:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
pomocy renia nie chce zapalić
Autor Wiadomość
rafik84 
DzidziuÅ›


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: będzin
WysÅ‚any: 2009-02-23, 07:23   pomocy renia nie chce zapalić
 

witam otóż mam taki problem wymieniałem silnik w swojej reni 25 na taki sam jak był czyli 2,2 benzyna tylko że tamtem był na gażniku i musiałem głowice zmienić ze starago.problem polega na tym że po przekręceniu kluczyka żaden przekaźnik się nie załacza,pompka paliwa też nie dobija a na świecy nie ma iskry mam podejrzenie że padł sterownik wtrysku dlatego żę przy wyłączonej stacyjce lekko się grzał i i pmpka paliwa dostawała napięcie ale za ma łe żeby mogła zastartować ok. 4v renie posiada do tego również instalacje gazową.nie wiem co mogłem pokopać ale wszystko najprawdopodobnie złożyłem tak jak było.prosze o pomoc bo auto stoi już prawie miesiąc w garażu.pozdrawiam
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
SkÄ…d: GrudziÄ…dz/Pszczyna
WysÅ‚any: 2009-02-23, 07:59   
 

Pisałem Ci już na shutboxie. Do Będzina nie jest daleko, mogę podjechać i to obejrzeć. Mialeś porobić jakieś zdjęcia.
Podaj dokladne typy silników jakie wymienialeś. Pompa paliwa jest załaczana przekaźnikiem więc jeśli było na niej za małe napięcie to masz coś nei tak z zasilaniem komputera i przekaźników lub jakieś zwarcie. Przekaźnik albo chodzi albo nie, nie może ograniczac napięcia chyba ze ma juz wypalone styki ale skoro na pompie było napięcie to przekaźnik musiał cykać ( sie załaczyć). Może masz jakies babole w gazem i stąd te problemy.
Kto i czemu wymieniał tam głowice. Jesli uszczelka pod głowica była dobra to najwiekszym błedem była jej wymiana. Wystarczyło wymienic kolektory.
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
rafik84 
DzidziuÅ›


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: będzin
WysÅ‚any: 2009-02-23, 21:07   
 

wymiana kolektorów nie wchodziła w gre ponieważ w tym nowym silniku nie było w głowicy wycieć na wtryskiwacze.jeżeli mógłbyś podać na pw numer telefonu i maila do siebie to ci wyśle zdjęcie i bym jutro zadzwonił do ciebie co o tym sądzisz i moglibyśmy się umówić na spotkanie.pozdrawiam
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
SkÄ…d: GrudziÄ…dz/Pszczyna
WysÅ‚any: 2009-02-23, 21:16   
 

600384008 serwis_saturn@wp.pl

[ Dodano: 2009-03-09, 19:23 ]
Renia dziś ożyła po 1,5 miesiecznym postoju z tego co sie dowiedziałem. Dośc długo nad tym głowkowałem a oczywiście na końcu okazało sie że roboty było na kilkadziesiąt sekund :). Jest tam jednak jeszcze dośc duzo do zrobienia zeby było tak "jak ma być "
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 18