. Daewoo (26,30%)
12. Hyundai (26,36%)
13. Peugeot (26,59%)
14. Ford (26,76%)
15. Suzuki (27,20%)
16. Porsche (27,48%)
17. Fiat (28,49%)
18. BMW (28,64%)
19. Vauxhall (28,77%)
20. Mercedes (29,90%)
21. Rover (30,12%)
22. Volvo (31,28%)
23. Volksvagen (31,44%)
24. Jaguar (32,05%)
25. Skoda (32,12%)
26. Chrysler (34,90%)
27. Audi (36,74%)
28. Seat (36,87%)
29. Renault (36,87%)
30. Alfa Romeo (39,13%)
31. Saab (41,59%)
32. Land Rover (44,21%)
33. Jeep (46,36%)

Źródło informacji: INTERIA.PL
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2007-01-30, 11:37   
 

Tak pomyślałem sobie że może być tutaj ten temacik....
Czy policjanci mają prawo się mylić? Mają. Czy my, zwykli obywatele, mamy prawo dowodzić tego, że się mylili? Mamy. Czy nam się to opłaca? Raczej nie...

Oto list, jaki przysłał nam jeden z Czytelników. Sprawa zakończyła się dla niego happy endem, przynajmniej teoretycznie... Udowodnienie własnej niewinności kosztowało go jednak ok. tysiąca zł

Zresztą, przeczytajcie sami:

Rok temu w Warszawie zostałem zatrzymany przez partol policji pod zarzutem przejechania skrzyżowania na czerwonym świetle oraz wykonania manewru skrętu w lewo z niewłaściwego pasa ruchu. Zaproponowano mi mandat w wysokości 500 PLN oraz 12 pkt karnych.

Oczywiście mandatu nie przyjąłem, ponieważ zarzuty mi przedstawione były nieprawdziwe. Na
tłumaczenia, że jedyne wykroczenie, jakie popełniłem, to zmiana pasa na ciągłej linii policjanci byli niewzruszeni. Nasze następne spotkanie było już w Sądzie Grodzkim dla gminy Warszawa Bemowo.

Po roku od zdarzenia, kilku sprawach w sądzie, przesłuchaniach policjantów, których zeznania były sprzeczne pomiędzy sobą i mijały się z prawdą, oraz po opinii niezależnego biegłego sądowego zostałem ostatecznie oczyszczony z zarzucanych mi czynów. Podczas sprawy okazało się, że
policjanci kłamali, a ich wersja zdarzeń jest mało prawdopodobna (wg moich zeznań i opinii biegłego). Zmieniono kwalifikacje czynu na przekroczenie ciągłej linii (czyli na wykroczenie, do jakiego się przyznałem zaraz po zatrzymaniu i w związku z którym policjanci powinni mnie ukarać).

Jakie było moje zdziwienie, kiedy usłyszałem wysokość zasądzonej grzywny za ww. wykroczenie. Otóż grzywna wynosi ponad 300 zł plus koszty sądowe ponad 150 zł oraz koszty biegłego sądowego w kwocie 525 zł. Łączny koszt udowodnienia mojej niewinności wyniósł około 1000 zł... czyli 2 razy więcej niż przyjęcie mandatu proponowanego przez policjantów za czyn, którego nie popełniłem... Czy warto zatem dochodzić swoich praw w sądzie?

interia.pl


I niech ktoś mi to wytłumaczy... chyba tylko w polsce tak jest, że gdy wygrywasz sprawe to i tak za to musisz zapłacic :x
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2007-01-30, 12:16   
 

Tak, wiem coś na ten temat. Od jakiegoś już czasu nie dyskutuję z polcmajstrami. Dwie przegrane układowo sprawy wystarczą. Uśmiecham się i szczerze żałuję swoich czynów, nawet gdy nie mają racji, co skutkuje przynajmniej zmniejszeniem mandatu do stawki minimalnej. Sądy omijam wielkim łukiem, gdyż sprawiedliwość w nich jest conajmniej kontrowersyjna.
Napisałbym tu jeszcze kilka epitetów, ale pewnie skończył bym w końcu na sali sądowej, za oszczerstwa i pomówienia jakichbym się przez to dopuścił.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
Wysłany: 2007-01-30, 13:20   
 

Ja im się tylko raz postawiłem i chciałem sąd jak zaczeli dokumentacje robić to sami zrezygnowali (była ewidentna wina kierowcy który się poprostu zatrzymał i poszedł zrobić zakupy - było mniej niż 10 m od skrzyżowania - zaczepiliśmy się lusterkami, a obok były 3 parkingi w odległości 15 metrów od miejsca jego zatrzymania)
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-01-30, 15:36   
 

blondas napisał/a:
ranking niezawodnosci aut w 2006 roku
Ranking niezawodności, w nawiasie odsetek samochodów z usterkami (Warrany Direct - Wielka Brytania):
A gdzie renault ?Czy one się wogóle nie psują ? A może nową reklame ? Nigdy w życiu nie widziałem zepsutego Renault :D
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2007-01-30, 18:27   
 

Goalkeper napisał/a:
A gdzie renault ?Czy one się wogóle nie psują ?


Blondas napisał/a:
29. Renault (36,87%)
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 20