:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Kierownica z prawej strony a prawo Polskie
Autor Wiadomość
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2008-12-07, 21:50   Kierownica z prawej strony a prawo Polskie
 

Tak sobie zacząłem temat z kolegą odnośnie rejestracji takich pojazdów w Polsce i kolega zarzucił tekst, który gdzieś znalazł. Wynika z niego, że bezprawnie ludzie są odsyłani z kwitkiem kiedy chcą zarejestrować takie auto.

Cytat:
... jeżeli byś dokładnie przeczytał dyrektywy to w załącznikach do tych dyrektyw jest wyraźnie napisane, że wykonanie może być prawo lub lewo stronne, to jedno ale istnieje również Konwencja Genewska a tam jak byk stoi, że jeżeli pojazd ma homologacje jakiegokolwiek kraju UE to musi ona być honorowana w pozostałych krajach unii, i od tego nie ma odwołania !!! Polska ratyfikowała zarówno dyrektywy jak i Konwencję Genewską i jako jedyny kraj wspólnoty nie chce tego respektować !!! Ministrowie stworzyli sobie przepis korupcyjny pod płaszczykiem którego mogą legalnie brać pieniądze i dlatego stwarzają problemy przy rejestracji !

Niestety nie mam adresu do tego źródła bo zaginął koledze przy instalacji mozilli.
Co o tym sÄ…dzicie :?:
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2008-12-07, 22:08   
 

Sądzę, że rejestrowanie u nas pojazdów z kierownicą po prawej stronie jest zupełnie niepotrzebne i niewskazane.
Pojazdy unikatowe i kolekcjonerske zawsze się da zalegalizować, ale otwarcie rynku dla samochodów codziennego użytku z odwrotną kierownica to pomysł zabójczy. Polak dla oszczędnosci zrobi wszystko. Za chwile zapomnielibysmy po której stronie sie u nas jeździ, bo biznesmeni zaczęliby sprowadzać graty juz nie z Anglii, ale z Australii, Indii i Japonii.
Dziękuję, jest dobrze tak jak jest.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imiÄ™ Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
Ostatnio zmieniony przez Janusz 2008-12-07, 22:23, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
 
tomala 
Kandydat na znawcÄ™



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
SkÄ…d: Szczecin
WysÅ‚any: 2008-12-07, 22:11   
 

a ja sądzę Goli ,że powinieneś sobie przełożyć na prawą str. kierownicę w szafrance :wink:
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2008-12-07, 22:38   
 

Jeśli ktoś nie jeździł w polsce autem z kierą po drugiej stronie to nie wie jakie jest to utrudnienie i stwarzanie niebezpieczeństwa. Przykład jadąc za awykłym autem nie ma problemu można sprawdzić czy nic nie jedzie z naprzeciwka patrząc przez szyby tego auta lub też zachowując większą odległość i się wychylać. Problem pojawia się gdy jesteśmy zmuszeni ominąć jakiś duży pojazd przez który nie przejrzymy oraz gdy jesteśmy zmuszenie stanąć zaraz za nim. Trzeba się bardzo wychylić wręcz przesiąść na miejsce pasażera aby sprawdzić czy droga jest pusta.

Auta w Angli są bardzo tanie lagunę można mieć za kilka set funtów ze wszystkim i MOT i tak dalej najdroższa w tym momęcie jest przekładka. Gdyby można było to nasz rynek zaraz by się zapełnił takimi autami
_________________

 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2008-12-07, 22:45   
 

ostatnio kilka dni mialem okazje pojezdzic swoim autkie po Anglii
pomijajac to ze przyzwyczaic sie bardzo latwo do ruchu lewostronnego a po powrocie na ladzie zaczalem jezdzic pod prad, :D wyprzedzanie i inne manewry to czesto masakra! najgorzej jest gdy wjezdzm na rondo a pasazer zaslania mi swym cialem auta nadjezdzajace z prawej strony... pol biedy gdy jest to zwykle ronko! czasem na wyspie mozna spotkac rondo gigant skladajace sie z jednego duzego i 6-9 mniejszych rond dookola! wtedy naprawde mozna zglupiec
gzara napisał/a:
Gdyby można było to nasz rynek zaraz by się zapełnił takimi autami

ale na szczescie nasze ustawodastwo przewidzialo takie perspektywy i jest dobrze ja jest! :)
 
 
Witek S 
Starszy starszak



R25: 2.8 Renault 25 V6 1992
ImiÄ™: Furia Grubaska
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 203
Skąd: Wałbrzych
WysÅ‚any: 2008-12-08, 09:42   
 

Taka mała ciekawostka.Można zarejestrować auto z kierownicą po prawej stronie
jeśli zostało wyprodukowane przed 86 r .Z datą mogę się mylić ale przepis dotyczy aut
kolekcjonerskich.
Najbardziej mnie zdumiał widok w Wałbrzychu pod marketem polski duży FIAT 125p z
kierownicÄ… po prawej stronie i na naszych tablicach .Bardzo unikatowy egzemplarz.
_________________
RENAULT 25 V6 -1992 150KM
RENAULT Clio RL 1.2 -1994 54KM
Audi A6 1.8T -1997 -150KM
GAZ 2571 -Gazela -1997 101KM
Renault RAPID 1.9D -1994 65KM
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2008-12-08, 16:35   
 

Nie wiem ale może to ten. Mianowicie produkowali auta w polsce na rynek angielski jeden nie popłyną tylko został i był objeżdzany w polsce może to ten
_________________

 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2008-12-08, 19:25   
 

Wiem też o co najmniej 2 szt 126 p.
Na polskich blachach.
Znajomi posiadajÄ….
Jeśli już raz był zarejestrowany można nim jeździć do śmierci.
_________________
A part le sexe Francais, superbe, il y a aussi la motorisation Francaise!
>>>>>>>>> Mam na imiÄ™ Janusz i jestem renoholikiem <<<<<<<<<<
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 22