:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Brak reakcji Wentylatora
Autor Wiadomość
Wojtek759
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-03-24, 19:06   Brak reakcji Wentylatora
 

Witam wszystkich ostatnimi czasy miałem problem z chłodzeniem silnika a mianowicie po przejechaniu 15km woda sie zaczyna gotować (kipi) co mnie bardzo zaniepokoiło...

sęk w tym że jak pod domem miałem max temp. wentylator na chłodnicy nic nie reagował i nie chłodził jej.. postanowiłem więc sprawdzić to co mogłem... czyli wentylator podłączyłem do aku. okazuje sie że działa bez problemu bezpiecznik przy nim tez jest ok, za tem co może być nie tak ? układ mam odpowietrzony i raczej nie jest zablokowany. więc jaka może być przyczyna braku pracy wentylatora ??? wie ktoś może? od razu dzięki za wszystkie podpowiedzi :)
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-03-24, 21:08   
 

Sprawdź czujnik w chłodnicy. To on przecież załącza wentylator. A termostat? Chłodziwo nie wchodzi do chłodnicy i woda gotuje sie w bloku silnika. Może to to?
_________________

 
 
Wojtek759
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-24, 21:13   
 

chłodnica ciepła i płyn ma obieg a ten czujnik w chłodnicy to nie wiem nigdy go nie sprawdzałem bo nawet nie wiem jak....
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-03-24, 21:42   
 

jak jest ciepły to powinien byc porzez niego przepływ prądu. Zmontuj obwód z żarówką i do akumulatora. Tylko chlodnica musi byc gorąca.
Na ta chwile to podłacz wentylator na krótko - do akumulatora przez jakis włacznik albo stacyjkę. Będzie chodzić niezależnie od temperatury i silnik nie bedzie się przegrzewał
_________________

 
 
Oluś 
Spełniony forowicz
oluś


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
Imię: Czarna, Szafa,
Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin/Hvar/Split
Wysłany: 2007-03-24, 22:33   
 

no chyba że uszczelka pod głowica poleciała... Czego osobiście nie życzę...
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-03-24, 22:58   
 

jak się wentyl nie włącza po nagrzaniu silnika to wina czujnika włączania wentylatora, odpal silnik i na wolnych obrotach (szybciej się nagrzewa) patrz czy się włącza wentylator ewentualnie sprawdź na krótko wentyl, ja stawiam albo czujnik a jak wentyl nie cyknie na krótko to on jest winien
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
krk800 
Częsty forowicz
Trójnitrotoluen



R25: 2000 cm, GTS, J6R, B297, 1989, + LPG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 240
Skąd: Legnica-dolnyśląsk
Wysłany: 2007-03-25, 09:48   
 

po pierwsze nie może być woda w układzie chłodzącym. temperatura wrzenia wody w naszych warunkach atmosferycznych to 100 C. Temperatura wrzenia płynu chłodzącego jest dużo wyższa. U mnie czujnik włącza wentylator przy temperaturze 92 C a wyłącza go przy 83 C. Kiedyś miałem zastosowany nieoryginalny czujnik i też mi wodę gotowało.
Odkręć ten czujnik usuń z niego nalot i sprawdź na jakich temperaturach pracuje. (powinno być napisane na nim)
Łatwo go sprawdzić. Najlepiej podłączyć do niego miernik, taki z "piszczałką" i wrzucić do naczynia i zalać wrzącą wodą. po chwili powinien piszczeć (miernik)
musisz także sprawdzić instalację el. Sprawdź jak idą kable od puszki bezpieczników w kabinie, czy któryś nie jest popalony.
_________________
Swoimi wypowiedziami nie zamierzam nikogo obrazic. Pamiętaj jednak, że mam prawo do własnego zdania i zamierzam je wyrażac publicznie. Jeśli Ci się nie podoba nie musisz wcale go czytac.

Piotrek (krk800)
 
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-25, 11:14   
 

bezpieczniki wszystkie ok. płyn oczywiście jest wlany a nie woda. wentylator jest dobry bo sprawdzałem na krótko więc zostaje ten czujnik no problemo niby sie w niedziele nie pracuje ale zobacze przynajmniej gdzie on jest i jak go zrobić.
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-03-25, 11:41   
 

przed wykręcaniem podłóż miskę co by Ci płyn cały nie uciekł na ziemię
_________________

 
 
Wojtek759
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-25, 11:43   
 

wiem wiem kiedyś już zdejmowałem chłodnice i w tym miejscu odkręcałe :wink: m aby mi woda zeszła

[ Dodano: 2007-03-25, 15:48 ]
rozebrałem i nie wiem co robić bo najprawdopodobniej zakładam przełącznik i ciągne kable do samochodu.... ze względu na to ze czujnik nie da sie rozebrać tzw. jednorazówka zapewne działa na zasadzie druta dylatacyjnego...
http://www.fotosik.pl/pok...691e33a982.html
http://www.fotosik.pl/pok...9405b287eb.html
 
 
luk
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-25, 21:21   
 

Żeby sprawdzić czy to czujnik i czy caly uklad poza nim jest ok można zewrzeć kabelki które do niego idą, jeśli wentyl sie zalączy to napewno czujnik. U mnie wentyl przestal dzialać jak wypalily sie dwa styki w kostce pod prawą lampą. Styki od przewodów masowych. Odcielem te dwa kabelki podlączylem do masy i śmiga.
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-25, 23:04   
 

tak też zrobiłem... zwarłem obydwa styki no i wentylator działa co pozostało ? pociągnąć kable do kokpitu i zakładać przełącznik tylko nie wiem czy znajdę taki w domu bo spoty prąd przez niego by płyną i nie wiem czy nie będzie miał problemów..... ale myślę , że np od odkurzacza by wytrzymał :wink:
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-03-26, 14:47   
 

eetam, koszt tego czujnika nie jest taki straszny i sam na pewno sobie dasz rade z wymiana... szkoda czasu na kombinowanie z recznym wlaczaniem wiatraka.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Wojtek759
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-26, 15:38   
 

no to może i przy okazji kupie ale jak na razie założyłem przełącznik do kokpitu i zajęło mi to zaledwie 15min
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-03-27, 08:57   
 

Wojtek759 napisał/a:
no to może i przy okazji kupie ale jak na razie założyłem przełącznik do kokpitu i zajęło mi to zaledwie 15min
najgorzej będziesz miał jak się okaże że ten czujnik działa na tej samej zasadzie jak ogrzewanie tylniej szyby, że jak podłączysz na krótko to po jakimś czasie nie będzie można renaty odpalić bo będzie bateria rozładowana, takie połączenia są czasami złudne, też się zastanawiałem raz nad tą szybą czy jej inaczej nie podłączyć ale przy pierwszej i ostatniej próbie stwierdziłem, że nie przy włączaniu światło w kabinie na słupkach przygasało maksymalnie no i później było tak jak pisałem wyżej trzeba było popchnąć renie bo nie było baterii :D
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 29