:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
regulacja ciepłoty reni
Autor Wiadomość
piotr 
Raczek


R25: 2,5l gts ie turbo b297 1990
Imię: piotr
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: katowice-będzin
Wysłany: 2008-11-18, 16:17   regulacja ciepłoty reni
 

witammmm strasznie wszystkich w ten dość chłodny wieczór.,pare dni temu udało mi sie dorwac kupić wyszarpac bajerancką renie .wszystko było ok do dziaj jak próbowałem odpalicogrzewanie nioestety zadnego efektu .po wyciagnieciu dmuchawy przetestowaniu wyczyszczeniu i zamontowaniu stwierdzam ze nie mam bladego pojecia jak wyciagnac regulkatory na stół dla tego zwracam się o pomoc Szanoiwnego forummmm w tej sprawie .

ps.autko jest bez klimy .,regulacja znajduje sie po prawej stronie konsoli trzy pionowe pokretła ze wskaznikami położenia.poprostu nie załacza sie silnik .jakis czas temu wszystko w miare chodziło tylko strasznie głosno .niewiem jak poidejsc do rozebrania konsol by dostac sie do wnetrznosci
Ostatnio zmieniony przez piotr 2008-11-18, 17:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-18, 16:26   
 

czy to jest z klimą czy bez ? piszesz, że to 2,5 litra Turbo?
Regulacja jest chyba tak samo tj na linki. Pokrętła są w desce rozdzielczej - musisz wyjąć deskę (lub ją tylko unieść) żeby wymontować panel z pokrętłami. Sprawdź czy linki nie są urwane. Jeśli chodzi Ci o to, bo nie jest to zbyt precyzyjnie sformułowane.

ps. no tak teraz po dopisaniu tej uwagi, że dmuchawa nie chodzi to się troszke rozjaśniło. Faktycznie sprawdź to co kolega Tombog już niżej napisał. Raczej dmuchawa do wymiany jak cos to dmuchawę mam - sprawdzę tylko w jakim jest stanie.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adam 2008-11-18, 19:20, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2008-11-18, 18:15   
 

piotr napisał/a:
poprostu nie załacza sie silnik

Musisz podejś do silnika (wentylatora) i sprawdzić, czy pojawia się napięcie na kostce. Do dmuchawy dochodzi kilka kabli. W zależności od tego na jaką siłę nadmuchu ustawisz pokrętło, to na kolejnych pinach kostki dmuchawy powinno pojawić się napięcie. Sprawdzaj względem masy przy aku, bo może to masa nie dochodzi do dmuchawy.
Jeśli napięcie dochodzi, a dmuchawa nie startuje, to prawdopodobnie skończył się jej resurs, o czym może świadczyć wspomniane przez ciebie głośne wrrrrr wcześniej. Lepiej wtedy jej nie włącza, bo kable popalisz. Możliwe też, że z powodu tych chałasów ( duże obciążenie prądowe) padł bezpiecznik.
Adam napisał/a:
Sprawdź czy linki nie sa urwane.

Jeśli podczas jazdy wlatuje powietrze do kabiny, i go temperatura jest zależna od położenia pokrętła ciepłoty, to linka jest OK. Jeśli nie, to posłuchaj dokładnie, czy jest opór podczas regulacji temperatury ( na sucho, wyłącz silnik). Urwaną linkę od razu rozpoznasz (spory luz).
Jeśli wszystko jest OK (poza silnikiem dmuchawy), a nadal zimne leci do środka podczas jazdy, to sprawdź poziom płynu chodzącego. Zbyt niski, nie otwiera termostatu i nie leci do nagrzewnicy.
Miłej pracy :)
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
piotr 
Raczek


R25: 2,5l gts ie turbo b297 1990
Imię: piotr
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: katowice-będzin
Wysłany: 2008-11-18, 18:54   
 

hi hi jest fajnie ....na kabelkach zero napiecia bezpiecznik cały czyli pozostaje konsolka i wybebeszanie .silnik dmuchawy jest sprawny rano go wybebeszyłem sprawdziłem kreci fajnie pod zasilaczem ma wszystkie predkosci.czyli chyba oid jutra zabawa z kablami .aaaa płynu w chłodnicy jest komplet .pokretło od temperatury chodzi ani lekko ani ciezko tak w sam raz tak samo pokretło od predkosci nawiewu bo pokretło od kierunku wiadomo chodzi ciezko ale wiadomo ze musi
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-18, 19:02   
 

uważaj przy wybebeszaniu konsolki. Znajdź wyszukiwarką na forum temat demontaż deski rozdzielczej. Konsolka ma taką cienką rurkę z tworzywa, w której jest podcisnienie sterujące przysłonami. Trzeba delikatnie, żeby tego nie urwać!!

http://www.renault25.eu/v...ki+rozdzielczej

konsolkę też mam :) jakby co
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adam 2008-11-18, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2008-11-18, 19:20   
 

piotr napisał/a:
na kabelkach zero napiecia bezpiecznik cały

Sprawdź jeszcze czy do dmuchawy dochodzi masa. Czestą przyczyną braku napięcia, są zaśniedziałe styki w panelu sterowania. Wchodzi do niego kostka z kablami. Można ją wypiąć, bez rozbierania konsoli. Nad radiem jest taka zaślepka, którą zdejmujesz i masz dostęp do panelu od spodu. Sprawne ręce potrafią wypiąć i wpiąć kostkę tamtędy. Cała filozofia polega teraz na zwarciu pinów w kostce. Jeśli dmuchawa zakręci, to znaczy, że trzeba demontować panel regulatorów, bo styki śniedzią zaszły.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
piotr 
Raczek


R25: 2,5l gts ie turbo b297 1990
Imię: piotr
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: katowice-będzin
Wysłany: 2008-11-18, 19:37   
 

joooo meeen hihe bez demontazu konsoleczki mmmm klasyka ale to juz zadanie na jutro jak wyjdzie słoneczko bo u mnie bierze sie mróz i łapki grabieją .mam pytanie jeszcze jedno na dzisiaj czy ta kostkama jakies magiczne zatrzaski czy tylko wchodzi na wcisk ?
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2008-11-18, 19:43   
 

Wchodzi na wcisk. Wystarczy mocniej pociągnąć. Wtyczka i gniazdo są solidne, nie żałuj mocy :D.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 23