:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Komunikaty głosowe
Autor Wiadomość
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2005-05-10, 14:13   Komunikaty gÅ‚osowe
 

Witam,
Jestem w sumie szczęliwym posiadaczem Renault 25 GTX 2,2i.Na razie "w sumie" bo mam go tydzień.
Mam w nim gadający komputer , ale niestety po francusku.Czy ktoś może zna komunikaty jakie podaje komputer i co one oznaczają.Teraz niedługo po odpaleniu mówi że ma czegoś na minimum ale nie wiem co ma na myśli.Olej dolany,botygo jest,płyny hamulcowy i sprzęgłowy też są.A on cały czas gada.Na szczęście tylko na początku.
Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2005-05-10, 17:24   
 

W sumie to już chyba wolę jak moja gada po niemiecku. :)

Najczęściej upomina się o paliwo. Ważne sprawy podaje prawie od razu, a o paliwie mówi po ok 30 sekundach, jeśli masz < 5l. Podaj po ilu sekundach od włączeniu zapłonu występuje twój komunikat i jak brzmi fonetycznie.

Gdzieś miałem coś o kodach, ale nie pamiętam gdzie. Jak znajdę to wstawię.
 
 
 
Gość

WysÅ‚any: 2005-05-10, 17:39   
 

Ten komunikat jest po około 30 sek,teraz nie mam jak sprawdzić bo jestem w pracy.Ale wskażnik paliwa jest tak na połowie,niedawno specjalnie dolałem 10 literków.Ten komunikat jest tylko na początku,a pózniej już jest cisza.

A mam jeszcze takie pytanko:nie wiem czy było cos kombinowane czy nie, jakie kontrolki powinny się pokazywać po przekręceniu stacyjki.Poza standarowymi wyświetla mi się jesczze chyba kontrolka od ABS'u i jeszcze taka co wygląda jak wykres EKG.Po zapaleniu silnika gasną , to chyba nie jest tak żle.
Ale widzę że są jeszcze inne które nie są podświetlone.
A wiesz może jak wymienić żaróweczki w podświetleniu tablicy?Mam kilka przepalonych a w desce nie widzę żadnych śrubek.
Sorki za te pytanie z innej beczki.
Pozdrawiam.
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2005-05-10, 17:54   
 

To na górze napisałem ja tylko z meila nie byłem zalogowany.A szkoda
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2005-05-10, 19:57   
 

Anonymous napisał/a:
A mam jeszcze takie pytanko:nie wiem czy było cos kombinowane czy nie, jakie kontrolki powinny się pokazywać po przekręceniu stacyjki.Poza standarowymi wyświetla mi się jesczze chyba kontrolka od ABS'u i jeszcze taka co wygląda jak wykres EKG.Po zapaleniu silnika gasną , to chyba nie jest tak żle.
Ale widzę że są jeszcze inne które nie są podświetlone.

Jeśli poradzisz sobie z niemieckim to zobacz ten temat:
http://www.renault25.eu/viewtopic.php?p=55#55

Anonymous napisał/a:
A wiesz może jak wymienić żaróweczki w podświetleniu tablicy?Mam kilka przepalonych a w desce nie widzę żadnych śrubek.


Deska przykręcona jest czterema śrubkami. Dwie masz pod obudową kierownicy ( rozebrać musisz to co przykrywa stacyjkę i włączniki świateł i wycieraczek). Dwie kolejne znajdziesz pod zaślepką znajdującą sie nad radiem. Nie wydłubuj jej śrubokrętami bo zniszczysz. Tuż nad radiem, od spodniej części konsoli jest durza zaślepka szerokości radia. Wyjmij ją ciągnąc od jej górnej części do siebie. Od dołu dostaniesz się do właściwej saślepki na desce, ktorą po prostu wypchniesz od tyłu.
Potem dam fotki co i jak gdybyś nie załapał o co chodzi i szukaj ich w manualach.
 
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2005-05-11, 00:32   Nastpny komunikat dla mnie bardzo tajemniczy
 

Witam ponownie,
wlasnie wymienilem silnik dmuchawy,bo ten stary mial zrypane panewki.A teraz bez dmuchawy to raczej cienko.
Moja radosc trwala krotko, poniewaz po drodze zaczal mi gadac ale to juz inny komunikat.Z tego co zrozumialem to cos jest podobno uszkodzone ale nie wiem co.Postaram sie napisac jak to brzmi (pewnie z bledem bo nieznam francuskiego): klatemeter marseremi. Ten komunikat niestety sie powtarza co okolo 1 min ale z tego co zauwazylem tylko w czasie jazdy.Jak stalem ok.3 min to nic nie bylo , a niedlugo po ruszeniu znowu zaczal gadac.
Czy ktos sie orientuje czy jest mozliwosc wgrania innego jezyka,ile to kosztuje albo czy jest gdzies jakies tlumaczenie tego,moze byc na angielski.
Wczoraj dolalem plyny do chlodzenia,hamulcowy,a sprzeglowy byl.Olej tez dolalem.Na bagnecie mam pod maks. ale wskaznik po przekreceniu stacyjki niewskazuje mi poziomu oleju.Po zapaleniu silnika cisnienie oleju jest wskazywane.
Przed wymiana silnika dmuchawy zatankowalem i nic juz niegadal.Zaczelo sie nowe gadanie po wymianie silniczka.Ale on dziala prawidlowo,sa wszystkie biegi i prawidlowe predkosci.
Gdyby nie ten francuski to samochod jest super. Jedynym jezykiem poza polskim ktory znam jest angielski.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Renault 25.
 
 
 
Gość

WysÅ‚any: 2005-05-11, 01:18   
 

Komunikat "klatemeter marseremi" to "kappot moteuer malferme" wskazuje na niedomkniętą klapę silnika. Być może coś na kablach jest nie halo. Inny język może wgrać tylko domrosły elektronik amator. Serwis renault się w to nie bawi. Jedynie wchodzi w grę wymiana kosci w komputerze, ale powiem ci, że jak nie znoszę niemieckiego, tak szybko wyczailem o co jej chodzi i już mi przeszla ochota na zmianę.
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2005-05-11, 10:15   
 

Dzieki,bo juz malo zawalu niedostalem.Myslalem ze to drzwi,ale wszystkie byly zamkniete,klapa tylna tez.Niepomyslalem o klapie silnika.
Jak znasz jeszcze inne komunikaty to napisz (oczywiscie jak mozesz).

Bede bardzo wdzieczny za pomoc, poniewaz mam go dopiero kilka dni a francuski jest dla mnie ciemna magia.
Pewnie tez inny uzytkownicy tacy jak ja tez beda bardzo wdzieczni.
Pozdrawiam.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2005-05-22, 23:39   
 

Wykaz komunikatów znajdziesz tutaj:
http://www.renault25.eu/viewtopic.php?p=119#119
 
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2005-05-23, 12:18   
 

Ale tam jest lista po angielsku.Z pierwszego jej obejrzenia niewiele rozumiem o co tam chodzi.
Widze, że są tam komunikaty ale co też oznaczaja te krzyżyki.
Szkoda,że ten gadający komputer nie ostrzega jak zaczyna być jakiś problem, tylko jak juz coś się wydarzy to dopiero ostrzega.
Ostatnio postałem koło 10 minutek na chodzącym silniku.Jak się pózniej okazalo, niechodził mi wiatrak od chlodnicy. Silnik się zagotował i strzeliła mi jedna rurka gumowa.Nie było to przyjemne.
Musiałem ją wymieniać na deszczu.Ale i tak nie ciągnął mi boryga bo nie wiedziałem gdzie się odpowietrza układ.Teraz wiem że wentyl jest w termostacie.Naszczęście już jest spoko.
A wentylator nie chodzil dlatego, że ktoś owinął folią bezpiecznik.Gromadziła się pod nia wilgoć i wszystko zaśniedziało.Wymieniłem gniazdko na bezpiecznik,porządnie zaizolowałem i teraz mam spoko.

Jak byś mógł dać jakąś listę komunikatów po francusku i choć troszkę objaśnić o co chodzi w tej liscie angi\elskiej to będę bardzo wdzięczny.
W wolnej chwili dalej potłumaczę ten schemat.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2005-05-23, 21:48   
 

studys napisał/a:
Widze, że są tam komunikaty ale co też oznaczaja te krzyżyki.

Jak pisze w nagłówku, to krzyżyk oznacza zapamiętanie do monentu wyłączenia zapłonu.
studys napisał/a:
Szkoda,że ten gadający komputer nie ostrzega jak zaczyna być jakiś problem, tylko jak juz coś się wydarzy to dopiero ostrzega.

Taaaa, jeszcze mógłby naprawiać ;) A skąd miałby wiedzieć, że się psuje ? jak się zepsuje to stwierdza, że jast be. :)
studys napisał/a:
Jak byś mógł dać jakąś listę komunikatów po francusku i choć troszkę objaśnić o co chodzi w tej liscie angi\elskiej to będę bardzo wdzięczny.

Niestety mam tylko po angielsku, a objaśnię jak znajdę więcej czasu. Na razie powiem tylko, że:
pierwsza kolumna to typ mówionego komunikatu
druga kolumna mówi kiedy pojawia się komunikat (m.in. czas).
trzecia kolumna podaje przyczynÄ™ pojawienia siÄ™ komunikatu
czwarta mówi o tym czy komunikat pozostaje w pamięci aż do momentu wyłączenia zapłonu (można go powtórzyć przyciskiem REP ). jest jeszcze kilka stron na ten temat, ale czas, czas, czas mnie goni i jak przestanie to je też wstawię. Może ktoś ma ochotę to przetłumaczyć ?
 
 
 
Zwierzak
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2005-05-24, 09:11   
 

Nie jestem dobry w technicznym Angielskim Ale postaram się coś wymodzić(przetłumaczyć)... Ale za ok tydzien dopiero... też w pracy siedzę i czas czas ... ;)
Jak rozumiem Studys ty siÄ™ czujesz lepiej w francowatym ??:)
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2005-08-08, 01:28   
 

Witam ja jestem w komfortowej sytuacji bo dogaduję się ze swoją renia po angielsku. Jak ktoś chce zmienić język to może poszukać u tych co sprzedają części komputera co mówi po angielsku i go wymienić pod deską rozdzielczą, nad schowkiem. Wydaje mi się że powinno zadziałac.
 
 
Lloyd 
Fachowy forowicz



R25: 2458 V6 Turbo B295 1988
ImiÄ™: Pompka ;)
Wiek: 40
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Tarnowskie Góry
WysÅ‚any: 2007-09-20, 21:33   
 

Ma ktos tą liste komunikatow? Bo powyzszy link nie działa...
Jakie komunikaty po niemiecku brzmiÄ… *** ist zu ende? Co mam sprawdzic?
 
 
 
mr_simon 
Starszy starszak



R25: 2.8 V6i Z7W B29F 1989
ImiÄ™: Renia
Wiek: 42
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 107
Skąd: Dębno
WysÅ‚any: 2007-09-21, 08:41   
 

Die Kraftatof wird zu ende, bitte Wahl tanken? O taki komunikat ci chodzi? Informuje o zbliżającym się końcu paliwa (jak jest 5 litrów) i trzeba zatankowac.
_________________
Zawsze twierdziłem, że francuski dobry jest tylko sex, dopóki nie wsiadłem do Renault 25
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 30