:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Kupno CB radia
Autor Wiadomość
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2008-09-09, 10:26   Kupno CB radia
 

Zastanawiam sie juz długi czas nad kupnem CB radia i nie wiem jakie kupic.

1)Wiem ze dobre sa firmy President ale sa drogie:(
myslalem o TTI 770 lub 880 ,
UNIDEN PRO 520.XL ale nie ma homologacji
lub nad takim http://www.cb-radio.info....ne/rid,168.html
2) I jaka antenke kupic i gdzie ja zamontowac??.

Chce takie aby nie bylo skomplikowane w obsłudze i bylo w miare dobre
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2008-09-09, 11:26   
 

To zalezy do czego chcesz używać tego radia ;) jak tylko jako antyradar to kup sobie najprostsze radio aby tylko mialo rf gain'a i starczy ;) jesli chodzi o antene no to zasada jest taka ze czym wieksza tym wiekszy zasieg ;) choc ostatnio pojawiły sie antenki male drogie i podobno dobre ;) nie wiem nie testowalem :)
Ja osobiscie u siebie na samochodzie mam zestaw TTI 880 + SIRIO ML- 145 i jestem z niego baaaaardzo zadowolony ... a jeszcze na busie ta antenka to hardcore:)
Ale sa tez minusy tego radia:
- słaby głośnik ( w busie troche mi glosno jest ;) )
- całkiem spore to radio jest ( w osobowce raczej przyda sie mniejsze )
- niebiesko fioletowe takies smieszne podswietlenie co mnie osoboscie w nocy doprowadza do szału i przykrywam radio bo oślepia :)
Montaż to już zalezy tylko od Ciebie stałka czy na magnes :)
Jesli stałka to chyba tylko na klapie bo wiercenie otworow w karoserii raczej odpada.


P.S
Najlepiej wejdź sobie tutaj http://www.cb-radio.pl
a i nie kupuj hustler'a - 1 m ;) bo ci sie syzbko znudzi i bedziesz potrzebowal wiecej :D
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2008-09-09, 11:40   
 

oczywiscie ze kupie uchwyt nie mam zamiaru wiercic dziur w karoserii aby potem woda sie lala do srodka jak cos
Ostatnio zmieniony przez Mariusz1500 2008-09-09, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2008-09-09, 11:43   
 

aha czyli stałka wchodzi w gre ? hmm to zastanów sie nad antena lemm :) jesli dobrze pamietam 120 cm :) dobra osiągi już ma ;) tylko pamietaj aby zestaw zestroić to kosztuje gora 20 zł ale pewnosc ze koncowki nie zjarasz ;)
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-09, 11:46   
 

ja stałem sie posiadaczem CB zupełnie przypadkowo. Za punkty za zakupy w "Realu" dostałem radyjko "Omega". Kriss uzupełnił je o antenkę, Grzybki o drugą z której wymontowałem magnesik na dach i gotowe. z tego co sie zdążyłem zorientować na moje potrzeby całkiem wystarcza :)
_________________

 
 
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2008-09-09, 11:46   
 

a taka antenka http://allegro.pl/item427...sklep_lodz.html
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2008-09-09, 11:53   
 

Nie jest zła :) do tego jeszcze msuisz dobie doliczyc koszt uchwytu i sadze ze bedzie baaardzo dobry zestaw:)
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-09-09, 12:38   
 

Radyjko raczej bym polecał tego U520 pomimo tego, że nie ma homologacji. Kto to sprawdzi ? No chyba, że bardzo uparty misiak. Odnośnie anteny to jeżeli nie dziurka to polecam tak jak pisał już Konrad SIRIO ML-145 na magnesie, ale trzeba się liczyć z tym, że długa antena to nie tylko większy zasięg ale zbieranie większej ilości śmieci z eteru tak więc potrzebny byłby filtr SQL, w który jest już wyposażony U520, jak masz więcej kaski to jakiegoś PRESIDENTA. Jeżeli chcesz antenę na dzwonek to LEMM AT71 lub AT72 albo MS-145 (wersja ML-145 przeznaczona na dzwonki) bardzo popularne baciki wśród świętych krów :) Antena, do której dałeś link może i dobra ale wjedź gdzieś gdzie będzie nisko i pożegnasz się z cewką. Dlatego ML czy MS wygrywają bo mają nad cewką zamocowaną sprężynę, która przy mocnym zagięciu bata chroni cewkę przed uszkodzeniem. A jak już się zdecydujesz na ML to kup tylko i wyłącznie SIRIO tańsza a lepsza od tego samego modelu produkowanego przez PRESIDENTA. Odnośnie strojenia to każdy szanujący się serwis CB, jeżeli kupisz sprzęt u nich, robi to przy montażu gratis.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-09-09, 20:13   
 

Goalkeper napisał/a:
tak więc potrzebny byłby filtr SQL
squelch ma kazde najprostrze nawet radio i jest to potocznie zwana blokada szumow ;) Zapewne chodzi ci o ANL to jest filtr blokujacy zaklocenia szpilkowe. RF Gain tez sie przydaje bo w wiekszych miastach sam squelch moze nie wystarczyc.

Nie polecam najtanszych anten magnesowych bo nie dosyc ze marne maja osiagi to i po kilku miesiacach rdzewieja i na dodatek rysuja dach.

Jesli sie zdecydujesz na zakup anteny magnesowej ktora bedziesz zdejmowal na noc itp to podarowalbym sobie na twoim miejscu strojenia anteny bo to nic nie da (nie mozliwe jest ustawienie idealnie w tym samym miejscu na dachu anteny wiec sie SWR bedzie i tak zmienial). Radiu nie zaszkodzi jesli swr bedzie nawet w okolicy 2 a sam i tak nie odczujesz roznicy.

Wazne jest jeszcze zeby byla sprawna instalacja WN i alternator bo niestety antena bedzie zbierala kazde zaklocenia z silnika i instalacji elektrycznej.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2008-09-09, 20:49   
 

Zulus napisał/a:
Jesli sie zdecydujesz na zakup anteny magnesowej ktora bedziesz zdejmowal na noc itp to podarowalbym sobie na twoim miejscu strojenia anteny bo to nic nie da (nie mozliwe jest ustawienie idealnie w tym samym miejscu na dachu anteny wiec sie SWR bedzie i tak zmienial)

chyba ze bedzie mial sirio a tam sam magnes moze pozostac na dachu a odkreca si etylko sama antene :) tak jak ja to robie
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2008-09-09, 22:00   
 

niechce na magnes bo niechciałbym porysowac sobie lakieru bo podobno nie wytrzymuja duzych predkosci i sie przemieszczaja.
Jak kupie uchwyt to sobie bede mogl w kazdej chwili zdjac antenke i schowac do srodka.
Znam taki przypadek koledze z pracy poprostu ucieli kanel i zabrali antenke z magnezem pod hipermarketem.
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2008-09-09, 22:11   
 

Mariusz1500 napisał/a:
podobno nie wytrzymuja duzych predkosci i sie przemieszczaja
Nieprawda. Mam najtańszą, 100 cm antenę hustler z dosyć małym magnesem - 90 mm. Jeżdziłem z nią 170 km/h i się nie przemieściła.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imię Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
Mariusz1500 
Fachowy forowicz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 349
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2008-09-09, 22:15   
 

co powiecie o takim zestawie
radio
http://www.cb-radio.info....owe/rid,58.html
antena
http://www.cb-radio.info....owe/rid,31.html
uchwyt
http://cb-radio.info.pl/s...owe/rid,83.html
uchwyt zamontowałbym jak by pasował na klapie bagaznika miedzy szyba a spojlerem.
lub
http://cb-radio.info.pl/sklep/uchwyty/rynienkowe/
a ten miedzy dzrzwiami
Ostatnio zmieniony przez Mariusz1500 2008-09-09, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2008-09-09, 22:17   
 

hustler strasznie rysuje :) bo ma twardy ten magnes :) a jesli mowa o sirio to na magnes naklada sie taka gumnka :) ona jest odrazu w komplecie wtedy antena jakby sie przykleja do dachu no i nie rysuje :)


szczerze to ja wole rozwiazanie na magnes poniewaz taka "stałke" bardzo łatwo jest rozmontowac :)
Janusz napisał/a:
Jeżdziłem z nią 170 km/h i się nie przemieściła

to prawda ona przy takiej predkosci sie nie ruszy lecz rysuje sie wtedy gdy sie ja zdejmuje bo mimowolnie jakies tak mm sie przeciaga ja po dachu ale i na to jest rozwiazanie silikonowe naklejki pod antene ;) 1 zł i kłopot z głowy ;)
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2008-09-09, 23:35   
 

Konrad napisał/a:
rysuje sie wtedy gdy sie ja zdejmuje bo mimowolnie jakies tak mm sie przeciaga ja po dachu ale i na to jest rozwiazanie silikonowe naklejki
Można ściągnąć starannie i nie zniszczyć lakieru.
Można odkręcić sam drut z moletowaną nakrętką.
Mozna dać podkładkę zabezpieczającą, myślałem o tym, na razie nie mam. Ale wtedy należy się liczyć ze zmianą (na gorsze) parametrów anteny i z tym, że te 170 km/h, przy których sprawdziłem skuteczność magnesu, to już nie jest prawda.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imię Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 29