:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
radio do Reni
Autor Wiadomość
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-03-09, 10:00   radio do Reni
 

Nie ma to jak zachciewajki. Zachciało mi się mianowicie wymienić radio w mojej Renacie. obecnie mam zamontowane takie od pierwszej wersji. Gra ładnie ale panel cos świruje. Pisałem juz kiedys o tym. Temperatura -30 stopni (czasami zaczyna migac i wznosi sie do -27 czy -22. Zegarek po każdym wyłączeniu stacyjki spowalnia a przy następnym uruchamianiu silnika po dłuższej przerwie - przestawia sie w cały świat. Wyświetlacz radia też sie czasami zawiesza.
Dlatego tez ucieszyłem sie jak w styczniu dostałem od kolegi (Jacka G.) nową wersje radia. Tą z kodem etc. Niestety bez panelu, ktory to wymontowałem sobie z V6 tydzien temu.
Pierwsza czynnośc odkodowanie radia. Miało kosztowac koło 40 zł. Ile zapłaciłem niektórzy juz wiedzą. Ale wydawało mi sie, że warto. Mięka automatyka, Dolby C ect. :)
Mechanik od radia był zachwycony. Jeszcze takiego nie widzial i nie wiedzial jak to działa. Zeszlismy więc do auta. I zachwycil sie jeszcze bardziej.
Łączymy prowizorycznie. Radyjko sie ladnie podświetla i gra. OK dokończe w domu. Dzis raniutko mam wolne - bo mam sie uczyc do egzaminu. Więc kończę podłaczenie radia. I kicha!! Radio owszem gra. Panel świeci i trzyma godzinę. Temperatura nadal - 30!! Ale to piwko. Radio nie reaguje na potencjometry regulacji głośności i balansu!! Ani z pilota ani z panelu radia!! Znów wszystko przezbroiłem na stare radio. A to chyba do mechanika.
Aha radio działa bez kodu. Jednak kod podobno został i mam podany. Teraz mi przyszło do głowy, że może jakbym wpisal kod to regulacja głosu zaczęła by może działać? Ale dzis juz nie mam sil i czasu na ponowny atak na tunel we wnetrzu auta. Spróbuje w weekend.
Miał ktos moze taki przypadek?? Proszę o porady, może wspólnie na coś wpadniemy.
_________________

 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-03-09, 15:10   
 

Temperatura sie nie przejmuj bo to nie wina wyswietlacza ani tym bardziej radia - nie dziala ci czujnik lub poprostu kabelki ci sie skonczyly ;)

Radio sie wiesza calkowicie czy tylko regulacja glosnosci/balansu? Jesli to drugie to zapewne do sprawdzenia masz potencjometr cyfrowy w radiu ktory jest za to odpowiedzialny lub podlaczenie przyciskow (moze ktorys nie odbija jak powinien i sie blokuje radio). Niestety chyba bez interwencji elektronika sie nie obejdzie...
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-03-09, 18:44   
 

z tą temperaturą to tak, że na pierwszym panelu wszystko działało OK - zmieniłem panel na ten z wyświetlaczem radiowym i dopiero tak się porobiło. Zmieniałem w międzyczasie drzwi ale lusterko z czujnikiem pozostało te samo. chyba, że kabelki w tych drzwiach są walnięte - o tym nie pomyślałem - trzeba miernik i sprawdzić.
A z radiem to tylko głosnośc i balans reszta OK, moge zmieniac kanały, zakresy fal etc.

[ Dodano: 2007-03-15, 08:06 ]
Dziś odbieram radyjko od majsterka - ciekawe co z tego będzie?

[ Dodano: 2007-03-17, 07:51 ]
żadnych wieści w sprawie radyjka - mechanior jeszcze sie nie zabrał - ale mówi, że zrobi i mam byc dobrej myśli :)

[ Dodano: 2007-03-22, 20:41 ]
jutro mam jechać po odbiór radyjka - podobno zrobione tylko żeby sprawdzić na 100% trzeba podłączyć do auta. No ciekawe - zobaczymy!!

[ Dodano: 2007-03-24, 16:11 ]
Radio zamontowane i gra. Nie działa przycisk zgłaśniania radia na panelu - za to spokojnie sie ścisza. Głośniej-ciszej działa z pilota więc nie ma problemu. Muszę tylko zaprogramowac kanały (ale szczerze mówiąc w tym modelu nie wiem jak to sie robi). Niestety magnetofon to porażka. Nie da sie wsunąć kasety i nie wiem o co chodzi. żałuję, że od razu nie przymocowałem kabelków z "jackiem" do CD czy MP3. Będę musial je jeszcze raz wyjmować :(
Ale w końcu mam juz w tym wprawę ;)
Godzina na wyświetlaczu chodzi OK. Temperatura bez zmian czyli dalej -30. To jednak chyba kabelki w drzwiach.

[ Dodano: 2007-03-26, 21:32 ]
no i chyba wreszcie sukces :)

magnet nie istnieje ale co tam ;)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 17