:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
problem z odpaleniem renault espace v-6
Autor Wiadomość
bilu 
Raczek


R25: 1995,25 TX,J7R,1987
Wiek: 44
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 19
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2008-12-20, 08:05   problem z odpaleniem renault espace v-6
 

w ostatnim czasie mój Renault Espace V-6 po przekręceniu stacyjki nie daje się odpalić.
Stacyjka przekreca się normalnie i zapalają się kontrolki na tablicy rozdzielczej te co zawsze jednak rozrusznik nie daje żadnej reakcji. Wymieniłem druga stacyjkę jednak nie przyniosło to poprawy. Wymiana drugiego rozrusznika też nie pomogła. Po wyciągnięciu rozrusznika sprawdziłem go i zarówno bendix jak i silnik były sprawne.
Nastepnie przy pomocy żarówki stwierdziłem ,że do rozrusznika po przekręceniu stacyjki nie dochodzi prąd. Czy ktoś wie gdzie znajduje się przekaźnik lub bezpiecznik do rozrusznika. Wiekszosć elementów instalacji elektrycznej oraz przekażników jest podobna do renault 25 V-6 . Co powinienem jeszcze sprawdzić lub wymienić? Z góry dziekuję za odpowiedzi? Pozdrawiam
_________________
Wojciech Bil
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-20, 08:53   
 

Z tego co wiem prąd do rozrusznika dochodzi cały czas, nawet jak stacyjka nie jest włączona. Po włączeniu stacyjki uruchamiamy jedynie bendix, który powoduje połączenie rozrusznika i koła zamachowego i puszcza prąd na wirnik rozrusznika. Głowy ani ręki sobie uciąć nie dam ale po drodze akumulator-rozrusznik nie ma żadnego bezpiecznika ani przekaźnika. Dlatego przy demontażu rozrusznika należy zawsze odłączyc akumulator bo inaczej zwarcie gotowe!!
_________________

 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2008-12-20, 10:15   
 

W R25 są dwa przekaźniki. Jeden od rozrusznika, drugi od pompy paliwowej. Obydwa są w obudowie komputera silnika. Być może w E jest podobnie. Niestety nie wiem gdzie w E jest komputer. Jeśli jest gdzieś w komorze silnika i zamknięty w jakiejś obudowie, to zajżyj do niej.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Pomógł: 19 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-20, 11:22   
 

ale ten przekaźnik to chyba tylko od stacyjki do bendix'a a nie pomiedzy akku a rozrusznikiem??
_________________

 
 
bilu 
Raczek


R25: 1995,25 TX,J7R,1987
Wiek: 44
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 19
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2008-12-20, 13:47   
 

W renault espace rocznik 1994 komputer silnika jest w komorze silnika w plastikowej obudowie i są tam dwa lub trzy przekaźniki , obudowa jest taka jak w reanult 25. W stacyjce jest prąd bo normalnie palą się kontrolki jednak ostatnie położenie nie uruchamia rozrusznika. Ja podłanczałem żaróweczkę do tej małej koncówki od bendixa a dół żaróweczki do masy, jednak przed przekreceniem stacyjki i po nie zapaliła się. Spróbuje wymienić te przekaźniki. auto bez problemu zapaliło na "popych". Od znajomego dowiedzialem sie że to może być ta metalowa blaszka co łaczy dwa kable i dostep do niej chroni plastikowa obudowa koloru czarnego, kable bo blaszki są przykrecone nakrętkami (szóstką). Jeden kabel lub dwa są podłączone do akumulatora. Na oko blaszka jest u mnie cała.

[ Dodano: 2008-12-24, 09:13 ]
Renia już jeździ i zapala jak kiedyś. okazalo się ,że w drugim rozruszniku który zamontowałem była złamana jedna okńcówka przy bendixie na którą zakłada sie końcówkę. Niewiem tylko dlaczego nie zapaliła się zarówka jak sprawdzałem czy jest prąd w przewodzie. Niewiem też dlaczego są dwie końcówki do założenia kabla jak jedna jest niepotrzebna. temat zamknięty
_________________
Wojciech Bil
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 19