:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
tapicerka z alcantary
Autor Wiadomość
barszczu_T-DX 
Gadaczka



R25: 2068, Turbo DX, B290,1990
ImiÄ™: Jouissance
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 49
SkÄ…d: W-wa
WysÅ‚any: 2009-12-02, 23:43   tapicerka z alcantary
 

Przedstawiam sposób w jaki można odświeżyc i "uszlachetnić" oryginalną tapicerkę w R25. W moim Turbo-DX nie byłem już w stanie doprać tapicerki, poza tym odklejała się od boczków drzwi, dlatego postanowiłem ją wymienić, a mianowicie na alcantarę, Materiał jak i klej zakupiłem tutaj : http://hurtowniatapicerska.pl/ Dostępne sa rózne kolory alcantary, na zyczenie za darmo przesyłają próbki materiałów. Klej to Bonaterm A-Plus.
Potrzebujemy trochę zdolności manualnych i cierpliwości. Górnej częsci tapicerki (w moim przypadku tych skórzanych elementów) nie trzeba zdejmować a jedynie lekko podnieśc po wcześniejszym odkręceniu nakrętek z drugiej strony i odgięciu licznych zszywek. Zdzieramy starą tapicerkę, stary klej (ja to zrobiłem grubym papierem ściernym) smarujemy nowym klejem i nakładamy nową tapicerkę. Tu trzeba się troszkę pobawić, odpowiednio ponacinac i dopasowac alcantarę do wytłoczenia boczka, pozostawić do wyschnięcia i już.
Całość, czyli zrobienie 4 drzwi i podsufitki kosztowało mnie ok 250 zł i ok 12h pracy (nie licząc demontażu i montażu). Oto efekt: http://barszczu292.fotosik.pl/zdjecia/1.html
Więcej zdjęć wkrótce...
_________________

 
 
 
lipidor 
Administrator



R25: 2l, GTS, gaznik, B29705, 1985
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 472
SkÄ…d: francja
WysÅ‚any: 2009-12-03, 00:03   
 

barszczu

graty (duze gratulacje). jak bede w polsce to nakupie tego materiału. dla mnie rewelacja. tylko ja mam troche problem bo do wyklejenia bede mial cala powierzchnie boczka drzwi. ponoc takie rzeczy robi sie na goraco na linii produkcyjnej. jak poradziłes sobie z tapicerka foteli i kanapy?
jeszcze raz graty i szacun :)
 
 
 
barszczu_T-DX 
Gadaczka



R25: 2068, Turbo DX, B290,1990
ImiÄ™: Jouissance
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 49
SkÄ…d: W-wa
WysÅ‚any: 2009-12-03, 00:16   
 

Dzięki za uznanie :D
Foteli i kanapy nie ruszałem, zmieniłem tylko tkaninowe elementy na drzwiach i podsufitkę. Do siedzeń, niestety, potrzebny jest już fachowy tapicer.
_________________

 
 
 
maveras 
Fachowy forowicz


R25: R25 2.1 TDi 1992
Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 331
SkÄ…d: SÅ‚upsk
WysÅ‚any: 2009-12-05, 22:38   
 

Szacunek dla ciebie ze sie za to wziołeś i sobie poradziłeś.
Zajmuje sie tapicerką, samochodowa tez chociaż rzadko,Z reszta tapicerki bys miał wiekszy problem bo to juz wymaga szycia na maszynie,welurowe obicia w naszych reniach nie sa jakos specjalnie skomplikowane i bez problemu dało by sie to wymienic,jednak do takiej naprawy bym proponował materiał obiciowy samochodowy podklejony gąbką przy klejeniu nie bedzie sie marszczył a i tez jak sie przesadzi z klejem to sie nie przesączy na zewnątrz .
Wiekszy problem bedzie z tym plastikiem bo faktycznie on jest wprasowany na goraco fabrycznie ,kiedys juz myslałem troche nad tym jak to zrobic ale narazie czasu nie starcza na próbowanie,ale tym postem przypomniałeś mi o tym ,mam boczki zapasowe w wolnej chwili postaram sie cos z tym wykombinowac na próbę .Jak cos zrobie to dam to waszej ocenie .
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 19