:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Dwa przyciski do klimy
Autor Wiadomość
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2008-05-24, 16:10   Dwa przyciski do klimy
 

Po co są dwa, różnie opisane przyciski do klimy ? Bajer taki ?. Myślałem, że jeden jest do włączania klimy w obiegu otwartym, a drugi do klimy w obiegu zamkniętym. A tu się okazuje, że obydwa to samo robią ?
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2008-05-24, 18:54   
 

A moze to dlatego poniewaz gdy wlaczamy klime i jest wlaczony obieg wewnetrzny wnetrze szybciej sie chlodzi i gdy osiagnie zadana temperature przelacza sie na obieg zewnetrzny zebysmy sie nie udusili z powodu braku swiezego powietrza w kabienie? Dokladnie nie przygladalem sie temu u siebie jak to jest...
Mnie denerwuje natomiast to, ze jak chce wlaczyc obieg wewnetrzny na chwile (np. jade za kopcaca ciezarowka itp albo jazda jakims dlugim, slabo wentylowanym tunelem) to sie wlacza od razu klima.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
SkÄ…d: GrudziÄ…dz/Pszczyna
WysÅ‚any: 2008-05-26, 08:03   
 

No niestety, nie bedę mógł zrobic dokladnego opisu ze zdjęciami, jak to poszukiwałem nieszczelnosci w klimie bo mój samochod pojechał własnie do Grudziądza. A mi pozostało auto scorpiona z walnieta skrzynią ( o czym napisze w osobnym temacie).
Co do obiegu zamknietego to słuzy on do szybszego wychlodzenia wnetrza w razie mocnego upału. ( Instrukcje obsługi samochodu trzeba SE poczytać ;) ). Zreszta to zadna tajemnica. Nie mozna tez za długo utrzymywać zamknietego obiegu bo nie bedzie czym oddychac po kilkunastu minutach.
Obieg zamkniety stosuje sie tez do szybkiego odparowania szyb i tutaj klima MUSI dzialac , bo jak wiadomo osusza ona powietrze, wilgoc osadza sie na parowniku potem sie skrapla i wylatuje pod samochod wezykiem z obudowy dmuchawy.
Po wstepnym wychlodzeniu powietrza , nalezy obieg zamkniety wylaczyc i pozwolic na otwarta prace ukladu.
W nowszych klimach , właczenie funkcji "odparowanie szyb" włacza automatycznie obieg zamkniety.
Nie pamietam teraz dokladnie ale ustawinie pokretła temperatury ( bez właczonej klimy) w pozycji MIN lub/i MAX powoduje automatyczne właczenie obiegu zamknietego , oczywiscie bez wciskania przycisku RECYRKULACJI i bez podswietlenia kontrolki.
Mozna to poznac "na ucho", bo słychac kiedy klapa obiegu zamknietego sie zamyka i otwiera.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2008-05-26, 08:33   
 

MaciejR21 napisał/a:
Obieg zamkniety stosuje sie tez do szybkiego odparowania szyb

albo jestes Maciek w bledzie albo moja klima dziala inaczej...
u mnie gdy wcisne obieg wewnetrzny w deszczu oczywiscie przy wlaczonej klimie paruja szyby jeszcze bardziej :shock:
klima byla rok temu wyjeta cala i odrestaurowana wiec sam nie wiem...
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
SkÄ…d: GrudziÄ…dz/Pszczyna
WysÅ‚any: 2008-05-26, 20:56   
 

Odparowanie szyb czyli osuszenie powietrza które masz w samochodzie. I gdyby to sie działo na obiegu otwartym to z zewnatrz by było zasysane powietrze wilgotne . Fakt ze klima by to osuszyla ale wieksza wydajnosc ma odparowanie na obiegu zamknietym . Dlatego tez jak wcisniesz obieg zamkniety to automatycznie włacza sie klimatyzacja.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2008-05-26, 23:01   
 

hmm...zgadzam sie z Toba Maciej ale...
teorie to i ja mam obcykana...
a zycie wszystko weryfikuje :?
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
SkÄ…d: GrudziÄ…dz/Pszczyna
WysÅ‚any: 2008-05-27, 00:16   
 

No weryfikuje, szczegolnie jak cała klime rozbierasz na czesci pierwsze a tak mialem jeszcze kilkanascie dni temu :).. Naprawialem tez klape obiegu zamknietego i dokladnie przygladałem sie jak to pracuje. Ciekawostką np. jest to ze silnik zamykajacy klape obiegu zamknietego, po zamknieciu tej klapy, cały czas jest pod napieciem i "ciagnie" zebatke tak dlugo az w moim wypadku sie połamała ( znaczy była juz przez kogoś poprzednio klejona ( paprana) ).


Nie mogę dac głowy i nawet teraz nie mam mozliwosci sprawdzenia, ale po właczeniu samego AC, klima chodzi w obiegu otwartym jesli pokretło temperatury nie jest na MIN albo MAX. Jesli do tego wcisniesz RECY to wtedy bezwarunkowo jest obieg zamkniety alr tylko razem z klimą.
A zeby sprawdzic czy i kiedy obieg sie zamyka czy otwiera , wystarczy przekrecic zaplon , uruchomic dmuchawe na 1 i kombinowac w roznymi konfiguracjami pokreteł i przelaczników. Wszystko bedzie dzialac oprocz rzecz jasna sprezarki ( choc sprzegło sie tez załaczy ). Wtedy wystarczy otworzyc maske przylozyc swe szanowne ucho w okolice dmuchawy i słuchac jak pracuje klapa obiegu zamknietego ;).
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
killbill 
Starszy starszak


R25: 2200cm,R25TX,B29B0,J7T574,1986
ImiÄ™: Biedronka
Wiek: 52
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 110
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2008-07-09, 13:26   
 

U mnie jest jakaś przeróba nieziemska w takim razie jesli dobrze was zrozumiałem.

Przycisk obieg zamknięty zamyka tylko obieg powietrza przycisk klima włącza klime.

U mnie te funkcje są kompletnie rozdzielne można np właczyć klimę bez obiegu i obieg bez klimy

Też stosuje do zaparowanych szyb w sekundę wysysa wilgoć

Pozdrawiam
_________________
Nie mam gazu i nie będę miał

Amen

http://www.youtube.com/watch?v=KgKLs8z-EHI
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2008-07-10, 10:51   
 

MaciejR21 napisał/a:
wystarczy otworzyc maske przylozyc swe szanowne ucho w okolice dmuchawy i słuchac jak pracuje klapa obiegu zamknietego


Hihihihihi, piwo dla tego co usłyszy u mnie :D. Chodzi bezszmerowo .... jedna ;).

killbill napisał/a:
U mnie te funkcje są kompletnie rozdzielne można np właczyć klimę bez obiegu i obieg bez klimy


No i to ma sens. Głowy nie dam, ale wydaje mi się, że u mnie też tak było. Jeśli nie, to na pewno tak zostanie przerobione :D.
Niestety człowiek nigdy nie sprawdzi czegoś, co jest sprawne i dopiero jak się zepsuje, to się zastanawia jak było wcześniej ;D.

Temat chyba na zlocie jednoznacznie zostanie wyjaśniony :D.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 24