:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Gaz a komputer pokładowy
Autor Wiadomość
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2007-04-07, 22:24   Gaz a komputer pokÅ‚adowy
 

Mam pytanie jak gaz wpływa na komputer pokładowy. Chodzi mi konkretnie o to że umnie zmniejsza się ilość litrów na wyświetlaczu choć nie powinna, jak zrobię test zegarów to ilość litrów się zwiększa?! Jak to jest ze spalaniem chwilowym i średnim itd. Bo jakieś dane pokazuje, czy to są zupełnie przypadkowe dane czy może mają jakieś przełożenie na realne wartości?
_________________

 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2007-04-08, 00:12   
 

U mnie jest tak że średnie spalanie pokazuje jakby oddzielnie dla paliwa i gazu... jak ostattnio smigalem to byla calkiem sporaz roznica... ( w srednim) jesli chodzi o litry w baku to one zawsze beda uciekały.. tazke nie masz czym sie martwic ... to normalka
sredniak u mnie pokazuje spalanie gaz/ bena zalezy na czym smigam
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
SkÄ…d: GrudziÄ…dz/Pszczyna
WysÅ‚any: 2007-04-08, 00:24   
 

Co prawda w R21 ale z silnikiem 2,2 J7T. Spalanie chwilowe pokazuje zawyzone o 3litry na LPG.
Paliwo "wg komputera" też ubywa ale po ponownym przekreceniu kluczyka powinno sie to zresetować do prawidlowej wartości.
Srednie spalanie wynika z chwilowego wiec tez jest zawyzone.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
OluÅ› 
Spełniony forowicz
oluÅ›


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
ImiÄ™: Czarna, Szafa,
Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
SkÄ…d: Lublin/Hvar/Split
WysÅ‚any: 2007-04-08, 12:19   
 

Niektóre komputerki nie pokazują rzeczywistej ilości paliwa w baku, tylko na podstawie średniego zużycia i przejechanych kilometrów prognozują pozostałą ilość paliwa w baku...
W pugu 307 bodajże, którym kiedyś jechałem spore ilości kilometrów mimo że jechaliśmy na gazie - wskaźnik paliwa kładł się w miarę upływu kilometrów... :) no i zgłaszał oczywiście rezerwę... :)
Z kolei w Safrance mam tak, że wskaźnik pokazuje rzeczywisty poziom paliwa w baku, ale komputer drze się na mnie jak się według jego wyliczeń kończy paliwo w baku (które tak na prawdę się nie kończy - bo jeżdżę na gazie :) ), że jadę już na rezerwie :)
Bierze się to stąd - że zlicza na początku ile jest paliwa w baku, porównuje z zużyciem średnim i wylicza na ile mi to ma starczyć kilometrów (oczywiście jest to korygowane na bieżąco gdyby np. zwiększyło lub zmniejszyło mi się średnie zużycie...), no i jak według jedo obliczeń pozostaje mi do przejechania około 50 km. to zgłasza się rezerwa... :)
Przez przypadek znalazłem wyjście z tego ciągłego gadania - mam 3/4 baku zalanego benzyną i przestał się komunikat włączać :)

Pozdrawiam :)

PS: Faktycznie - przy gazie zużycie mam zawyżone... Mimo że jest jakieś podłączenie między kompem wtrysku a kompem gazu - to nie sądzę żeby te wartoci były prawidłowe... Wyniki obliczane przez komp wtrysków - liczone są na podstawie czau otwarcia wtryskiwacza i ubytku paliwa z baku... Przy instalacji mojego typu - nie sądzę żeby wiedziała ile pozostało gazu w butli - bo pływak już od 2 lat nie chodzi... ;) No a co do silniczka krokowego gazu - to też raczej też nie sądzę... ;) No chyba że ten błąd to właśnie się bierze z tych niedokładności obliczeń :)

Ufff... ;) Ale się rozpisałem ;)

Pozdrawiam i wesołych świąt WN życzę :)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
Witek S 
Starszy starszak



R25: 2.8 Renault 25 V6 1992
ImiÄ™: Furia Grubaska
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 203
Skąd: Wałbrzych
  WysÅ‚any: 2007-04-10, 13:11   A co nam pokaże komputer
 

Witam mam ponad rok paz w R25 V6
-jak to działa komputer pokazuje spalanie benzyny a nie gazu dotyczy to spalania chwilowego
i średniego .Komputer myśli że pali etylinę.Wskaźnik poziomu spalania też działa na podstawie tych wyliczeń.Jedziemy na LPG a ubywa etyliny i komputer się drze że nie ma już etyliny.
Kiedy się zatrzymamy i działa to całkiem losowo - to komputer sprawdza stan paliwa w baku i
pokazuje faktyczny stan w baku.Lub jeśli zatankujemy mi n7 l etyliny to komputer poda faktyczny san w baku.
jeśli komputer pokazuje nam spalanie średnie 11 l to faktycznie pali 13l LPG.
Jest to zależne od regulacji gazu
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2007-04-10, 14:37   
 

Dodam tylko ze jesli komp pokladowy nie dostaje sygnalu z wtrysku o zuzyciu paliwa to po jakims czasie (zwykle kilka minut) przelacza sie w tryb jakby awaryjny - migaja cyferki od poziomu paliwa oraz od spalania chwilowego i sredniego oraz wyswietlany jest poziom paliwa odczytywany na biezaco z faktycznego stanu w zbiorniku.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2007-04-10, 14:43   
 

U mnie się nie włącza ten tryb awaryjny. Pokazuje chwilowe spalanie, z tego i z przejechanych kilometrów wylicza sobie średnie, litry znikają wraz z przejechanymi kilometrami i sam z siebie nie aktualizuje ilości paliwa w zbiorniku.
_________________

 
 
Witek S 
Starszy starszak



R25: 2.8 Renault 25 V6 1992
ImiÄ™: Furia Grubaska
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 203
Skąd: Wałbrzych
WysÅ‚any: 2007-04-10, 14:54   Gaz a komputer
 

Jeśli gaz jest dobrze podłączony to wszystko działa.A komputer pokładowy myśli że
pali benzynę.Stąd głupia sytuację jedziemy na LPG a z baku ubywa etylina.
Dopiero po zatrzymaniu resetuje siÄ™ stan paliwa
 
 
luk
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2007-04-10, 19:41   
 

U mnie spalanie gazu jest troszkę większe od pokazywanego w mieście a trochę mniejsze w trasie. Czasem zapala się kontrolka od zaklócenia elektroniki.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 23