:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Elektryczna pompka chlodzenia
Autor Wiadomość
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2007-06-08, 23:26   Elektryczna pompka chlodzenia
 

Uruchamiajac swoja renie po przekreceniu kluczyka zeby sie swiece nagrzaly slychac jakis silniczek. Po krotkich ogledzinach okazalo sie, ze te brzeczenie to elektryczna pompka wymuszajaca przeplyw plynu chlodzacego przez silnik znajdujaca sie miedzy silnikiem a przegroda nad maglem.
Pytanie brzmi: co ta pompka daje?
Rozumiem, ze gdyby chodzila po zgaszeniu rozgrzanego silnika przez jakis czas az ostygnie ale tu chodzi po przekreceniu stacyjki przed odpaleniem (byc moze pozniej tez ale nie sprawdzalem). Wyglada na to ze ta pompka ma cos wspolnego z jakim czujnikiem wkreconym w glowice. Jak kupilem renie to wtyczka od tego czujnika byla wypieta ale po podlaczeniu jej nic sie nie zmienilo wiec nie wiem na 100% czy to cos ma ze soba wspolnego.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
SkÄ…d: Radom
WysÅ‚any: 2007-06-09, 13:22   
 

Ja mam to samo w Diablicy (Turbo benzyna), z tego co mi wiadomo to powoduje ze turbina nie doznaje szokow termicznych co przedluza jej zywotnosc.

Poza turbina wydaje mi sie ze dobrze jak cieply silnik jeszcze troche dostanie chlodzenia po zatrzymaniu.

U mnie ona sie wlacza za kazdym razem jak wylaczam zaplon, i CHYBA (nie jestem pewny) za kazdym razem jak wlaczam zaplon.
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
maveras 
Fachowy forowicz


R25: R25 2.1 TDi 1992
Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 331
SkÄ…d: SÅ‚upsk
WysÅ‚any: 2007-06-09, 15:24   
 

w dizlu ta pompka nie ma nic wspólnego z turbiną .
zostala zamontowana po to zeby wspomagac obieg wody i jak najszybciej dostarczyc ciepla wode do nagrzewnicy.wiadomo ze dizelki wolniej sie nagrzewajÄ….
zalancza sie razem z kluczykiem a wylancza po osiagnieciu odpowiedniej temperatury,czujnik wylanczajacy ja znajduje sie zaraz nad pompkÄ… ,jesli sie nie wylonczy po pewnym czasie, uszkodzony jest wlasnie ten czujnik
 
 
 
tomala 
Kandydat na znawcÄ™



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
SkÄ…d: Szczecin
WysÅ‚any: 2007-06-09, 16:28   
 

u mnie ta pompka/ ładnych parę lat temu /odmówiła posłuszeństwa.Wstawiłem inną i teraz jest na stale podpięta pod stacyjkę. A jej działanie , to tak jak opisał Maveras.
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2007-06-09, 18:13   
 

Tak tez wlasnie myslalem... Z turbina nie ma nic wspolnego bo przeciez do turbiny nie dochodzi woda, a co do ogrzewania to calkiem mozliwe bo gorace powietrze leci z nawiewow bardzo szybko po odpaleniu silnika. Dziekuje za oswiecenie mnie ;)

[ Dodano: 2007-06-12, 09:41 ]
Tak wlasnie czytalem madre dokumentacje i doczytalem sie, ze w zaleznosci od wersji w niektorych samochodach ta pompka dziala tak jak napisal Szopen (jest jeszcze inna wersja z wiatraczkiem, ktory dmucha powietrzem na turbine). U mnie jest tak, jak napisal Maveras, pompka nie chlodzi turbiny a jedynie pomaga nagrzac wnetrze.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 19