:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Renault Safrane - co o nim sądzicie?
Autor Wiadomość
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-22, 00:29   Renault Safrane - co o nim sądzicie?
 

Witam,
dawno nie pisałem jako, że nie jestem już szczęliwym posiadaczem R25 :( .
Dzisiaj dowiedziałem się od znajomego że jedna babeczka ma do sprzedania Safrane w diselku 2,2td (tak mi powiedziano). Z tego co słyszałem to dbano o niego, gdzieś w jakimś chyba poważnym warsztacie sprzwdzano silnik, gdzie wypadł bardzo dobrze oraz potwierdzili przebieg coś trochę ponad 200kkm.
Jakby nie patrzeć jest to następca R25. Może ktoś ma znajomego albo coś w tym stylu i wie jak się te cudo sprawuje. Coś chyba Blondas zna właściciela jakiegoś egzemplarza bo nawet na zdjęciu ze spotkania jego Baccara stoi koło Safrane.
W sumie wolałbym benzynke ale może i disel nie będzie taki zły jak samochodzik jest zadbany (jest w nim nawet skórzana tapicerka), a babeczka podobno jak coś się troszkę psuło to wymieniała na nowe (m.in amorki były niedawno zmieniane,które gdzieś na połączeniach do karoserii postukiwały i oponki).
Dzisiaj będę miał okazję go obejrzeć dokładniej (mam taką nadzieję).Może zrobie jakieś fotki.

Będę bardzo wdzięczny za jakieś sugestie i opinie o tym modelu.
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2007-03-22, 01:05   
 

Mało trochę danych podajesz.
Pytasz czy warto?
Rocznik, wygląd, zdjęcia, w końcu cena.
Normalnie eksploatowana i bezwypadkowa safrana w wieku 8- 11 lat powinna być o niebo lepsza w komforcie, resorowaniu i prowadzeniu od twojej R25. Diesel to rzecz gustu. Nigdy nie miałem więc się nie wypowiem.
Styl i wygląd safrany jest dla mnie nie do przyjęcia. Żadnego nie ma wyrazu. Ale ergonomia przejęta z kultowej R25. Przyciski, tablica, PODŁOKIETNIKI, biegi... Jak należy.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imię Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2007-03-22, 01:35   
 

Oluś ma Safe I tylko że w benzynce. Samochód bardzo zbliżony mechanicznie do 25 (tak mi się wydaje) ma na pewno dynamiczniejszą linię jednak jest za mało indywidualny a za bardzo podobny do laguny. Przez co napewno jest gorsza widoczność do tyłu. Silniki montowane poprzecznie.
_________________

 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2007-03-22, 08:53   
 

byl taki okres w zyciu ze przymiezalem sie do safranki ale zniechecila mnie ilosc miejsca w srodku! nawet te fotele mimo ze duze jakos wydaja sie mniejsze ale to moze autosugestia....
na pytanie czy warto odpowiadam, kazde auto trzeba ocenic indywidualnie i chyba nikt nie pokusi sie o ostateczny werdykt bez ogladania auta...
to tak jak bym robil operacje na sercu przez telefon :wink:
dodaj fotki,opis konkretny auta to Ci napiszemy konkretnie :mrgreen:
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-22, 11:13   
 

Mam nadzieje,że dzisiaj będę miał możliwość dokładnego zapoznania się z samochodem.
Na razie jedna osoba mówi rocznik 96 a druga 94. Cena ma być 5-5,5 tyś. Babka podobno miała świra kupa rzeczy w nim jest powymieniana na nowe, do tego podobno dbała o nią i jak były duże mrozy w zeszłą zimę to odpalała bez problemu. Wezmę aparat i może uda mi się zrobić jakieś zdjęcia.
Na stan teraźniejszy moja wiedza na jego temat jest bardzo skromna.

A jak oceniacie jego awaryjność,pierdołki,ceny części itp. Bo wiadomo,że to wszystko się sumuje do kosztów eksploatacji. Moja Renia była pod tym względem SUPER i mam cichą nadzieję,że ta Safranka będzie mi służyła podobnie :).
Niestety niema forum tylko Safranek więc pytam się tutaj (to mi podsunęło zdjęcie Blondasa ze spotkania).


Niestety już babeczka sprzedała :( :( . A ciężko jest znaleść teraz samochodzik w dobrym stanie więc na razie sprawa nieaktualna. :( :(
 
 
 
Oluś 
Spełniony forowicz
oluś


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
Imię: Czarna, Szafa,
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin/Hvar/Split
Wysłany: 2007-03-22, 14:33   
 

Studys - zapomniałem Ci dopisać w liście że jeszcze na polskich drogach lecą jak muchy łączniki stabilizatora :| Ale wymienia się je błyskawicznie :) ostatnio kupiłem firmy z Ciecierzyna - za około 50 zł. za sztukę i jestem zadowolony :) (firma się nazywa Ten-Car zdaje się...), no i co około 2 lata - lecą poduchy nad amorami :( te już są droższe niestety... i wymiana ciut bardziej skomplikowana... częściej też leci tył niż przód...

Co do widoczności z tyłu - to nie jest żle - gorzej jest za to z widocznością poprzez przednie słupki... Są niestety grubsze i więcej zasłaniają...

A co do foteli i wygody wewnątrz.. No to trzeba przyznać że R25 miała wygodniejszą kanapę z tyłu, przednie fotele za to nie zauważyłem zeby były gorsze ;) A nawet rzekłbym że ciut lepsze są ;) miejsca jest jak w starej reni :) Zaleta (a może też i wada...) to dzielona kanapa tylna - 1/3 na 2/3

a co do klimatu laguny - no to niestety - trochę tego klimatu ma... Ale tylko trochę... Powiedziałbym - jakieś 1 % podobny przód, podobny tył... ale reszta sprawia lekkie wrażenie R25 ;)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2007-03-22, 16:53   
 

Studys! kupuj r25 i nie szukaj substytutow zadnych.... :wink:
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-22, 18:29   
 

Ja bym chętnie kupił R25 ale znaleść w dobrym stanie i zadbany to jak gra w totka.
W sumie i tak jak wczoraj patrzyłęm na ogłoszenia to niema zabardzo nic co by mi się spodobało w moim zakresie gotówkowym :(
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2007-03-22, 21:51   
 

Ferbi sprzedaje fajną renatę chyba w bardzo dobrym stanie za około 4000
_________________

 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2007-03-22, 22:19   
 

no wlasnie! auto wyglada bardzo ladnie :wink:
http://www.renault25.eu/viewtopic.php?t=2048
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-03-22, 22:22   
 

no ładna i R25 a nie substytut. Trudno - kiedy wlazłeś między wrony.........
Kupuj i już!! Pomyśl jak Ci będzie przykro w Safrance w takim - dajmy na to - Sulejowie :)
_________________

 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2007-03-23, 12:24   
 

Trzeba wziąć pod uwagę również to że R25 w `91 lub `92 to był już w pełni dojrzały samochód, a safrane `93 `94 była dopiero w wieku dziecięcym. R25 była już dopracowana, a safrana dopiero testowana.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 26